Ilyet illik kerdezni?

Figyelt kérdés

Tudom, ez legyen eletem legnagyobb problemaja, csak kivancsi vagyok, hogy ti mikent ereztetek volna magatokat. 5 evvel vagyok idosebb a paromnal, o a ferfi. Ez szerintunk nem egy nagy korkulonbseg, engem mindig 7-8 evvel fiatalabbnak neznek. Nemreg egy nagy csaladi ebeden vettunk reszt, ahol kvazi be lettem mutatva mindenkinek. En a parom es a lany unokatesoja mellett ultem, aki a nagy semmibol jo hsngosan megkerdezte:

- Te hany eves vagy?

Pont igy.

En picit lefagytam, mert abban a masodpercben hirtelen nagy csend lett es mind a 15 fo felem fordult.

En amugy azert is dobbentem le egy picit, mert pl. az en csaladomban mindenki tudja, hogy 5 ev van a javamra. Minket ez ugye nem zavar, de az emberek neha hajlamosak itelkezni.

Itt mondjuk nem volt semmi konkret reakcio, de megis kellemetlen volt. Szerintem en meg soha nem kerdeztem meg igy senkit. Kb. durr bele.


2022. jan. 26. 15:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
76%

Valóban így nem illik. Szerintem ezt inkább így puhatolózva szokás, vagy úgy hogy kérdeznek iskoláról meg ilyenekről és úgy kiderítik, vagy a párodtól erdeklődnek és ő megmondja, már ha érdekel valakit.

De szerintem ne csinálj ebbőp nagy ügyet, lehet nekik szokás.

De valóban nem illik.

2022. jan. 26. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
75%
Hany eves volt az, aki megkerdezte? Gyerekek szoktak ilyet csinalni :D
2022. jan. 26. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
48%

Hehehehe, így jártál, mint ez a fickó a vonaton :D


( https://www.youtube.com/watch?v=FJ0cgCcchMo&t=137s - 10 másodperc az időzítéstől mérve)


Komolyan, én is jártam már így. Van egy csomó idióta szabály, amit elvileg be kellene tartani, mert ha nem, akkor onnantól te vagy a gonosz ember, a sötét nagyúr, a sorozatgyilkos lelkületű karakter. Ez is ilyen, ráadásul egyoldalú, mert ha tőled kérdezné meg, te reagálnál rá. De fordítva "tilos" megkérdezni. Beteg világ, beteg szabályokkal.


Még a "Kárpátok Géniuszának" neje is azzal kívánta kivédeni a korával kapcsolatos kérdéseket, hogy "ez női dolog" meg ilyenek, aztán emlékeztették, hogy mint akadémiai vezérnek meg ilyenek, láthatónak kellene lennie a születési idejének.

2022. jan. 26. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
0%
Ki pontoz le mindenkit.
2022. jan. 26. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
81%
Jujj ez nagyon kellemetlen hogy csak így megkérdezi. Amúgy sem illik megkérdezni az emberek korát, de így...
2022. jan. 26. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
54%
A gyerekek ilyenek, nincs ebben semmi. Őszinték és nem mérlegelnek. :D
2022. jan. 26. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
77%
Azt tudom, hogy az illemtan szerint nem illik ilyet kérdezni, de személy szerint ezt sosem értettem. Az égvilágon semmi szégyellnivaló nincs benne, szóval tőlem bárki, bármikor, bármilyen helyzetben megkérdezheti és nem fog belőlem semmilyen érzelmi reakciót kiváltani. Ebben a helyzebne sem érdekelt volna. Ha valamiért mégis marha kínosnak találnám akkor elütném egy poénnal, azt mondanám, hogy "82, de nagyon jól tratom magam" vagy valami hasonló.
2022. jan. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
72%

Kislány nem túl jólnevelt valóban. Amúgy meg kit érdekel, hány éves vagy és mennyivel idősebb a párodnál. Majd ez alapján ítélnek meg? Az az ő bajuk, nem a tied.

45 éves nő vagyok és 43 éves férfival élek. Sem a mondat első, sem a második felét nem szégyellem. Még senkit nem érdekeltek ezek a számok eddig.

2022. jan. 26. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
63%

Képzeld még majd megtudja hány éves vagy azta mindenit. Mit kellett volna fél óráig körkérdéseket feltenni, hogy a végén megkérdezze.


Tudom, hogy nem illik ne haragudj elnézést, de szeretném tudni, de elnézést, de most megkérdezhetem jaj nem tudom, hogy is kérdezzem, megtudhatnám hány éves vagy? Biztos ez lett volna a helyes kérdezési stílus.

2022. jan. 26. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
88%

Illik. Mi ezzel a probléma? Egyszerű kérdés, semmi támadás, ítélkezés nincs benne, mint leírtad a korkülönbség nem is látszik!

Ha tényleg nem zavarna, hogy ki-mit gondol, akkor nem írtál volna ki kérdést. Te érezted kínosnak, te nem akartad, hogy kiderüljön.. Kapd össze magad, és ne ezen gondolkodj, ha a kapcsolatotok működik!

2022. jan. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!