Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Vajon csak nálam veri ki a...

Vajon csak nálam veri ki a biztit az alábbi eset?

Figyelt kérdés

Ikeában állunk sorban bnőmmel hot-dog árusnál. Többen is álltunk. Erre mögöttünk egy nő előreküldi a kb 6-7 éves gyerekét, h menjen csak előre, nem fogják kivárni a sort, így mondja a gyereknek ,h "nem kell kivárnod a sort, menj csak és kérj egy fagyit, a bácsi előre enged szívesen" stb...


Persze a sorban állók többsége kussolt sőt volt aki mosolygott, h jajj de gyere csak, a kiszolgálócsaj is, stb. Milyen gyerek lesz ez 5-7 év múlva? az ilyen lesz aki majd félrelök minden más gyereket, h neki elsőbbsége van mindenben. (amúgy tudom én is megkérdezném a ti helyetekben, de speciel nem nem cigók voltak)


2010. szept. 12. 18:46
1 2
 11/20 Phoney ***** válasza:
56%
Én szerintem kiállok a sorból (ha a 'nacsága nem várja ki, akkor én sem), végignézek rajta 10 cm-ről, mint a véres rongyon (ha megszólal porba alázom), aztán boldogan éhezve megyek a dolgomra:)
2010. szept. 12. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Vigyél te is egy gyereket:D
2010. szept. 12. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
12%

És mi volt az ok, hogy előre küldte a csaj a gyerekét egy fagyiért?

És te mennyivel lettél hátrébb, hogy a kiszolgáló adott egy fagyit egy gyereknek? Semmivel.

Én a fordítottját is legalább akkora bunkóságnak tartom, ha valaki egy sorban megszerzett pozicióját védi és még véletlenül sincs tekintettel másra. Mondjuk velem ez utóbbi szokott megtörténni, hogy nem engednek előre, amikor kéne. Lehet azért gondolom így. De nem látok ebben semmi tragédiát, hogy előre ment egy gyerek fagyiért.

2010. szept. 13. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

talán nem olvasol figyelmesen okoska!


a nő kijelentette, h neki nem kell várni a gyereknek, előremehet. rá nem vonatkoznak a szabályok, de nem baj, majd ha 10 év múlva ugyanez a gyerek lök téged félre az üzletben egy sorban, hogy neki nem kell várni, akkor se dumálj. idióta.

2010. szept. 13. 14:24
 15/20 anonim ***** válasza:
11%
Nézd én nem idiótának tartalak, hanem egy ugribugri kis szájhősnek, aki, amikor kéne nem nyitja ki a száját bezzeg később nagy a pofája. Ott a helyszínen elmondtad a véleményed a nőnek, leidiótáztad, bunkóztad? Ja nem, az csak így megy neked, ismeretlenül, szemtől szemben kussolsz? Igen igazad van idióta vagyok, de nem hagyom szó nélkül az ilyen eseteket és elém biztos nem furakodott volna be egy gyerek, ha nekem az nem tetszik.
2010. szept. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
54%

"Mondjuk velem ez utóbbi szokott megtörténni, hogy nem engednek előre, amikor kéne. "


Miért, ki vagy te, hogy téged előre kéne engedni bárkinek? Csak abban reménykedem, hogy ilyen ocsmány hozzáállással, mint ami neked van, nincs gyereked. Felháborító, fúúúúúúúj!!!!

2010. szept. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
25%

kilenc hónapos terhesen a két éves lázas, beteg gyerekemet ringattam az orvosnál s a szülők! nem gyerekkel, mindenféle papírokkal bementek az orvoshoz, egy ember volt, akinek eszébe jutott, hogy esetleg egy terhes kismamát be lehetne engedni, de végül mert ő is előttem érkezett, bement előttem. Egyébként senki vagyok, mert kivártam a kér órát a gyerekkel a kezemben. De mondjuk én fordított helyzetben, mondtam volna kismamának nyugodtan menjen be előttem.

