Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miként az udvariasabb előre...

Miként az udvariasabb előre engedni a lányokat?

Figyelt kérdés

a) A fiú maga elé engedi a lányt, a lány megy be előbb. A lány nyitja ki az ajtót és megy be, majd a fiúnak megtartja az ajtót.

b) A fiú megy be előbb, megtartja az ajtót a lánynak. Ekkor a lány nagyon közel sétál el a fiú mellkasa mellett.

Melyik az udvariasabb forma és ti hogyan szoktátok?



2021. dec. 14. 00:15
A kérdező szavazást indított:
a)
b)
21 szavazat
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
91%

Elől megyek és kinyitom, de nem megyek be hanem megtartom karral. Vagy annyira belököm, hogy kényelmesen beférjen, és ha csukódik vissza akkor megfogom ismét karral. Én nyitom ki, de ő megy előre. Lehet hogy tök nehéz kinyitni az ajtót. Volt már ilyen. xd

Akkor ciki a lányt előre küldeni, hogy hé nyisd már ki nekem. Ha meg én megyek elől, akkor meg már eh. De elvileg vannak helyek ahova a férfinak kell elsőre bemenni szóval nemtudom. De én így tennék.

23/f

2021. dec. 14. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
És az miként udvariasabb, ha egy lány közelít egy ajtóhoz, a fiú közelebb áll elindul, kinyitja és beengedi a lányt vagy inkább el se induljon a lány előtt?
2021. dec. 14. 00:27
 3/18 anonim ***** válasza:
78%
Ha feleslegesen láb alatt akarsz lenni, akkor feltétlenül a b-t válaszd.
2021. dec. 14. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
És ha a lány még messzebb is van (tehát az ajtóban várni kell rá) és a b) szerint csinálom, akkor mi jöhet le a lánynak? Hogy mindenképpen előre akartam engedni? Ez így feltűnő nagyon?
2021. dec. 14. 00:39
 5/18 anonim ***** válasza:
46%

Ez jön le: FELESLEGESEN LÁBATLANKODSZ. Az ilyenek engem mindig felidegesítenek.

A 40+-os korosztálynak, akik más korban szocializálódtak, még ez talán bejöhet. De a mai lányok csak haladni akarnak a dolgukra, és nem dobják el tőle az agyukat, hogy megcsinálnak nekik valami olyat, amire ők is képesek. Nem akkora erőfeszítés kinyitni egy ajtót, hogy lovaggá üssenek érte.


20L

2021. dec. 14. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
80%
Ha feltűnően magad elé akarod juttatni, akkor a többség amúgy arra gondol, hogy arra utazol, hogy megnézhesd a sggét.
2021. dec. 14. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Nem ez volt a szándék.
2021. dec. 14. 00:48
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Én kinyitom az ajtót,a másik ember bemegy,utána én is,és becsukom magam mögött.Nekem mindegy hogy milyen nemű,én így szoktam,kiskoromból kevés udvarias szokásom maradt meg amire édesanyám megtanított,de ez épp az egyik amire még emlékszem.
2021. dec. 14. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim válasza:
14%
Leszarom nem segítek. Ha egyedül nem tud átmenni egy ajtón, akkor kint marad.
2021. dec. 14. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
16%
9: Végre, valaki!
2021. dec. 14. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!