Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A vekony emberekkel szemben...

A vekony emberekkel szemben miert elfogadott a bodyshaming?

Figyelt kérdés

A koverebb alkatu embereknek mar lassan a kover/telt szo is sertesnek szamit, ellenben ok nyugodtan hangoztathatjak, hogy

"A csont kutyaknak valo"

"Egyel mar tobbet"

"Gebe"

"Giliszta" (ezt mar orvostol is megkaptam amugy)

Es meg rengeteg peldat tudnek felsorolni.

Ez miert elfogadott??? Ha szerintuk ez oke, akkor miert sertodnek verig azon, ha valaki mas beszol nekik a testalkatuk miatt?


2022. ápr. 16. 09:34
1 2
 1/16 anonim válasza:
25%
Kövér vagyok és egész életemben baszogattak. Tenni sosem tettem érdemben a dolog ellen. Kicsit szomorú is vagyok néha miatta. Azt tudom mondani, hogy a velem hasonlóan érzőket trigerelheti néha egy "hízlalhatatlan" vékony ember látványa. (A bátyám például pont ilyen, és kisebb koromban sokat bántott az alkatom miatt) Bár szerintem az a butábbik réteg aki irigységből másokat sérteget a sok szempontból kedvezőbb testalkatukért. Egy vékony embernek kevésbé szégyellnivaló a teste. A nyurgaság nem váltja ki ugyanazokat az érzéseket ha tükörbe néz az ember. Egy vékonynak szánt beszólás megreked a nevetgélés szintjén, amíg a kövérnek ez az egész életét reprezentáló elfogadatlanságot is jelentheti. Egy vékony ember lehet stílusos, illatos. Egy kövérről viszont csak az izzadtságra és a csernobilt meghazuttoló fingásokra tudnak asszociálni. Egyszerűen, a vékony vicces, a kövér undorító. Erősebb beszólás szerintem az hogy "undorítóan nézel ki", mint az hogy viccesen.
2022. ápr. 16. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Hat kepzeld, nekem ugyanugy gyerekkorom ota beszolnak az alkatom vegett es kepzeld, ugyanugy rosszul esik :) nem kell a martirkodas, mert pont TI viselkedtek a legundoritobban a masikkal, mert szerintetek vicces. De csak addig meg nem rajtatok kell rohogni.
2022. ápr. 16. 11:27
 3/16 anonim válasza:
64%
Beszóltam neked, vagy bárki másnak? Olvasd végig figyelmesen amit írtam. Annak az okát kerestem, hogy egy kövér embernek miért eshet rosszabbul egy beszólás, ahogy te is kérdezted. Arra is kitértem, hogy kultúrált ember nem szólja meg kontextus nélkül a másik testalkatát, legyen az vékony vagy kövér. Épp ezért nem értem ezt a hangnemet és álltalánosítást, aminek egy korrekt érvelésben semmi helye nem lenne. Ha van egy véleményed fogalmazd meg és támaszd alá, hogy miért helytálló. Például miért mártírkodás megosztani, hogy engem is érnek atrocitások, miért undorítóbb egy vékonynak beszólni, mint egy kövérnek, miben nyilvánul meg az empátia hiánya? Remélem a közreműködéseddel lesz még ebből normális, inteligens beszélgetés, mert amúgy a kérdésed remek.
2022. ápr. 16. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Az 1-es és a 3-as hozzászólás szerintem nagyszerűen reprezentálja az egyik oldalt, a vékony (deccka :D) lány perspektíváját pedig hadd képviseljem én.

Egy ponton túl a "Nem eszel elget", "Le vagy fogyva" (holott kb 1 kilós ingadozással évek óta ugyanaz a súlyom), "Olyan kis vézna vagy" megjegyzések, valamint a nagyságrendekkel sértőbb, "Hol vannak a melleid?" kérdés különböző variációi egy ponton túl tényleg rémesen zavaróak. Egyszer úgy megkérdezném az ilyen emberektől, hogy oké, oké, és mi közöd hozzá?

Csak mégis igaz az, hogy a vékony alakomra és kicsi melleimre kapott számtalan kritika ellenére is többen találnak vonzónak, mint egy elhízott lányt.


Szóval érdemes látni, hogy a túlsúly és a soványság nagyon nem ugyanaz. Először is a kövérségnek gyakorlatilag nincs határa. Tehát, simán lehet valakin 20-30 kiló súlyfelesleg, de európában szinte elképzelhetetlen, hogy egy ember 20-30 kilóval kevesebb legyen az optimálisnál. Ebből adódóan a kövér emberek sokkal nagyobb mértékben eltérhetnek (és sokan el is térnek) az ideálistól. Szerintem emiatt durvább egy kövér ember cikizése.