Ja és volt olyan, leletet akartam beadni az orvosnak, megkérdeztem az ott várakozókat, hogy sokáig lesznek e bent, mire mondták kb egy óra a kezelés, udvariasan megkérdeztem, bemehetnék e odaadni a leletet és mit válaszoltak, hogy természetesen nem, mert ők voltak itt előbb. És kijött a doktornő elvette a leletet, néztem az órám pontosan tíz másodperc volt. Nyugodtan mondhatta volna, persze hogyne menjen csak az a 10 másodperc nem vág földhöz.


De általában én figyelek másokra, és így az is előfordult, hogy a pénztárnál magam elé engedtem valakit, aki egy dolgot vett, mikor nekem tele volt a bevásárlókocsim, de ez sem túl gyakori, sőt. És volt már, hogy gyermekkel magam elé engedtem az anyukát a hot-dog árusnál. És ha tudtam, hogy sokáig tart elintézni az ügyemet, magam elé engedtem embereket, akik viszont csak pár percig tart az ügyintézésük. És megtörtént velem is, hogy előre engedtek FIGYELMES emberek, de általában az a tapasztalatom, hogy emberek az ajtóba, nehogy bárki be tudjon menni előttük.

De legyek emiatt idióta, meg ki vagyok én, de nekem nem okoz gondot, ha egy hatéves előttem vesz fagyit. Mert én felnőtt vagyok, ő meg egy hatéves.

2010. szept. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

kevered a szezont a fazonnal kismama! de azt nagyon.

valszeg túl hülye vagy, hogy elolvassad, megírtam azt is, hogy ha kérik, akkor előreengeem a gyereket és más is, és igenis parasztság kijelenteni, h "NEKED NEM KELL SORBA ÁLLNI!"


de ne aggódj, legközelebb majd egy ilyen gyerek fog téged is félrelökni terhesen, vagy a gyerekedet, mert neki elsőbbsége van, akkor majd hápoghatsz :) jah és mellesleg nem volt nagy sor, kevesebb mint 5 perc alatt odajutottunk, nem lett volna nehéz dolog kivárnia, nem volt az anyja terhes sem, csaj egy nagydarabb kövér zsírpaca, a gyerek sem volt beteg, kibírt volna egy 7 percet mind2.

2010. szept. 13. 15:52
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Csak éppen arra nem gondolsz, hogy mást meg otthon vár a gyereke, mert éppen a nagymama vigyáz rá, hogy el tudja intézni a dolgait. És egy 6 éves gyerek már nyugodtan kivárhatja a sorát. Nem beszélve arról, hogy a fagyizás nem egyenlő azzal, ha valaki beteg. Mondjuk az orvosnál várakozók 99%-a azért van ott, mert az. Én is voltam orvosnál gyerekkel, mégsem fordult meg soha a fejemben, hogy másoknak előre kell engedni minket. Pedig én is csak egy papírt akartam, mellesleg az orvos tévedése miatt kellett ott ülnöm.
2010. szept. 13. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

A módszer az, ami neveletlennek minősíthető.

Orvosi váróban, hasonló kaliberű problémákkal várnak a betegek, - azt leszámítva, hogy esetleg szemmel láthatóan rosszul van valamelyik beteg, - nincs miért megkülönböztetnie magát másoktól senkinek.

-Szemmel láthatóan rosszul lévő beteget automatikusan, közös megegyezéssel maguk elé fogják engedni azok a betegek, akik éppen nincsenek annyira rosszul, hogy azonnali beavatkozást igényelhessenek. Ez magától értetődő - még Magyarországon is.

Más ok nem fogadható el arra, hogy bepofátlankodjon bárki is, - a fehér köpenyesek által kísérgetett protekciósok láttán is felforr az agyvizem, úgy, ahogy attól is, hogy vip-részlegeket lehet fenntartani Magyarországon, ahol olyan betegeket kezelnek - KÖZPÉNZEN - egy külön rendelkezésre álló állománnyal, akiknek "Nem érhet le a Földre a lábuk!" - isten tudja, milyen okból...

Ez SEM (!) fogadható el - ebben a formában.

2010. szept. 25. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!