Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Illik (folyton) megkérdezni...

Illik (folyton) megkérdezni (régebb óta) jegyben járó pártól, hogy mikor lesz már az esküvő?

Figyelt kérdés

2 éve járunk jegyben és nem szerveztünk semmit eddig. Csak a papírokat szeretnénk aláírni, nem terveztünk semmilyen lagzit, partit stb, nem a mi világunk. Papírt aláírni meg ráérünk, gyereket nem akarunk, támogatás nem kell, tök jól elvagyunk stb.


Több okból sem házasodtunk még össze, de a főbb oka az betegség. Nem akarom részletezni, és amikor rákérdeznek, hogy mikor lesz már az esküvő, akkor felforr bennem a víz, mert rengeteg egészségügyi és mentális problémánk adódott az elmúlt időszakban, ami magánügy. Szóval ha ezeken túl leszünk, összeházasodunk.


Közben az ismerősök, családtagok meg viccesen-cinikusan kérdezgetik, hogy egyáltalán összeházasodunk-e valaha, sürgetnek, poénkodnak, mintha bármi közük lenne hozzá.


Ez tényleg ennyire normális, hogy ezt kérdezgetik és én vagyok túlérzékeny?

Hogyan állítsam le őket, ha nem szeretném az egészségügyi gondjainkat kibeszélni?



2022. aug. 15. 03:53
1 2 3 4 5 6
 41/57 anonim ***** válasza:
70%
Nem illik, bunkóság a másik magánéletében turkálni, és azt sem illik megkérdezni, hogy mikor lesz gyerek. Nálunk is voltak ilyen rokonok, ismerősök, az embernek menekülni kell előlük.
2022. aug. 15. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/57 anonim ***** válasza:
56%

"fotóst is szeretnénk és egy vacsorát a tanúknak és a szüleinknek."


Nos, ez esetben igazuk van, hiszen oket is erinti, ha mar ott lesznek...

2022. aug. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/57 anonim ***** válasza:
68%
Ha köztudottan volt eljegyzés, akkor a családnak abszolút nem illetlen kérdezni az esküvői tervekről. Jól is nézne ki, ha nem érdekelné őket semmi, főleg ha azt sem tudják, hogy mi a terv. Jófej család szokott segíteni kicsit a szervezésben is, és ehhez kellenek infók, meg ugyan kit nem érdekelnek a családtagja fontos dolgai?
2022. aug. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/57 anonim ***** válasza:
82%
A mikor lesz már esküvő pont olyan kérdés, mint a mikor lesz már gyerek, mikor jön a következő gyerek. Egyszer vicces, az eljegyzés napján, az első gyerek a házasság napján, a következő gyerek születéskor. Folyton kérdezgetni nettó bunkóság, majd megkapja a meghívót, vagy látja facebookon az esküvői képeket. Nem kellene magyarázkodnotok, főleg, mert nyomós okotok van rá, miért nem volt eddig, és intelligens ember feltételezhetné, hogy megvan az okotok és a ti dolgotok, hogy miért nem volt még esküvő.
2022. aug. 15. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/57 anonim ***** válasza:
81%
#43 mondjuk a jófej család akkor ajánlja fel a segítségét a szervezéshez, ha a jegyespár bejelenti legalább hozzávetőlegesen a tervezett időpontot, addig nem kell nyaggatni őket.
2022. aug. 15. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/57 anonim ***** válasza:
72%
Nekünk már 5. éve, hogy volt az eljegyzés, mégsem volt még esküvő. Ennek sok oka van, pl hogy karrierre tanulásra sok idő ment el, a covid idején a munkahely vált kétségessé, mindig volt valami ami miatt sajnos még el se kezdtük a készülődést. Plusz a pénz.. mindig volt mire spórolni, és bár nem szeretnénk nagy esküvőt mert nics túl sok ismerősünk és a család se nagy, de azért mégis szeretnénk nekünk tetszőre szerevzni majd. Az utóbbi években viszont annyi pénzt tudtunk csak félretenni, hogy egy évben egyszer el tudjunk menni kicsit pihenni. Viszont én már nagyon szeretném hogy legyen... de ez bizony összetett dolog, nem megy ám csak úgy mindenkinek ahogy elképzelik. Úgyhogy szerintem mondd el a kérdezgetőknek, hogy igen nagyon szeretnétek már esküvőt, de még sajnos nem adott hozzá minden körülmény, de időben szólni fogtok ha már szervezitek!
2022. aug. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/57 anonim ***** válasza:
78%

Nem. De én még egyszer sem kérdeznék meg senkit, higy mikor lesz már esküvő. Magánügy, ez csak rátok tartozik, senki másra. Úgyan úgy, mint a gyerek téma, az is csak kettőtökre vonatkozik.

Szerintem egyenesen pofátlanság valakit megkérdezni erről.

2022. aug. 15. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/57 anonim ***** válasza:
75%
Úgy tűnik, csak nekünk van irigylésre méltóan normális rokonságunk... 25 éve vagyunk együtt, és egy kezemen meg tudom számolni, hányszor szedte elő bárki is az eskövő és gyerek-témát...
2022. aug. 15. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/57 anonim ***** válasza:
86%

Én azt gondolom, hogy nem illetlenség családon belül egyszer megkérdezni, hogy mikor lesz esküvő, ha amúgy volt eljegyzés, ergo számítani lehet rá. Gondolom, szimplán csak érdeklődnek a dolog felől.


Nyilván, ha elmondjátok, hogy most nem lesz lagzi, majd szóltok, akkor azután paraszt dolog állandóan kérdezgeti, meg igazából értelmét sem látom. Bár nem tudom, ha ti ilyen ágyban fekvő betegek vagTok, nem hiszem el, hogy állandóan ezzel húznak titeket.


A gyerek téma kapcsán ugyanezt gondolom, egyszer rákérdezni, hogy terveztek-e babát, az még nem bunkóság. Mondjuk én nem kérdeztem meg soha senkitől, és max. közeli rokontól, Pl. testvértől kérdezném meg, de ennyi. Nyilván nyaggatni, ezt is folyton kérdezgetni az illetlenség.

2022. aug. 15. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/57 A kérdező kommentje:

Jó sok válasz érkezett. :) Sokan feltételezték valamiért, hogy a saját szüleink nem tudják, mi van. De, tudják ők, hogy mi a helyzet. Az én szüleim teljesen megértik, ők nem is kérdezgetnek. Vőlegényem apukája meg már megérti. Először nem fogadta el a betegséget, mert szerinte ez nem az.

A legjobb barátaink is tudják, ők sem kérdezgetik.

Viszont nagynénik, nagybácsik, nagyszülők testvérei, unokatestvérek stb. igen. Ők szoktak cinikuskodni, ilyeneket mondani, hogy "nem az a kérdés mikor lesz az esküvő, hanem, hogy kivel", és ezt így előttünk. És nyilván fáj, hiszen mi sem így terveztük, de ez van.


Egyébként meg ezek az emberek úgysem lesznek meghívva és ezt ők is tudják, szóval az sem lehet kifogás, hogy kíváncsiak, mikor kell menni.


Az meg nevetséges, hogy valaki itt győzköd, hogy de nekem lagzim lesz, mert miután aláírjuk a papírokat, elvisszük azt az 5 embert étterembe. :)

2022. aug. 15. 12:21
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!