Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért kezdték el az utóbbi...

Miért kezdték el az utóbbi időben az utónevet is használni?

Figyelt kérdés

Sokáig külföldön éltem, és az ilyen emberek látják általában a különbséget igazán :D


Szóval régebben, ha meg kellett adni valamiért az utónevet, akkor azt békén hagyták, csupán az adminisztráció pontossága miatt kellett. Most pedig simán beleírják levélbe, emailbe, és nagyon elterjedt.


Például az én keresztnevem Ádám, utónevem Zoltán. 2016 előtt a büdös életben nem kaptam olyan üzenetet, hogy "Kedves Ádám Zoltán!", most meg esküszöm, ez a gyakoribb. Nekem azért tűnik fel, mert a Zoltánt soha nem használtam; esküszöm, hogyha nem figyelmeztetnek, tökre elfelejteném, hogy van ilyen utónevem. Mikor tűnt el az a szép, évszázados nyugati szokás, hogy az utónevet nem használjuk, vagy legalábbis opcionális?


Ennél már csak az borít ki jobban, hogy "Kedves Ádám Zoltán,"- vesszővel a végén. Mikor legutóbb lecsekkoltam, még magyar voltam, és nem angolszász multiban dolgoztam.


2022. ápr. 1. 07:52
 1/6 anonim ***** válasza:
85%
A kersztnév az utónév. Te a második keresztnévről beszélsz, azt a hivatalos iratokban mindig használták.
2022. ápr. 1. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
91%

Van vezetéknév=családi név, meg van keresznév=utónév.

A te esetedben az Ádám meg a Zoltán is keresztnév vagy utónév, ahogy jobban tetszik, az Ádám az elsö, a Zoltán a második keresztneved/utóneved.


Egyébként meg az egész problémád egy generált müprobléma, ha ez a hivatalos neved, akkor ezt használják, ez a természetes.

Mellesleg az éppen hogy nyugati szokás, hogy az emnberek nevét teljes egészében használják, nem kihagyva belöle egyes részeket.

A megszólítás végi vesszö meg nem, illetve nem csak angolszász szokás, minden nyugati országban ez a normális, arrafelé abból indulnak ki, hogy ne kiabáljanak valakivel már egy levél elején!

2022. ápr. 1. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A fentieken kívül most már kezd túl sok lenni az ember 2 névhez is.

A pontos megkülönböztetéshez a 3 név jobb (vagy az anyja neve, régebben így szokták).

Ugye tudod, hogy régen csak 1 név volt?

2022. ápr. 1. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ez hihetetlen, ártatlan kérdést teszek fel, és mindenki lecsesz :D Persze, műprobléma, inkább az legyen, mint igazi.

Igen, tudom, régen egy név volt. De én ma élek.

Kint vagy ignorálták a Zoltán, vagy middle name/middle initial formában Z. volt.


Most már megváltozott a kérdésem. Miért váltott ki belőletek ellenszenvet vagy akár dühöt? Ez jobban érdekel, mint az eredeti kérdésem.

2022. ápr. 2. 01:45
 5/6 anonim ***** válasza:
79%

Itt senki NEM volt DÜHÖS, egyszerüen csak felhívták a figyelmedet a rossz szóhasználatra, meg arra, hogy ez a hivatalos formája a nevednek.

Ha szerinted bárki is dühös választ adott, akkor a szövegértelmezési képességeddel bajok vannak.


A middle-name meg magyarban nem létezik, itt két keresztnév van, amelyek közül általában az elsö az, aminek a mindennpokban szólítanak valakit.

2022. ápr. 2. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

A felesleges kritikára gondoltam ezzel, pl. erre: "Egyébként meg az egész problémád egy generált müprobléma". Aki butaságnak tartja a kérdést, mert szerinte csak generálom itt a műproblémát, az ne válaszoljon inkább. Én nem vágtam senkinek az arcába a kérdést, egy weboldalon tettem fel, mert nem értettem. Elnézést kérek, ha az általam generált műproblémával kárt okoztam a társadalomnak.


Vagy a mostani hozzászólásodra: "akkor a szövegértelmezési képességeddel bajok vannak".


A szövegértelmezésemmel nincsenek bajok, a munka miatt folyamatosan teszteket kellett kitöltenem, és a szövegértésem egyetlen teszt kivételével mindig tökéletes lett. A matematikával vannak inkább problémáim, de az nem releváns a kérdés szempontjából.

2022. ápr. 4. 11:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!