Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Illik (folyton) megkérdezni...

Illik (folyton) megkérdezni (régebb óta) jegyben járó pártól, hogy mikor lesz már az esküvő?

Figyelt kérdés

2 éve járunk jegyben és nem szerveztünk semmit eddig. Csak a papírokat szeretnénk aláírni, nem terveztünk semmilyen lagzit, partit stb, nem a mi világunk. Papírt aláírni meg ráérünk, gyereket nem akarunk, támogatás nem kell, tök jól elvagyunk stb.


Több okból sem házasodtunk még össze, de a főbb oka az betegség. Nem akarom részletezni, és amikor rákérdeznek, hogy mikor lesz már az esküvő, akkor felforr bennem a víz, mert rengeteg egészségügyi és mentális problémánk adódott az elmúlt időszakban, ami magánügy. Szóval ha ezeken túl leszünk, összeházasodunk.


Közben az ismerősök, családtagok meg viccesen-cinikusan kérdezgetik, hogy egyáltalán összeházasodunk-e valaha, sürgetnek, poénkodnak, mintha bármi közük lenne hozzá.


Ez tényleg ennyire normális, hogy ezt kérdezgetik és én vagyok túlérzékeny?

Hogyan állítsam le őket, ha nem szeretném az egészségügyi gondjainkat kibeszélni?



2022. aug. 15. 03:53
1 2 3 4 5 6
 21/57 anonim válasza:
69%

Azért azt nehezen hiszem el, hogy egy olyan embertől, aki ennyire ágyhoz van kötve, folyton azt kérdezgetik, hogy mikor lesz esküvő.

Nekem is az jön le, hogy még nem akarjátok ezt az egészet, valószínűleg ezért is idegesít, ha megkérdezik. Tettetek egy szándéknyilatkozatot valódi szándék nélkül. Amikor meg megkérdezik, hogy akkor most mi van, akkor megy a hiszti, hogy senkinek semmi köze hozzá. Szerintem te vagy túlérzékeny.

2022. aug. 15. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/57 anonim ***** válasza:
93%
Én is azt felelném határozottan, hogy majd ha lesz esküvő, szólunk, addig fölösleges állandóan kérdezni. Ha mégis kérdezik: "Ahogy a múltkor mondtam, majd ha lesz, szólunk". Pont. Így jó eséllyel befejezik.
2022. aug. 15. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/57 anonim ***** válasza:
100%

"Egyszer_ megmondod nekik határozottan hogy majd ha elsz esküvő szólunk, addig ne kérdezgessétek ennyire."

Egyszer megmondani tuti, hogy nem elég. De nem is az a lényeg, hanem hogy a kérdező hogyan áll hozzá: rövid válasz ("majd ha szólok", később: "már mondtam, miért nem figyeltél?"), aztán leszaromtabletta.

2022. aug. 15. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/57 anonim válasza:
82%
Végigolvasva az összes választ is, nekem az a véleményem, hogy itt valaki nem akar hozzámenni a másikhoz és mindenféle kifogással jön, a másik fél pedig beveszi ezeket a kifogásokat és csak vár a valójában semmire... Namost a kérdező bármelyik fél lehet. Mivel ellentmondásosan beszél, feltételezem, hogy az a fél, aki szerint már mehetett volna a dolog, csak a párja húzza az időt, ő pedig marha megertő és azért beszél itt össze-vissza ellentmondásosan, mert a párja is ezt teszi - neki meg az egoja nem engedi ezt észrevenni. Viszont valahol érzi, hogy gáz van, azért keveredett ide és teszi fel a buta kérdését, hogy mihez kezdjen Marikanénivel, aki mindig kerdezi mikor lesz már...
2022. aug. 15. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/57 anonim ***** válasza:
79%
Nem illik. Más kérdés, hogy manapság az elhúzódó jegyesség aggodalomra ad okot, és sokszor szakításban végződik.
2022. aug. 15. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/57 anonim ***** válasza:
75%

Ennek az ellentetje meg az mikor azt mondjak minek a papír aztan x ido utan elettarsi kapcsolatbol titokban osszehazasodnak kizarva mindenkit.


