Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Jó ideje külföldön élek, idén...

Jó ideje külföldön élek, idén látogattam haza. Általános jelenség az alábbi vagy csak velem történt meg?

Figyelt kérdés
Jó ideje külföldön élek, idén látogattam haza. Épp a fővárosban sétáltam, a Mátyás templom környékén amikor észrevettem, hogy egy ijfú hölgy (max 22 lehetett) elejtette a tárcáját. Elnézést, elnézést, elejtettél valamit megszólítással felhívtam rá a figyelmét. Ő megfordult, felvette, rámnézett és azt kérdezte mióta is tegeződünk? Csak annyit mondtam neki: szívesen, máskor is. Ekkora divat mostanában ennél a korosztálynál a bunkóság vagy ez csak egyedi eset volt? 34/F
2008. dec. 12. 21:19
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
79%
Én minden felnőttet magázok alapból. És igen, a kamaszokat is, egy 15 évest is. Egyedül a gyerekeket tegezem le ismeretlenül. De bármilyen meglepő, ezt kevesen veszik rossznéven. Úgy tartanám helyesnek, ha a tanár-diák viszony is alapjában véve magázódáson alapulna, mint a "Légy jó mindhalálig"-ban. 30 vagyok.
2008. dec. 13. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
5%

Nem kell mindenkinek szólni,hogy elejtette a tárcáját!

Ha Te elhagysz valamit az úton ki szalad utánad?

Jah,aki meg fiatal létére elvárja,hogy magázd,az a saját korát öregbíti.Ha majd túl lesz a sokadik x-en,örül,ha nem "Kezi'csókolomot" köszönnek neki...

2008. dec. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
93%

Én mondjuk alapból utálom, ha magáznak...a magázódást se szeretem, csak ha muszáj.


Azt vallom, valakit így is-úgy is ellehet küldeni melegebb éghajlatra, illetve a tiszteletet mindkét formában meg lehet adni.

Persze, hivatalos ügyben elviselem a magázódást, de amint lehet, és aki engedi, megpróbálok tegezésre váltani...


Ez a csaj valami sznob városi p*csa lehetett. a helyedben biztos nem adtam volna vissza neki, bár ezen a téren én is becsületesnek mondható vagyok...


Sajnos azonban a mai világban szinte mindenki mindenkivel bizalmatlan. Az undokoskodás már személyfüggő. Azzal nem lehet mit kezdeni sajnos.

Nyugtasson a tudat, hogy te jót tettél, még ha nem is értékelte az illető. Én is jártam már így...

2008. dec. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Kicsit jobban érzem magam, így végignézve a hozzászólásokat, még akkor is ha páran még érintőlegesen sem közelítettek a kérdésemhez. Köszönöm!
2008. dec. 13. 14:28
 15/21 anonim ***** válasza:
50%
Ha a kérdező spamolt,neki ez a válaszom:Ha legközelebb letol vki,kérj bocsánatot azért,hogy még élsz.Így tegyél aztán szívességet bárkinek is!Te dolgod.
2008. dec. 13. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
34%

Előző:egyébiránt megérdemled,hogy ilyen szituba keveredtél,mert magát a helyzetet nem ismerted fel,azért írtad ki kérdésbe.

Mellesleg most látom csak,hogy férfi vagy!:)

Gondolkodj már,hogy tegezhetnél le egy 22 éves hölgyet?!

Más,ha egy nő tegez le fiatalabb nőt,mást,ha egy pasi.Lehet,hogy totál ellenszenves voltál!Nem csoda,hogy kiakadt.Nem bántásként írom,de főleg vadidegen hölgyet ILLIK magázni.

2008. dec. 13. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
69%
Már bocs, hogy tegezlek, de TE hülye vagy, utolsó válaszoló!!!! A tárcáját adta vissza a csajnak, és még neki állt feljebb, hogy hogy meri letegezni!!!! A tegezés nem sértés!!!!!! HÖLGY??? milyen hölgy?? Egy hülye liba viselkedik így!!!
2008. dec. 13. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
23%

Egy primitív ember meg több felkiáltójelet ír,mint betűt.Gratulálok.

Külföldön aztán biztos kulturáltabbak,mi?Kétlem!Kulturára válogatja.Valahol illetlenség zsebkendőbe fújni az orrot,valahol a talpat mutatni főbenjáró bűn!

Kishazánkban meg tegeződni/magázódni.

A kérdésre a szösszenet:a bunkóság relatív dolog,népcsoportra válogatja,kinek mi számít annak,de Neked,kedves kérdező ezt jobban kéne tudnod,ha már jártál külhonban,van viszonyítási alapod...

Most látom csak:Előttem szóló!Te nem is a kérdésre válaszoltál!

Én legalább igen.

2008. dec. 13. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
57%
Már válaszoltam korábban, csak nem bírtam megállni a kommentedet szó nélkül....
2008. dec. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
0%

Sztem a japánok teszik jól,ott a nők engedik előre a férfiakat,ha pedig leejt vmit egy nő az utcán,nagy szó,ha megkopogtatják a hátát,hogy "Elejtett valamit!",nem ám felvenni!

Válasz a kérdésre:ki mint él,úgy ítél!

2008. dec. 13. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!