Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mikor, hol és mennyi borravaló...

Mikor, hol és mennyi borravalót szoktál adni?

Figyelt kérdés
2010. szept. 17. 01:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
76%
kávézóban, kajafutárnak, étteremben. kb 100-200 ft-ot, futárnak max 70-150 ft-ot, általában kerekítem az árat kb úgy hogy ennyi legyen a visszajáró, amit nem kérek el..
2010. szept. 17. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
49%
nem szoktam adni soha, senkinek!
2010. szept. 17. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Pizza futár, pincér, fodrász, kozmetikus, pedikűrös és az előzőkhöz hasonló kiszolgáló személyzet és az egyéb szolgáltatások igénybe vételekor szolgáltatásokért, jellemzően ~10-30% között a megelégedettségem mértéke szerint. Kivételes esetekben egy forintot sem. De csak akkor nem adok, ha (az is) elégtelenszolgáltatást nyújt, aki a borravalót kapja. Természetesen a jó érték arányú és minél jobb általam még megfizethető szolgáltatásokat preferálom.
2010. szept. 17. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

pizzafutár, pincér:

tartom a szokásos 10-15%-ot, kivéve ha nem tetszik a kiszolgálás.*


Pultosnak (ahol nem jönnek asztalhoz): Kerekítem százasra.


Újságárus, zöldséges, stb, ha 5-10 Ft járna vissza és nem kifejezetten ellenszenves, akkor ott hagyom.



* ezek kzül a futároktól sajnálom legjobban, mert álandóan hangoztatjk (amúgy jogosan), hogy borravaló nélkül nem tudnak megélni, DE könyörgöm, ha ennyire ebből áll a fizetésük, akkor legalább köszönni tanuljanak meg, meg ilyenek.

2010. szept. 17. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
95%
Nem szoktam eszetlenül borravalót osztogatni csak azért, mert szoktak vagy illik. Pl fodrásznak vagy étteremben ha elégedett vagyok a szolgáltatással kb 10%ot kerekítéssel. Viszont sokszor felháborító a postás aki pénzt hoz, az újságos, a boltos aki a visszajáró 5-10-20-100 Ft-okért lassabban ad vissza, hátha otthagyom. Én ilyenkor szépen kivárom, utálom a pofátlanságot! A borravaló nem jár csak adható és ezt sokan nem tudják!
2010. szept. 17. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

én majdnem mindenhol hagyok,hol kevesebbet,hol többet.

Én se szeretem mikor látszik az elvárt borravaló!!majd én adok ha akarok.

2010. szept. 17. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálam ez kedvfüggő. Általában 15-20%-ot, ha étteremben, vendéglőben vagyok, pultosoknak is kb. ennyit.

Ha futár, akkor 10%


Múltkor viszont be voltam csiccsentve és nagy jókedvemben adtam egy ezrest a futárnak. De ez jó ha 3 évente előfordul.:/

2010. szept. 17. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
84%

Én is mindenhol hagyok, általában 5-15%, attól függ, mennyi a full összeg. Szerintem aki azt írja, hogy rendszerint nem jattol, az életbe nem dolgozott kereskedelembe, és nem tudja, az adott pultos/újságos/fodrász, akárki, mennyivel többet csinál és dolgozik a munkaköre felett.

Egy újságos dolga se annyi ám, hogy beül a székbe és kiszolgál, ezer más dolog van, amivel működővé teszi az üzletet (remittenda, korai kelés, ki/be pakolás stb), vagy épp a fodrász, hogy az eszközei naprakészek legyenek, vagy a futár, hogy ismerje a rövid, gyors utakat, jól közlekedjen, ésatöbbi, a vevőkkel történő kontakt csak az egész cca 30%-a.

2010. szept. 17. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Ja zöldségesnek is próbáltam már adni, de sértődötten visszanyújtotta.
2010. szept. 17. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
93%
Nem szoktam adni. 17 éves vagyok, nem a saját keresetemet költöm, így nem is érzem korrektnek. Majd ha saját fizuból fizetek ki mindent, akkor persze adok, de akkor is csak annak, akinek elégedett vagyok a munkájával.
2010. szept. 17. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!