Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért idegenkednek sokan a...

Miért idegenkednek sokan a hamvasztásos temetéstől?

Figyelt kérdés

Nem egy embertől hallottam már (főleg idősektől), hogy ők meghagyták a gyerekeiknek, hogy a haláluk után el ne merjék hamvasztatni őket. Egyszer egy nénit meg is kérdeztem, hogy miért gondolja ezt, és azt mondta, hogy azért mert a hamvasztás emberhez nem méltó, elégetik, mint egy darab fát. Elég furcsa felfogás.

Szerintem egyébként pont, hogy jobb a hamvasztás, egyrészt mert mégsem egy holttest fekszik ott a ravatalon a koporsóban (voltam már olyan temetésen, ahol még nyitva is volt a koporsó...hátborzongató volt), hanem "csak" egy urna, másrészt a temetés közben nincs ott a látvány, ahogy leeresztik a föld alá a koporsót, meg a hang, ahogy rádobálják a földet. Nekem egy hamvasztásos temetés sokkal kevésbé megrázó, mint egy koporsós. Arról is nem beszélve, ha belegondolunk, mi történik a testtel utána a föld alatt.

Szóval nem értem, hogy egyesek miért ragaszkodnak annyira a koporsós temetéshez, de kíváncsi vagyok, szeretném tudni.

Szóval ha Te vagy valamely ismerősöd ezt a formát preferálja, akkor kérlek indokold meg, hogy mégis miért? Miben előnyösebb egy koporsós temetés?



2021. nov. 10. 13:42
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
76%

Hála az égnek, nem csak koporsós temetés létezik, különben nem lehetne itthon velünk a fiam.

Egyébként nem csak a kaliforniai okostojás mondja. Számtalan cikk ezt írja.

2021. nov. 12. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
80%
Én ma hallottam olyanról hogy a hamvasztás után a hamvakat egy szökőkút szerűség fújta szét.
2021. nov. 12. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
48%

#11 Részverem a fiad miatt. :(

Nyilván különleges esetekben lehet kivétekt tenni.


De attól, hogy több cikk írja, attól még nem lesz igaz, hogy a hamvasztás a környezetbarátabb.

2021. nov. 12. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 Thunderfairy ***** válasza:
42%
A toporsós temetés adja meg a valódi végtisztességet az elhunytnak.
2021. dec. 14. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon nehéz kérdés. Hit kérdése. Alapvetően én a hamvasztás híve vagyok és nem akarok sírt. A testem ravatalozzák fel, de csak ha fiatalon ér a halál és utána hamvasztás. Egy barackfát szeretnék a hamvaim felett, de urnát sem szeretnék. Szeretném ha a hamvaimat inkább a fa tövébe szórnák. Viszont a másik, hogy nem tudjuk mi van a lélekkel. Ókori egyiptomiak azért mumifikáltak, mert a test megőrzése a lélek életben maradásának a kulcsa. A buddhizmus szerint halálunk után 40 napig még a lelkünk a testünkben van. Átmegy ilyen fázisokon, mint a haldoklók. Igyekszik magát meggyőzni, hogy még él...végül elfogadja, h halott és utána újászületik stb. Kereszténység szerint porból lettünk porrá leszünk, szóval ott mindegy. Ha csak biológiai szempontból nézem, vagyis a halál az egyenlő a nem léttel, akkor hamvasztás. Mindenesetre ha van valami, remélem nem befolyásolja a temetés módja a halál utáni létet.
2021. dec. 14. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

#15

Én hamvasztás párti lennék, van benne valami barbár dac a halállal szemben, ami nekem tetszik, de klíma és környezetvedelmi szempontból sajnos aggalyos a dolog. Ezért ha eljön az idő, én papírkoporsós temetést kérek majd.

2021. dec. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!