Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Szóval a szüleim nagyon...

Szóval a szüleim nagyon szeretnék magázódni,mivel orvosok elvárják hogy őket is magázzák,ne tehették.Viszont amikor barátokkal megyünk valahová mindenki nevet amikor magázódok,egyre inkább azt veszem észre hogy nem is nagyon használják.?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem, hogy ha tegyük fel egy étteremben kérnék valamit ti a magázást vagy a tegezést várnátok inkáb?általában inkább magáznak vagy tegeznek?16F

2022. jan. 3. 22:54
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
24%

#8-as vagyok

Megkérdezhetem, hogy miért "nem hasznos" a válaszom? Az volt a kérdés, hogy szerintem melyik jobb és hogy engem általában tegeznek vagy magáznak. Én erre írtam releváns választ. Mi volt a gond vele? Köszönöm a magyarázatot!

2022. jan. 4. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
24%
Mert ennyit a kislábujjamból is kiszoptam volna a szembejövő idegenről. Vagy bejön, vagy nem. Ha már válaszolok akkor vagy fejtsem ki rendesen, vagy inkabb nem is pazarlom az időmet. Tölteléknek jó volt ide, csak hasznosnak nem mondanám az egy mondatos válaszokat.
2022. jan. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
38%

#12

A kérdés nem az volt, hogy "tudnátok írni egy 1000 karakteres esszét arról, hogy miben látjátok a különbséget a tegeződés és a magázódás között, melyiket kedvelitek jobban és miért?" :D

2022. jan. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
75%
Nem. A kérdés az volt, hogy mennyire gyakori a magázódás, használják-e és ha elmész étterembe, akkor melyiket használod és veled szemben hogyan viselkednek. "27N" Az is fontos
2022. jan. 4. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
24%

#14

Mennyire gyakori: nem beszéltem még mindenkivel, nem végeztem reprezentatív felmérést, így nem tudok rá válaszolni.

Melyiket használom: leírtam.

Velem szemben hogyan viselkednek: leírtam.

Kor/nem: szerintem fontos ebben a kérdésben, ha 13 lennék akkor kissé máshogy venné ki magát hogy nem hajlandóak magázni. Ha 60 lennék, az is.

2022. jan. 4. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Valaki itt behozta az önözés-magázás különbségét: szerintem a köznyelv a magázásba mint kifejezésbe (ld. magázás vagy tegezés) az önözést is belérti, kár a kettő között ilyen éles külöbséget tenni.

(Az önözés nyilván udvariasabb, de a mindennapokban nem használjuk így a kifejezést, hogy önözés.)

2022. jan. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
76%

Teljesen alap, hogy magázódok mindenkivel, aki ismeretlen, vagy eladó, pincér, orvos, stb.

Ha nálam fiatalabb, de pl banki alkalmazott, akkor is, mert ahol élek, így szokás.

2022. jan. 5. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
50%
Nem feltétlenül kell magázódni ahhoz, hogy megadd a kellő tiszteletet. Egy kisiskolást sem magázol ("Ja, hát ő gyerek, őt nem kell!"), akkor őt sem tiszteled?
2022. jan. 5. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
75%
Tegeződés, barátibb, de a tiszteletet így is ugyan úgy meg lehet adni.
2022. jan. 6. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

„ 16 évesen szépen magázd csak a 25 évnél idosebbeket. “


Meglehetősen komikus, hogy ha összefut velem, 28 évessel, magázzon, aztán közben lehet hogy a gimijéből randizok valamelyik lánnyal:D Múltkor 18 éves randipartnerem volt. Vele is magázódni kellett volna?

Vagy mikor egyik tizenéves rokonom elhozta egy családi vacsira a pasiját és leültünk a sraccal Playstationözni magázódva kellett volna beszológatni egymásnak játék közben?:D

Én értem, hogy te be vagy feszülve, de a huszonéves emberek még bőven fiatalok… Hagyjuk már ezt a magázódást a tizenévesekkel.

2022. jan. 20. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!