Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan illik viselkedni...

Hogyan illik viselkedni vendéglátó helyeken?

Figyelt kérdés

Igyekeztem kerülni az ilyen helyeket az eddigi életemben mert zavarban vagyok az emberek közt, viszont rájöttem, hogy így sose tanultam meg azt, hogy hogyan működnek a vendéglátó helyek beülős részei. (Ha tehettem elvitelre kértem mindig, vagy autós kiszolgálást használtam)


Belépésnél én keressek meg egy pincért, vagy menjek a pulthoz rendelni, vagy várjak amíg oda jönnek hozzám? A fizetés, ha nincsen pult, csak pincérek akkor hogyan működik? Ha valami nem világos, de nyilvánvalóan annak kéne lennie számomra akkor arra rákérdezhetek, vagy próbáljam nem lejáratni magam? (Pl: ülhetek-e bárhová, vagy az asztalok foglalva vannak)


Szerintem nagyjából tudom ezeket, illetve 1-2x volt ezekben részem, de gondoltam inkább megkérdem ezt, mielőtt elkezdek gyakorlatot gyűjteni ebben. 20F



2022. márc. 6. 17:58
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2022. márc. 7. 15:25
 12/16 anonim ***** válasza:
77%
#6 Látom, nem akarsz gondoskodni a pincér kényelméről.
2022. ápr. 21. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
12. De nem ám, lol.
2022. ápr. 21. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Na, de amúgy sem mennék vendéglátóhelyre, mert sajnálom rá a pénzt. Megkimélem magam a pincérektöl, csak jól járunk mindketten.
2022. ápr. 21. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
#13 Akkor miért mész étterembe?
2022. ápr. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Én nem járok étterembe. Megkímélem magam tőlük, meg a saját pénztárcámat is.
2022. ápr. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!