Másrészt a túlsúly elég sok mindennapi tevékenységet megnehezít. Gondolok itt a lépcsőzésre, a nyári sétákra, az öltözködésre, tisztálkodásra vagy arra, hogy az összesúrolódó combok egy idő után felsebzik egymást. Mindezzel egy sovány ember nem szembesül, tehát amikor soványnak nevezed, a rosszindulattal odavetett jelző mögött nincs ott az a rengeteg kellemetlenség.


Mindent összevetve én senkinek a megszégyenítését nem támogatom, és nagyon jónak látom, hogy végre a sovány emberek is kikérik maguknak a jópofának hitt, de valóban halálidegesítő cikizést. Jó lesz, ha az emberek megértik, hogy a véleményük nem olyan lebilincselő, mint hiszik.

2022. ápr. 16. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Hat szerintem meg a kover/telt szo az alakra vonatkozik, onmagaban nem kene halalos sertodeseket levagni ra. Ugyanugy mint a vekony/sovany.


Na mindegy.


Szoval, en is miota az eszemet tudom kapom az iveket. Anyamtol, rokonoktol, orvosoktol es random idegenektol is megkapom. Ugyanugy ujjal mutogatnak es rohognek (nezd mar a piszkafat). Utobbi egyebkent eleg komolyan elhizott szemelyektol erkezett es egyaltalan nem volt vicces :).

Ruhat vasarolni remalom, soha semmi nem all jol ugyhogy lehetoseg szerint inkabb "zsakba" csomagolom magam, hogy ne ugassanak be. Viszont igy meg azert csesztetnek, mert nem oltozok noiesen (persze mindegy mert semmi nem all jol)


Hab a tortan, hogy magas is vagyok. Az alacsony lanyokat nem bantjak, mert cukik. En meg magas es vekony vagyok szoval ugyanolyan szivas.

2022. ápr. 16. 16:06
 6/16 anonim ***** válasza:
Azzal egyetértek, hogy a skinny shaming nem oké és örülök, hogy ez ellen is felszólalnak. Viszont az, hogy a kövérek ellen manapság semmit nem mondanak, az nagyon nem igaz. Most is sokkal többen csúfolják a kövéreket. Arról nem beszélve, hogy hogy vannak a csontvékony emberek a köztudatban (aka. modellek, szépségideál) vs. ahogy a kövérek (szinte csak vicc tárgyaként, ahol az a vicc, hogy az illető kövér).
2022. ápr. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Ez nem teljesen igaz. Szerintem mar nagyon sokfele testalkaton mutatnak ruhakat (pl sinsay-t vagy egy h&m-et ha megnezel). Van ahol kulon kategoriat is kaptak a teltekre valo ruhak, peldaul shein curve. Ott amugy sokkal jobb ruhak vannak sok esetben mint a sima kinalatban (tall-bol viszont nagyon keves van).


A beszologatasra visszaterve, szerintem alapbol senkit nem kene cseszegetni az alkata miatt. A "semmit nem lehet mondani" meg arra iranyult, hogy a kover es a telt szo is serto szamukra, de amikor ugyanezek az emberek gebeznek le, az ok. Erzed a kontrasztot...

2022. ápr. 17. 15:54
 8/16 anonim ***** válasza:

#7 vékony testalkatra pedig MINDENHOL lehet kapni ruhát, a modellek is mind minimum 173 centi magasak, ezért ha online rendelek, sose tudom, hogy a 162 centimen milyen hosszú lesz. Vannak persze plus size modellek, egyre inkluzívabb az ipar, de a legtöbb még mindig vékony.


Nyilván az a pár kövér aki legebézett, az nem helyesen cselekedett, valószínűleg csak irigyek arra, hogy vékony vagy.

2022. ápr. 17. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Akkor felvilagositanalak, hogy ugyanolyan nehez ruhat talalnom. A nagy atlagra gyartanak, nem a szelsosegekre. Aki tul vekony, tul kover, tul magas, tul alacsony az oldja meg ahogy akarja kb...


A modellekre meg raigazitjak a ruhakat, kulonben hogy tudnak eladni ha kepen is rossz?


A hosszrol meg annyit, hogy ram fixen rovid minden, de ha nagyobbat rendelek akkor meg 3× beleferek. Csak meg te megteheted, hogy felhajtod en nem tudok mit kezdeni azzal hogy 10 centivel rovidebb az anyag.

2022. ápr. 17. 20:17
 10/16 anonim válasza:

Egy kövérnek se könnyű ruhát találni. Pöttyös, csíkos, mintás instant felejtős. Sötétebb szineket kell keresni.

Azthiszem van olyan nehéz. Amúgy ez érdekes, sose gondoltam bele hogy nehéz lenne vékonynak ruhát venni. Bátyám mindig könnyen talál ruhát.

2022. ápr. 17. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!