Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogy merészel néhány férfi...

Hogy merészel néhány férfi ennyire alpári, primitív módon viselkedni? Az ilyenekkel mit lehet csinálni, hogy észhez térjenek?

Figyelt kérdés

Ismeretségemből eddig két férfi olyan alp@ri, felháborító módon viselkedett olyan helyzetben, amit nyugodt, KULTURÁLT módon kellett volna megbeszélni, elintézni, hogy hallatlan. Annyira felháborodtam ezen, hogy napokig a hatása alá kerültem. Értek ezalatt olyat, hogy ordibálás, anyázás, 'leqrvázás', minősíthetetlen hangnemben való "reakció-változat".

Egyik lányismerősömet is hirtelenjében úgy leordította a pasija,hogy csak "pislogtam". (A lány rosszul érezte magát, nem mindjárt válaszolt neki, hogy mi a probléma?) Ezt is például nem lehetett volna ordibálás, csapkolódásmentesen elintézni a férfi részéről???!!!

Kérdezem: az ilyen férfiak mégis mit képzelnek magukról? Hol van a tisztelet? A kulturált viselkedés?

Pláne nővel szemben?!

Tiszta "égő" utólag, hogy ilyen gusztustalan mentalitású férfi került az ismeretségembe, de előre ezt nem lehetett tudni!

Nekem is "kijutott már" ilyen viselkedés férfitől! Kérdezem: milyen jogon, milyen alapon engedhető meg ilyen ocsmány viselkedés?

(Külföldi férfiak - saját tapasztalatom! - akiket ismerek, soha nem bánnának így nővel!!!)


2010. szept. 24. 11:11
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

12:02: hát igen, ennyire ráérek, ugyanis teljesen el vagyok képedve az ilyen minősíthetetlen, alpári stílustól!!!!!!!!

MERT ENGEM NEM ÍGY NEVELTEK!!!!!!

2010. szept. 24. 12:05
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Én külföldön élek,és bizony sajnos itt is előfordulnak az alpári,gusztustalanul kiabáló férfiak..Főleg ha már ittak is..A barátnőm férje angol,és nemrég olyan káromkodás,qrvázást levágott a bevásárlóközpont előtt,hogy a rendőrök is kijöttek..

Hidd el nekem a külföldiek is ugyanilyenek,csak nem látod,nem vagy minden nap a társaságukban..Ahogy most én sem a magyarokkal érintkezem így én nem is találkozom ilyen magyar férfiakkal(de ettől függetlenül elhiszem,hogy ilyenek)

Hogy miért viselkednek így? Egyszerű! Mert a társadalom ezt a képet fogadja el..Ettől lesz egy fiatal csávó menő a haverjai között.Mert a szülei is ilyen szellemben nevelték fel..Mert fogalmunk sincs az illemszabályokról,a tiszteletről..Mert a média szerint "éljen a szabadság,éljen a szex" korszaka..

Akkor mégis mit vársz? A nők sem különbek,hiszen hallottam már nőt is ordibálni,hisztizni..Amikor már egy általános iskolás fiúnak az a fő gondja,hogy mekkora a farka,és egy tini gyerek a jogaival hozakodik elő,addig ilyen marad minden..Addig rendszeresen fogsz ilyen viselkedésű embereket látni nemcsak otthon hanem külföldön is..

(húúú mesélhetnék sztorikat,hogy milyen alpári viselkedésük van külföldön a férfiaknak.,...)

2010. szept. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
89%
A legtöbbször senki sem kényszerít, hogy eltűrjük. Szép nyugodtan ki lehet menni az ajtón, kijelenteni, hogy ennyit nem ér meg neked, vagy hasonlót.
2010. szept. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
90%
Azert ilyen parasztok, mert a lanyok megengedik nekik, ott allnak nyitott szajjal, en rogton tovabballnek.
2010. szept. 24. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem fog tetszeni sok embernek a véleményem, de ez nem tart vissza attól, hogy megfogalmazzam - és leírjam.


Én gyengének tartom azokat a férfiakat, amelyeknek ilyen dühkitöréseik vannak, - nemes egyszerűséggel azért, mert nem csak attól férfi a férfi, hogy "eggyel több végtagja van", hanem attól is, hogy tud uralkodni az indulatain.

Többnyire azok a férfiak nem tudnak uralkodni az indulataikon, amelyek többet képzelnek magukról, mint amennyit valójában érnek a társadalomban, - talán ebben látják a gyógyszert a fogyatékosságaikra, sok férfinál "érv" a dühkitörés, és az ilyen férfiak, amikor egymásra találnak, egyetértően bólogatva meg vannak arról győződve, hogy hibátlanok, tökéletesek, - elvégre ők

"A teremtés koronái"...

Más kérdés, hogy minek a korona, ha nincs hová felrakni...


Más!


A nők nem sok mindent tudnak ez ellen tenni, - maximum elhatárolják, elszeparálják magukat az ilyen férfiak társaságától, - de van más is, amit megtehetnének:

Kifinomultan rá kellene érezniük a női szerepre.

A férfiakban is sok hiba van, a nők sem "angyalkák", - pusztán kiszolgáltatottabbak azoknak a társadalmi normáknak, amelyek Magyarországon honosak.


Annyit még tehetnének a nők - megelőző jelleggel, - hogy megtanulnak a női szerepükkel élni, és elfelejtenek ugyanezzel a szereppel VISSZAélni.

Utóbbitól garantált, hogy "ökölbe szorul a férfi bokája", - az már más, - de nem közömbös - kérdés, hogy milyen vérmérséklettel reagálja le az érintett férfi az őt érő vélt, vagy valós sérelmet.

2010. szept. 25. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!