Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A vekony emberekkel szemben...

A vekony emberekkel szemben miert elfogadott a bodyshaming?

Figyelt kérdés

A koverebb alkatu embereknek mar lassan a kover/telt szo is sertesnek szamit, ellenben ok nyugodtan hangoztathatjak, hogy

"A csont kutyaknak valo"

"Egyel mar tobbet"

"Gebe"

"Giliszta" (ezt mar orvostol is megkaptam amugy)

Es meg rengeteg peldat tudnek felsorolni.

Ez miert elfogadott??? Ha szerintuk ez oke, akkor miert sertodnek verig azon, ha valaki mas beszol nekik a testalkatuk miatt?


2022. ápr. 16. 09:34
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Én elhiszem, hogy van a soványságnak rossz oldala. Csak nem szeretem az ilyen egymáshoz méregetést, hogy márpedig nekem igenis rosszabb. Beszólogatni nem jó dolog, ha valaki beszól akkor állj ki magadért és mondd meg, hogy ez parasztság. De a hülye általánosításod, hogy a kövérek bunkóbbak lennének, szintén elég sértő. Most mondhatod, hogy azért mondod ezt, mert ők bántottak téged, de akkor gondolj bele, hogy lehet hogy ők is azért csúfolnak, mert más vékony emberek meg őket bántották. Erre nem az a megoldás, hogy te is beszólsz nekik a testalkatuk miatt, mert akkor ott vagyunk, ahol elkezdtük.


Meg amit az 1 mondott, a hízékony emberek gyakran féltékenyek arra, ha valaki akármennyit zabál nem hízik. Persze a nagyon sovány test nem olyan jó mint a normál sportos, de még mindig jobb mint a kövér ha cserébe annyit ehetsz amennyit akarsz hízás nélkül.

2022. ápr. 17. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim válasza:
De amúgy, teszem hozzá, ez egy érdekes kérdés, hogy mi számít beszólásnak, mi egy jó tanácsnak, építő jellegű kritikának, és mi egy vicces megjegyzésnek, egy baráti összekacsintásnak. Például ha a balatonparton járkálnék és röhögnének, hogy vissza kéne gurítani a nagy magyar tengerbe ezt az édesvizi királyt, az bántó lenne. Ha mondjuk egy orvos mondaná, hogy le kéne adnom egy 20-30 kilót, mert magas a vérnyomásom, érthető. (Talán a te orvosod se bántani akart amikor szólt hogy fel kéne szedni pár kilót) Mindemellett másik kontextusban egy haveromat szoktuk néha a minecraftos skeletonhoz (csontvázhoz) hasonlítani, és azon mindig nagyokat nevetünk. Vagy például egy gyűrűk ura rajongó barátom nevezett egy időben gyakran dagadt hobbitnak és az se nagyon zavart.
2022. ápr. 17. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Eloszor is nem versengeni akartam, csak azt mondom, hogy ugyanolyan rossz ha beszolnak azert, amirol nem igazan tehet az ember.


Masodszor, azt se mondtam hogy minden teltebb alkatu beszologat, ez csak egy konkret pelda volt az eletembol. Irtad, hogy gondoljak bele oket is banthattak vekonyabb emberek. Lehet igy volt, nem tudom, majd irtad hogy ha en is visszaszolok ugyanott vagyunk. Akkor tole miert elfogadott a beszologatas?

Amugy se szoltam vissza soha, pedig lehetett volna jo parszor.



Orvosra meg annyit hogy szerintem a "hogy vannak a gilisztak?" Kerdes semennyire sem joindulatu. Kifele menet az "egyen mar tobbet"-nel megmondtam hogy nem etkezesi tanacsokert jottem. Nem tetszett neki.


Idegenektol soha semmilyen beszolas nem lesz vicces. Akkor se ha orvos.

2022. ápr. 18. 10:04
 14/16 anonim válasza:
49%
De nem is szóltam be neked. XD idézd már fel hogy mi volt az első kommentben a konkrét beszólás, ami sértheti egy vekony ember becsületét. Néha tenyleg tudok félreérthető lenni. Ráadásul pont azt mondtad az elejen, hogy az az undoritóbb amit ti kövérek csináltok. Nem gondolod hogy ezzel ellent mondassz magadnak, hacsak nem, vagy ha változott valamit az álláspontod mondjad.
2022. ápr. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
49%

A kérdésedre a válasz az, hogy nem tudom.

Gimiben a barátaimnak nevezett emberek napi szinten viccelődtek a vékonyságommal és hogy alacsony vagyok. Mert felettem átmegy az autó, az esőcseppek között elférek, beférnék a szekrénybe...

Még anyukámtól is folyton megkapom, hogy milyen sovány vagyok egyek már. Orvos is mondta, hogy ha nem tudná ki vagyok azt hinné anorexiás vagyok.

Volt, hogy éppen ettem és néz rám az egyik ismerősöm és azt mondja, hát ha így folytatod meg fogsz halni. (Öregasszony aki épp dohányozni ment ki, hát kösz.)

Meg kell tanulni kezelni, mert mások nem fognak megváltozni viszont te magadat megtudod. Szeresd magadat és engedd el a rosszindulatú beszólásokat.

2022. jún. 2. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
En elengedem, csak a "no bodyshaming"-nek szerintem mindenkire vonatkoznia kellene. Eleg kepmutato amikor nyomja a dumat valaki, de amugy a vekonyak rohadjanak meg 🤣 es megy az egyetertes
2022. jún. 14. 07:12
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!