Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Kinek illik felajánlani a...

Kinek illik felajánlani a tegeződést?

Figyelt kérdés

Van erre valami "szabály"?

Pl. ha egyneműekről van szó, akkor az idősebb szokta felajánlani.. Ha férfi nő között, akkor a nő mondja..hacsak nem sokkal fiatalabb. Vagy hogy van ez?


Van egy konkrét példa. Van egy kedves orvosom, nála született 2 gyermekem is. Elég közeli kapcsolatba kerültünk egymással. (Semmi rosszra nem kell gondolni, nem olyan értelemben.) Nagyon közvetlen, nyitott ember, s én in. Teljesen véletlen, hogy az élet más területén is összeakadtunk, volt egy közös projektünk. Ebből több nem lesz, maradunk orvos és páciens, de mostanában sokat beszéltünk telefonon emiatt a munka miatt.

Úgy érzem, hogy mindenketten kerülgetjük a témát, magázódunk, s szerintem mindkettőnket zavar.

De ilyenkor mi van? Tőlem várja, hogy nőként felajánljam a tegeződést? Vagy mivel az orvosom, neki kellene mondania? Vagy az furcsán venné ki magát, ha egy orvosnak én ajánlanám fel?

Kíváncsi vagyok a véleményekre.

Én 30 éves vagyok, Ő kb. 45.


Bocsi, hogy ebbe a témákörbe írtam, nem találtam jobbat.


2014. máj. 8. 10:36
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
39%
Szerintem egészen nyugodtan említsd meg neki a tegeződést, főleg ha úgy érzed, neki is kínos már a magázódás. Ha közelebbi a kapcsolatotok, akkor nem hinném, hogy megsértődik.
2014. máj. 8. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem ebben az esetben neked kell megpendíteni a témát, mert jelenleg nem orvos-páciens viszonyban vagytok.


Esetleg úgy vesd fel, hogy szerinted egyszerübb lenne a tegezödés, ha öt nem zavarná a dolog éppen az orvos-beteg helyzet miatt - tehát hagyj neki lehetöséget úgy elutasítani, hogy neki se legyen kellemetlen.


De valószínüleg neki is hasonló gondjai vannak, mert te vagy a nö, ezért neked kell lépni, ellenben a hivatalos kapcsolatotok esete nem egészen tiszta, mert nem alá-fölé rendelt viszonyban álltok.

2014. máj. 8. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
57%

Elvileg az idosebb a fiatalabbnak, es a no a ferfinek. De itt te vagy a no es o az idosebb. Nem tudom, az a baj a tegezodessel, hogy ha az egyik fel nem akarja, akkor kellemetlen visszautasitani.

Ha teged zavar, ajanld fel, engem nem zavar a magazodas egyebkent.

2014. máj. 8. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Köszi a tanácsokat!


Most volt ez a mas dolog, aminek kapcsán jobban megismertük egymást, s nem orvos-páciens kapcsolatban voltunk.

De innentől a szitu: váltunk nehány emailt, ami inkább mar csak amolyan levezetés. A jövőben sokat járok majd hozza, mert várom a harmadik babankat. Szóval a viszony ismét inkább az lesz, hogy megy a kismama a dokihoz, nála szül, stb. Akkor is, ha közben mar jobban ismerem, mint ahogy egy páciens szokta az orvosát.

Inkább attól tartok, hogy esetleg elvei vannak..pl hogy veszi ki magat a kórházban, ha valaki tegezodni hall minket..

De lehet ez hülyeség. Talán csak attól felek, h nekem lenne kellemetlen, ha megsem akarna emiatt. Pedig érezhető, h normál esetben mar régen tegezodnenk.


Erdekes szitu.:)

2014. máj. 8. 10:53
 5/22 anonim ***** válasza:
83%

SOHA nem tegeződünk pácienssel, és soha nem szoktuk felajánlani, mert a magyar betegek előszeretettel visszaélnek vele. A magázódás egy pajzs amivel az orvos védi magát. Tehát ő biztos nem fogja neked felajánlani a tegeződést amíg orvos-páciens viszony fennáll. Te felajánlhatod neki de ne lepődj meg azon, ha esetleg visszautasítja, pont az orvos-páciens kapcsolatra hivatkozva.


Üdvözlettel: egy orvostanhallgató

2014. máj. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Nekem volt hasonló helyzet, a "hivatalos" helyen (ha mások is jelen voltak) megtartottuk a magázást, egyébként meg tegezödtünk.
2014. máj. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Én maradnék a magázódásnál. Nincsen abban semmi rossz. Magázódva is lehet valaki közvetlen és kedves, és tegeződve is lehet bunkó. Ha most hosszú ideig együtt dolgoznátok azon a valamin, akkor talán előjönne a tegeződés. De ha ez csak ilyen időszakos volt és te továbbra is rendszeresen jársz hozzá orvoshoz, akkor inkább magázódás.
2014. máj. 8. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
11%
De hát te írtad, hogy szerinted őt is zavarja ez. Neked kell érezned, hogy ez most így van vagy sem. Ha így van, akkor nem gondolnám, hogy visszautasítja a tegeződést. Szerintem amúgy ha ilyen eset áll fenn, mint a tiétek, hogy te vagy a nő, ő meg az idősebb, ebben az esetben inkább a nő kezdeményezzen, főleg, hogy azért nem annyival idősebb, tehát azt mondanám, ha 30-40 évvel idősebb lenne és már egy idős férfiról volna szó, az más, de így, hogy nagyjából 10-15 év van közöttetek, így én megpendíteném nő létemre. Az szerintem hülyébben jönne ki, ha ő ajánlaná fel férfi létére a tegeződést, lehet ezért nem teszi.
2014. máj. 8. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Értem! Akkor talán maradunk tényleg a magazodasnal.
2014. máj. 8. 10:59
 10/22 A kérdező kommentje:
Igen, sztem zavarja kicsit, mint ahogy engem is. Vannak szituk, mikor mond valamit, ami egyszerűen nagyon viccesen hangzik magazodo formaban.
2014. máj. 8. 11:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!