Mindkettot hulyesegnek tartom. Csaladtagnak miert nem lehet megmondani hogy betegek vagytok vagy hazasodtok vagy sem?

A titokban osszehazasodtok bementek fizettek 50 ezer forintot ket tanuval azt slussz mindenkit kizarva akik jok voltak hozzatok, ne csodalkozzatok majd hogy nem lesznek kivancsiak az ujsagotokra utana. Es akkor hiaba mentek majd oda hozzajuk hogy kell-e ujsag nyilvan azt fogjak mondani jogosan, hogy nem, ha akkor ti zartatok ki oket.


Soha nem ertettem ezt a felfogast es nem is fogom. A kerdesed kifejtesebol az jon le hogy a mentalis es egyeb betegsegnek a csaladotoknak semmi koze.


Az hogy probaljak megtudakolni hogy mi a helyzet es mar kinjukba viccesen mert a leirasbol az jon le hogy semmit se mondtok nekik sajat magatokrol. Az szimplan csak azt is jelentheti, hogy probalnak veletek beszélgetni csak ti nem vagytok vevok ra es zavarukba nem tudnak mit kerdezni mert lehet attol felnek hogy megint maganugykent reagaljatok le. Ha nem akarod megosztani a boldogsagodat vagy a banatodat a sajat csaladoddal akkor miert erdekel hogy mit gondolnak arrol hogy mi van veletek? Semmi ertelme ennek a kerdesnek igy.

2022. aug. 15. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/57 anonim ***** válasza:
78%
Ha az egymás segítése lenne a legfőbb cél minden (pár) kapcsolatban, akkor nem lennének ilyen problematikák.
2022. aug. 15. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/57 anonim válasza:
97%

Szerintem nem, bár érthető a kíváncsiság.


Náluk is hasonló a helyzet, többen kérdezték, hogy mikor lesz esküvő, mi meg rávágtuk, hogy majd ha lesz rá pénzünk, mert ha már életünkben először és valószínűleg utoljára házasodunk, az legyen olyan, amilyennek elterveztük, ne kompromisszumos.


Először lefagynak, mikor az idill után pofánvágja őket a valóság, hogy egy átlagos esküvő milliókba kerül. Aztán megértik végülis.

2022. aug. 15. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/57 anonim ***** válasza:
24%

21-es nem is mondja el nekik, hogy betegek.


Gondolom az eskuvo is ugy lesz majd, hogy par barat, csalad nuku nekik nem is szolnak. Odalotyintenek nekik megint valami hazugsagot es azt hiszik majd hogy elhittek mar sokadjara a hazugsagaikat. Aztan majd utolag talan elmondjak vagy azt se vagy majd mastol tudjak meg es akkor dobbenek le hogy a kepet mar reges reg osszerakta a csalad es nem lesznek kivancsiak tovabb rajuk. Plane azok, akik az egvilagon mindent megtettek ertuk es szerettek oket.

2022. aug. 15. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/57 Metionin ***** válasza:
72%
Nem illik. Nálunk is ez van, ha valaki megtudja, hogy már ilyen sok éve együtt vagyunk, egyből esküvő, gyerek?????? - mintha bárkinek köze lenne hozzá. Én őszintén meg szoktam ilyenkor kérdezni, hogy ne haragudj, de neked ehhez mégis mi közöd van? Nehogy már nekem kelljen magyarázkodni. Úgysem lesz senki ott a tanúkon kívül, valószínűleg tudni se sokan fognak róla. Majd aláírjuk, ha úgy gondoljuk, hogy itt az ideje. Egyébként mi is kötjük valamihez, és az a valami sajnos eltolódott és amiatt nem mentünk még el. Viszont ez a mi dolgunk. Nekünk a házasság szintlépés, mindkettőnk részéről kell hozzá az a dolog, ami nekünk annak számít és pont.
2022. aug. 15. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!