Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Illik (folyton) megkérdezni...

Illik (folyton) megkérdezni (régebb óta) jegyben járó pártól, hogy mikor lesz már az esküvő?

Figyelt kérdés

2 éve járunk jegyben és nem szerveztünk semmit eddig. Csak a papírokat szeretnénk aláírni, nem terveztünk semmilyen lagzit, partit stb, nem a mi világunk. Papírt aláírni meg ráérünk, gyereket nem akarunk, támogatás nem kell, tök jól elvagyunk stb.


Több okból sem házasodtunk még össze, de a főbb oka az betegség. Nem akarom részletezni, és amikor rákérdeznek, hogy mikor lesz már az esküvő, akkor felforr bennem a víz, mert rengeteg egészségügyi és mentális problémánk adódott az elmúlt időszakban, ami magánügy. Szóval ha ezeken túl leszünk, összeházasodunk.


Közben az ismerősök, családtagok meg viccesen-cinikusan kérdezgetik, hogy egyáltalán összeházasodunk-e valaha, sürgetnek, poénkodnak, mintha bármi közük lenne hozzá.


Ez tényleg ennyire normális, hogy ezt kérdezgetik és én vagyok túlérzékeny?

Hogyan állítsam le őket, ha nem szeretném az egészségügyi gondjainkat kibeszélni?



2022. aug. 15. 03:53
1 2 3 4 5 6
 31/57 anonim ***** válasza:
34%
28-as de gondolom arrol tudnanak a csaladtagjaid ha beteg lennel. A kerdezo szerintem semmit nem mond el nekik ha ezt elhallgatja akkor tuti mindent maganugynek kezel es mindenkit kizar. Ez nem normalis hozzaallas.
2022. aug. 15. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/57 anonim ***** válasza:
21%

Ja jó most olvastam a 8-as válaszod ezt azert irhattad volna a kerdesben. De most jol ertem hogy a szuleidnek testverednek se mondod el hogy betegek vagytok?


Szerintem egy szulo, testver siman megertene a szimpla alairod a papirt es max. Egy otthoni vacsora tipusu eskuvot. De a kozeli rokonoknak akik szeretnek minek kell titkolni hogy betegek vagytok? Azt megertem hogy a bunko csaladtagoknak nem kozlitek de akik mindig ott voltak mellettetek azokat nem kene kizarni. Nem volt egyertelmu a kerdesed es csak a kerdest olvasva ugy tunt hogy minden csaladtagot kizarjatok az eletetekbol.

2022. aug. 15. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/57 anonim ***** válasza:
75%

Normális. A legtöbb ember ilyen gyökér. Én meg szoktam kérdezni miért érdekel? Te fizeted a lagzit vagy ennyire kellene már az ingyen kaja?

Majd később a gyerek témát kérdezgetik. Az szerintem idegesítőbb. Nem lesz, nem akartok? Ijáájjj hát mi van ha a párod akar?

Mi lenne, eljössz hozzán kilyukasztgatni az óvszereinket, megsütni a fogamzásgátló tablettáimat? Tartod felettünk a gyertyát míg nem lesz cream pie?

Ezt egyszer elsütöttem sorban állás közben a sparban. Rájött az illető, hogy nem a gólya hozza a gyereket, és van benne valami hogy nem illik a szexuális életembe beavatkoznia. Még mindig emlékszek az arcára.

2022. aug. 15. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/57 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem amugy csak te erzekeled cinikusnak mivel hogy a betegseg miatt erzekeny pont ez a kerdes.


Szerintem csak szimplan probaltak megtudni ezzel hogy mi a helyzet minden oke e kettotok kozott mert aggodtak es hulyere sikeredett a kerdes. Te hagyod oket felreertesbe mert nem mondtad el hogy betegek vagytok. Ezt is tartsd szem elott. Ha a szuleidnek se mondod el, marmint a kozvetlen csaladtagjaidnak akkor ne csodalkozz ezen hogy probalnak erdeklodni mert ugy erzik valami nem oke.

Te hagytad oket felreertesbe. Es az nem derul ki a kerdesedbol milyen kozeli csaladtagok akik kerdezik. En csak a 8-as valaszodat olvastam. De en szerintem a tudatlansagban hagyas az oka annak hogy te erzekenyen veszed ezeket a kerdeseket. Dd ha nem akarod kinyitni a szadat akkor ezeket a felreerteseket is tudni kell nyugodtan es kedvesen kezelni es nem kiakadva.

2022. aug. 15. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/57 anonim ***** válasza:
15%

"Ezt egyszer elsütöttem sorban állás közben a sparban."

Sokkal bunkóbb voltál, mint a kérdező, az azért megvan, ugye?

2022. aug. 15. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/57 anonim ***** válasza:
73%

Én a helyedben egy idő után tuti kiakadnék, és elejteném, hogy nagyon viccesek, de vajon akkor is ilyen kellemesen szórakoznának, ha az én helyemben lennének, és olyan durván szarul lennének, hogy alig tudnának felkelni az ágyból? Akkor is ilyen jó szórakozás volna mások magánéletén élcelődni?

Ha viszakérdeznének, rávágnám, hogy igen, beteg vagyok, és az utóbbi idő megviselt, de nem akarok róla beszélni, csak hagyjanak békében meggyógyulni.

2022. aug. 15. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/57 anonim ***** válasza:
25%
A nem akarok róla beszélni pont hogy a gyógyulás ellen dolgozik, ezt azért nem kell elfelejteni.
2022. aug. 15. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/57 anonim ***** válasza:
64%

36-os nem mondja el nekik mert magánügy. Akkor kezelje ezt is így. Az elején úgy kellett volna lekommunikálnia, hogy majd mikor lesz időben fognak róla tudni, és slussz.


Szerintem a kérdező is felelős részben mert nyaggatják. Ha mondta volna hogy betegek, akkor azt mindenki megértette volna. Túl van ez tolva.

2022. aug. 15. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/57 anonim ***** válasza:
96%

Nem, nagyon nem illik folyton ezt kérdezgetni, de nem nagyon tudsz mit csinálni. A mi jegyességünk három évre nyúlt, hasonló okokból, mint nálatok.

De azért családtagnak, jó barátnak annyit illik az "orrára kötni", hogy jó okkal késik az esküvő, mert komolyabb gondjaitok vannak, de nem szeretnétek részletezni. Ennyi talán leállítja őket egy időre, bár habitustól függ. Nálunk tisztában volt a szűkebb rokonság a problémáinkkal, legalábbis nagyjából.

2022. aug. 15. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/57 anonim ***** válasza:
24%

"Ennyi talán leállítja őket egy időre, bár habitustól függ."

Meg attól, hogy mennyire segítőkészek. Mert arra is gondolhatnak, hogy anyagi gondok vannak, amin viszont ők tudnának segíteni, és akkor továbbkérdezősködnek. Nem kell ezt rossz néven venni. A mai nagy szólásszabadságban miért ne kérdezhetne bárki bármit? Az viszont mindenkinek a maga gondja, hogy mit kezd a kérdéssel. Nem kell problémázni rajta, el kell hárítani, ha nem akar rá válaszolni az ember.

2022. aug. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!