Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Szakmai segítséget hogyan...

Szakmai segítséget hogyan illik felajánlani?

Figyelt kérdés
Sokat gondolkodom mostanában azon, hogy illik-e, vagy egyáltalán lehet-e, szabad-e felajánlani segítséget valakinek, aki nem kérte, de látszik, hogy jól jönne neki. Nem életveszélyes dolgokra gondolok (egy autószerelő nyilván jelzi, ha úgy látja, hogy gond van), hanem apróságokra, amik könnyen orvosolhatóak lennének. Például: stílustanácsadó vagy, és találkozol valakivel, aki nagyon előnytelenül van felöltözve. Nyelvtanár vagy, és a környezetedben valaki lelkesen, ám durva hibákkal beszéli az általad oktatott nyelvet. Fodrász vagy, és látsz valakit, akinek a hajáról ordít valami szakmai hiba. Gyantázásra specializálódott kozmetikus vagy, és találkozol egy hölggyel, akinek szőrösebb a karja, mint apádnak. Webdesigner vagy, és meglátogatsz egy nagyon elfuserált honlapot. Szerintetek van ilyen esetben olyan mód, ahogyan fel lehet ajánlani a segítséget, vagy ez mindenképpen durván tolakodó? Mit gondoltok erről? Örülnétek, vagy sértőnek találnátok?

2022. aug. 4. 10:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ismeretlenül ne tukmáld rá magadat senkire.

Ha kikérik a véleményedet konkrétan, akkor segíthetsz.


De odamenni "bárkihez" és megmondani neki a tutit - na ez kiválthat akár egy csúnya reakciót, vagy pofont is. :-D

2022. aug. 4. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Idegennek semmiképp. Ha ismered az illetőt és tudod, hogy kedvesen fogadná akkor illik. De azt is csak úgy, hogy felajánlod.

Pl. "Szólj, ha valamiben elakadtál és szívesen segítek."

2022. aug. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat! Igazatok lehet.
2022. aug. 4. 12:56
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ertem mire gondolsz kerdezo, teged csak a jo szandek vezerel de sajnos a masiknak ez nem igy jon le. Hanem ugy, hogy "ki ez aki itt belepofazik az xyba, menjen a sajat dolgara, en sem oktatom ki!". Sajnos ilyenek az emberek. En is rengetegszer probaltam segiteni mire sok negativ visszajelzes utan felfogtam hogy "jo, akkor szenvedj tovabb" :D
2022. aug. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

4: van erre a mondás, hogy "a pokolba vezető út is jószándékkal van kikövezve".


Vagy a legenda a segítőkész úttörőről, aki áttuszkolta a vak bácsit a zebrán, holott annak esze ágában sem volt átmenni a túloldalra.


:-DDDD


Senki nem szereti az önjelölt tutimegmondókat.

2022. aug. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen, ezért is kérdezem itt, még mielőtt totál elásnám magam emberek előtt. Köszönöm!
2022. aug. 4. 14:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!