Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan illik köszönni, egy...

Hogyan illik köszönni, egy kisbabát toló anyukának?

Figyelt kérdés

Ismerősnek köszönök, aki babakocsit tol, pár hónapos a kicsi.

Úgy a jobb, hogy szia, tehát csak az anyának, vagy jobb ha sziasztok, mivel nem egyedül van.


Én a többesszámot használom.

Más, hogyan köszön ilyen helyzetben?


2021. dec. 21. 19:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Többes számban köszönni akkor lenne értelme, ha több embertől kapsz reakciót rá. Egy csecsemő nem tud reagálni rá, így elég hülyén jön ki. Amíg egy gyereknek nem tanítják meg a kommunikáció alapját és önállóan azt nem képes felfogni és használni, nem látom értelmét megszólítani, mert nem lesz eredménye. A kutyát sétáltatónak sem köszönsz többes számban, csak mert ketten vannak.
2021. dec. 21. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

teljesen jól látod a helyzetet, pont így gondolom én is, amit leírtál.

Csak ha egyes számot használok, az nem olyan kicsit, mintha észre se veszem a gyereket?

2021. dec. 21. 19:29
 3/11 anonim ***** válasza:
82%
Hát én a kutyasétáltatónak is azt mondom, hogy sziasztok, ha ismerem a kutyát 😀 De nyilván nem helytelen, ha csak annak köszönsz, aki kommunikációképes.
2021. dec. 21. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
54%
Hogy van a pici?(Hát igy)
2021. dec. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Hello
2021. dec. 21. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
69%
Ha jon egy babakocsis akkor idoben atmegyek a tuloldalra, hogy ne kelljen kerulgetni :)
2021. dec. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
83%
Én mindig többesszámban köszönök. Az anyukák nagyon szoktak örülni, szélesen mosolyognak, amiért emberszámba veszem a porontyukat. Nekik szebb lesz a napjuk, nekem semmibe se kerül, hát miért ne.
2021. dec. 22. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
55%
Én is többes számban köszönök nekik. Valóban szoktak örülni. De ha csak neki köszönsz, azon se sértődik meg.
2021. dec. 22. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szerintem furcsa, erőltetett ebben a helyzetben a többes szám (szinte gügyögésszámba megye): "Jaajj, hát sziasztooook! Na ki van iiiit?" Rém irritáló.
2021. dec. 22. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Miért kellene gügyögni?? Normálisan köszönök, és kész. Legfeljebb egy kicsit vicces hangon. (Ááá, sziasztok!) Ennyi. Ilyenkor mindig nagyon vidámak lesznek, mert első gyerekkel még nincsenek hozzászokva, hogy ketten vannak.

Az anyukáknak rosszul esik, ha úgy veszem a gyereket, mintha egy kutyát sétáltatnának.

Sőt, közeli ismerős esetében, akinek már hatalmas volt a pocakja, már a szülés előtt is megtettem, hogy többes számban köszöntem, kihangsúlyozva, és közben a hasát bámulva... Na, ő nem sértődött meg, hanem vigyorgott erősen.

2021. dec. 23. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!