Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan kellett volna döntenünk...

Hogyan kellett volna döntenünk? Tényleg akkora szemétség, hogy így nem megyünk az esküvőre?

Figyelt kérdés

Unokatestvérem esküvője lesz holnap. A meghívót még februárban megkaptuk, a részleteket is megbeszéltük. A családdal meg a közös barátokkal leszerveztük az utazást, hogy ki kivel megy, gyerekeket ki viszi stb. (nekünk és 2 másik családnak sincs kocsija).

Kedden felhívott az unokatesóm menyasszonya és megkért, hogy a gyerekeket ne vigyük, mert bár semmi baja sincs velük és tudja, hogy nem tehetnek róla (autik), de nem szeretné, ha ott kiborulás lenne és elrontanák a hangulatot. Én mást erre nem nagyon tudtam mondani, mint azt, hogy megértem és azt, hogy így viszont nem tudunk menni az esküvőre. Ő tudomásul vette és elköszöntünk.

Én megbeszéltem azokkal, akikkel mentünk volna, hogy nem kell jönni értünk, mikor elmondtam, hogy miért nem megyünk, akkor meglepődtek, mert csak mi kaptunk ilyen hívást. Utána nem is nagyon foglalkoztam az egésszel. Tegnap viszont a menyasszony felhívott és elküldött melegebb éghajlatra, hogy bosszúból tönkretettem az esküvőjét, mert a gyerekes meghívottak szinte mindegyike lemondta és a párjával is összevesztek emiatt.

Mégis, mi lett volna a jó megoldás ebben a helyzetben? Ti mit csináltatok volna?


2022. júl. 8. 10:51
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim válasza:
63%

A menyasszony helyében azt mondtam volna, hogy ne legyenek gyerkőcök, legyen felnőtt buli. Így nincs megkülönböztetés, nincsenek nyűgös gyerekek és talán össze is lehetett volna beszélni azzal kapcsolatban, hogy hova lehet addig elhelyezni a gyerkőcöket együtt.


Úgy, hogy a tieidre élezték ki az egészet... Ne haragudj, de ez elég undorító. Minden joguk megvan rá, de akkor nem értem, miért csodálkoznak, ha más sem megy. Nekem nincs gyerekem és egyetértek a gyerekmentes esküvőkkel, mert van olyan rendezvény, ahol ez a megfelelő megoldás. De ha egy család gyerekeit utasítják csak el, főleg ilyen probléma miatt, szerintem én sem mentem volna. Ez ezen a ponton sznobkodás.

2022. júl. 8. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
93%

Itt annyi történt, hogy akivel te beszéltél a fuvar miatt, az felhúzta magát a dolgon amihez semmi köze, valószínűleg elkezdte fűnek-fának szarozni a menyasszonyt, biztos költött is bőven a történethez, ezután mások is jól fölhúzták magukat, rázúdúlt a népharag a menyasszonyra ő meg rád haragszik mert azt hiszi te hergelted fel a népet.

Itt te nem tettél rosszat, csak sajnos rád ütött vissza. A menyasszony ott hibázott, hogy ezt a beszélgetést az utolsó pillanatra hagyta. Tudott egyébként róla, hogy autisták a gyerekeid? Azért az unokatestvér barátnőjével nem föltétlen szoros a kapcsolat. Lehet ez nem rég derült ki számára.

2022. júl. 8. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
59%

Hát bocs de a kérdésed több szempontból életszerűtlen és ezért szerintem kamu.

Azt írod: "más nem kapott ilyen meghívást" - milyet?! Gondolom másnak nem auti a gyereke.

Nyilván ha csak nektek előadta volna, hogy nem akar gyerekeket az esküvőn, ti meg ott szembesultetek volna azzal, hogy csak a ti gyerekeiteket nem akartak meghívni az elég rosszul esett volna. De végülis megmondta kerek-perec hogy az autizmussal kapcsolatos viselkedésük miatt nem szeretne. Én örülnék ha ilyen egyenes módon ezt közölné valaki,mint veeld ez a menyasszony, és ennek tudatában dönthetnek arról hogy megyek-e a gyerekek nélkül, vagy sem. (2 autim van). Persze kicsit rosszul esne hogy azt gondolják nem tudom kezelni a gyerekeimet, de őszintén? - egy ilyen ingergazdag eseményen lehet hogy nem tudnám.

Azt elég valószerűtlennek tűnik a történetben, hogy ezért mindenki más is lemondja, akit egyébként gyerekkel-csaladdal hívtak meg, és nem is ertenem miért, es biztos biztatnek mindenkit, hogy menjen el.

2022. júl. 8. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
38%

Teljesen jól döntöttél, ne érezd rosszul magad egy percig sem!

És örülj neki, hogy a többi gyerekes rokon is mellétek állt azzal, hogy ők is lemondták! :)

Menyasszörny...

2022. júl. 8. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
77%

Érdekes egy történet. A menyasszony nem akarja a két autista gyereket a szertartáson - februárban nem voltak azok? -, majd mikor lemondod az esküvőt, még te vagy a szar? Itt valami félresiklott. Talán megkavarta a kakit, aki vitt volna titeket.

Megértem a menyasszony döntését is, viszont ezt közölhette volna előre is. És nem hisztizni kell, hanem a legjobbat kihozni a dologból.

2022. júl. 8. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
26%

"ezért mindenki más is lemondja, akit egyébként gyerekkel-csaladdal hívtak meg, és nem is ertenem miért"

Szolidaritásból!

2022. júl. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 A kérdező kommentje:

A gyerekmentes esküvő gondolom azért nem volt opció, mert unokatesómnak is vannak gyerekei az előző kapcsolatából.

Nekem inkább azzal volt bajom, hogy túl későn szólt. Ennyi idő alatt nem tudtam volna a gyerekek felügyeletét megoldani, mert az, aki vigyázni szokott rájuk szintén az esküvőn lesz/ lett volna. Számomra ez a megoldás tűnt járhatónak, azt meg nem mondta, hogy titok lenne az ok.

2022. júl. 8. 11:10
 8/51 anonim ***** válasza:
44%

"A menyasszony nem akarja a két autista gyereket a szertartáson - februárban nem voltak azok?"

Hát ez az! És az unokatesó? Ő hova tűnt? Miért nem áll a sarkára, és közli a menyasszonyával, hogy attól, hogy a két gyerek autista, még ugyanúgy a rokonsághoz tartoznak, mintha nem lennének azok, ezért ugyanúgy ott a helyük az esküvőn, mint bárki másnak?


"Talán megkavarta a kakit, aki vitt volna titeket."

Szerintem a menyasszony kavarja, mert tökéletes esküvőt akar... Az unokatesó meg egy papucs...

2022. júl. 8. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
53%

A párjával is összevesztek...


E szerint a párja tudta nélkül intézte, hogy ti ne vigyétek a gyerekeket? Ez már eleve milyen?

2022. júl. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
73%

Így szerintem korrekt részedről.

Nekem májusban volt az apám esküvője, és nyílvánvalóan meghívta a nővérét és a családját (unokatesóimat beleértve) de az egyik unokatestvér lemondta azzal a nagyon átlátszó indokkal, hogy szülinapoznak, pedig már hónapokkal azelőtt elküldte a meghívókat, és mi is elmentünk az övére. Na ez a szemétség...

2022. júl. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!