Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért kell borravalót adni?

Miért kell borravalót adni?

Figyelt kérdés
Megharagudnának ha nem adnánk borravalót, pl egy étteremben, vagy fodrásznak?
2011. júl. 7. 20:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
81%
én sose adok borra valót a fodrásznak.
2011. júl. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

nem kell adni, viszont illik ha meg vagy elégedve a szolgáltatással. én külföldön élek és nagyon utálom mikor az amúgy is magas árak mellett még odaírják a számlára hogy az ár nem tartalmazza a borravalót...

finnországban viszont nincs egyáltalán borravaló, jó hely mert nem kell azon gondolkodj mennyit adj.

2011. júl. 7. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
81%
Én soha nem adok, csak a pizzásnak, mert mindig ugyanaz hozza, és tudja, hogy ha gyorsabban jön, többet kap. Legtöbbször a rendelés leadása után 20 perccel már eszek. Tanulékony volt. :)
2011. júl. 7. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
A pizzásnak én is adok, mert nekem is általában ugyanaz az arc hozza. Így talán nem csulázik bele a kajámba.
2011. júl. 8. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 napietus ***** válasza:
100%

én étteremben mindig adok jattot, kb. 10%-ot. fodrásznál mikor hogy, pl. ha 7.500-ra jön ki, akkor nem kérek vissza 8.000-ből, de ha pont kerek szám, akkor pontosan annyit adok. de én maszek fodrászhoz járok, akinek eleve van haszna rajta. ha nagy fodrászatba jársz, ahol a fodrászok alkalmazottak, ott illik adni.


egyébként nem hiszem, hogy megharagudnának, ha nem adsz, de azért minimum kerekítsd ki.

2011. júl. 8. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországon kell.

Mert a pincérek/fodrászok/körmösök stb. alul vannak fizetve és mivel az az 500-1000 foirnt zsebbe megy ha van napi 10-15 kliens az már egész jo.

Viszont sok helyen ahova rendszeresen járok és joba lettem a felszolgalokkal, szolnak hogy ne jattoljak mert a jattot sem ök kapják.

Magyarországon elvben a végösszeg 10%-at kell még hozzácsapni.

Külföldön nem "kötelezö" a borravalo. Ausztriaban meg Németországban peldaul a következö egesz Euroig jattolnak tehat ha 5,10 Euro akkor 6ot adnak de ha 5,90 akkor is. (Ott meg vannak fizetve)

És igen altalaban megharagszanak ha nem adsz mert nekik igen sokat számit.

2011. júl. 11. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
de pl étteremben már így is elég drága a kaja, és még borravalót is kell adni...
2011. júl. 12. 09:57
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
igen de az mind a vezetöseghez megy de a felszolgalok forgalom után kapják a fizetést ami nem sok még nagy forgalom mellett sem. ök majdnemhogy a borravalobol élnek.
2011. júl. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
de a 21:52-es válaszoló azt írta hogy a borravalót nem a felszolgálók kapják..
2011. júl. 12. 14:48
 10/13 anonim ***** válasza:

21:52es vagyok :)

többnyire a felszolgálok kapják de sok helyen a fönökhöz megy.

2011. júl. 12. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!