Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Szabad őt tegeznem? Megkérdezzem?

Szabad őt tegeznem? Megkérdezzem?

Figyelt kérdés
18 évesen egy 32 éves fogorvos "nénihez" járok. Tegezhetem őt, vagy kérdezzem meg? Nem égő?
2010. szept. 11. 14:25
 1/10 anonim ***** válasza:
55%
Hát ez kicsit necces. Ha ő letegez akkor tegezheted.
2010. szept. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen, ő is tegez.
2010. szept. 11. 14:44
 3/10 anonim ***** válasza:
ez esetben simán
2010. szept. 11. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
49%

Szerintem ne!

Azért ő mégiscsak orvos. Engem is tegeznek sokan mert 20 éves leszek de nem biztos hogy kinézek annyinak( főleg ha borotválkozok de amúgy se vagyok annyira borostás xD)


Elvileg tegezhetnéd ha nem a munkája kapcsán ismered hanem mondjuk a család jó ismerőse. Nincs köztetek sok év de ha ő nem mondja akkor ne tegezd le, ő azért tegez mert gyereknek néz még. Ha ugyan úgy felnőttnek tekintene akkor nem tegezne le hanem felajánlaná hogy tegeződjetek.

2010. szept. 12. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
49%

Magázd csak, ha zavarja akkor úgyis mondja hogy tegezd de nem mindenki szereti hogy ha tegezik a nála sokkal fiatalabbak.


Az nem gáz ha magázod, az orvosokat magázni szokták, még akkor is ha 26 éves pályakezdő csaj:D

2010. szept. 12. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
ha a "kedves doktornő" bunkó módon letegez egy felnőtt embert, akkor én igenis visszategezném
2010. szept. 12. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem ne tegezd.
2010. szept. 16. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szerintem kérdezd meg, ha nem évek óta vagy szüleid révén ismered! Lehet, hogy neki is kellemetlen hogy csendőrpertubban vagytok, mert öregítheted ezzel! Ha nem, akkor egy kicsit bizalmasra vette a figurát, lehet hogy pont kedvességből.


Amúgy tegeződve is meg lehet adni sokaknak a tiszteletet.



Saját tapasztalatom:


Én hasonló helyzetekben késő kamasz koromban egy trükkel próbálkoztam egy véletlenek tűnő visszategezéssel. Egyszer kétszer sült el csak rosszul.


Tízen nyolcéves kor után számtalanszor megsértődtek, hogy valakit (például véletlenül) nem tegeztem vissza, de csak egyszer kétszer várták volna el a csendőr pertut. Azonos neműknél főleg férfiaknál, ha az illető nem nyugdíjas korú még kifejezetten sértőnek vették még főnökök is sokszor a környezetemben, ha nem tegezték vissza őket.


Szerencsémre nagyon kevés (maximum egy féltucat) olyan embert ismertem, aki a csendőrpertut szerette volna tartani velem elsős gimnazista korom óta. - szokásosan 14 évesen kezdtem a gimnáziumot.

2010. szept. 17. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Utolsó:


csendőrpertu az mi?

2010. szept. 17. 13:57
 10/10 anonim ***** válasza:
Csendőrpertu az az, amikor valaki letegez, de neked meg magázod, kell. A szó onnan ered, hogy a csendőr/rendőr visszaélhet a hatalmával és letegez, de legtöbben (szinte mindenki) inkább magázza, nehogy baja legyen belőle. A csendőrök az urak és úrhölgyek és papok kivételével szinte mindenkit tegeztek anno, de őket csak feljebb valóik tegezhették le szembe.
2010. szept. 18. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!