Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Német cserediák van nálunk és...

Német cserediák van nálunk és eléggé gyorsan fürdik le. Hogyan csinálja?

Figyelt kérdés
Mármint én lefürdök 5-10 perc alatt ő meg 2 perc és az egész család néz h h volt képes erre... amikor van törölközője meg minden. Ja igen az se hallottuk volna h a víz folyamatosan folyik csak néha
2010. szept. 25. 08:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
58%
Nézz be a kulcsjukon.
2010. szept. 25. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
100%

nálunk is volt és tényelg gyorsan lezuhanyzott. ugy csinálja h bevizezi magát elzárja mig leszappanozza magát majd megint csak addig nyitja meg mig leöbliti.

meg ám vendégségben amugy sem illik sokáig zuhanyozni

2010. szept. 25. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Én is le tudok zuhanyozni 2 perc alatt. Ha az ember hozzászokik ahhoz, hogy sietnie kell, vagy egyszerűen csak ilyen a saját ritmusa, megy az gyorsan.
2010. szept. 25. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Mert a németek elképesztően spórolósak, spórolnak mindennel és mindenen amin csak tudnak: vízen, fűtésen, még a kaján is. Tudatosan nevelik erre a gyerekeiket is. Nyilván úgy csinálta az illető, hogy amíg szappanozta magát, elzárta a vizet. Ilyenek és kész, ne törődj vele. Hallottam több olyan német cserediákról is, akik csak hetente fürödtek. A másik, hogy vendégségben alapból gazdaságosabban bánik az ember a vízzel. Lehet, hogy otthon ő is 5 percig tusol.
2010. szept. 25. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
85%
én is le tudok zuhanyozni, sőt kádfürdőt is tudok venni 2 perc alatt. Maga a csutakolás 25 sec.
2010. szept. 25. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem otthon van, siet. Szégyelli is magát, meg amúgy is így szokta meg, hogy nem pazarol. Esetleg fél, hogy rányit valaki, vagy haragusztok, hogy fogy a víz.

Nyugtassátok meg, hogy nem kell sietnie, nem drága nálunk a víz.Nyugodtan élvezze!

Az ajtóba tegyetek kulcsot, vagy reteszt!

2010. szept. 25. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
85%
Mondjuk, azért 15 percig folyatni a vizet le a lefolyón, az elég nagy pazarlás szerintem is. Pláne, ha az egész család ezt csinálja.
2010. szept. 25. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
93%

Imitálja!


Komolyra fordítva a szót:

A német ember mentalitása olyan, hogy cselekmény centrikus.

A német emberek többségénél nincs olyan, hogy "dolgozgat", "csinálgat valamit", - vagy dolgozik és akkor ezerrel, vagy nem.

Németországban a 08:00 órai munkakezdés az azt jelenti, hogy Nyolc óra, nulla-nulla perckor" kezébe veszi a munkaeszközt és MAXIMUM illemhelyre megy ki a munkavállaló, - oda is sietve. A munkaidő lejárta, - amennyiben 16:30 a szerződés szerint, - akkor "Tizenhat óra, harminc perc" előtt el nem ejti a szerszámot, eszközt emberünk. Utána azt csinál, amit akar, de addig nem. A németek allergiásak a késésre is, - hamar megköszönik a részvételét annak a munkavállalónak, aki magyar szellemben oldalog be időről-időre a munkahelyére.

Igaz az is - ezzel szemben, - hogy a kialkudott munkabér az annyi, amennyit kialkudtak, - és nem csonkítják meg különféle "jogcímeken".


Szemben ezzel lehet állítani a magyar "munkamorált":

Amíg nem kapok írásos figyelmeztetést, nem kezdeményeznek ellenem fegyelmi eljárást, következetesen akkor járok be, amikor kedvem szottyan, - és ha nem úgy alakulnak a dolgok, még "vérig is sértődök", - hogy mit képzel a főnököm(?)...

Akár kések, akár nem 40 perces "ráhangolódással" kezdődik a munkanapom, - takarítok az előttem dolgozók után, kaki-pisi-szado-mazo, elszívok egy fél doboz kávét, és minden részletre kiterjedően, csoportosan megvitatom az előző találkozásunk óta eltelt idő minden nano-percét...

Aztán 35 percig úgy teszek a külvilág felé, mintha csinálnék is valamit a "fizetésemért", - de ekkor már bizsereg mindenem, hogy szervezhessem az újabb csoportos, dohányzással, kávéval egybekötött "eszméletcserét"...

Ez így megy 11:000 óráig,- ekkor már az ebéden "pezsgés" veszi kezdetét, - szerveződnek az ebédlő - team-ok, mert a magyar ember annyira "társas lény", hogy csak honfitársa kezét fogva képes elindulni táplálkozni.

Lecseng az ebéd, - most, hogy 13:37 van, muszáj visszamenni a részleghez, mert gyanút fog a főnök, - igaz, mégse, mert ő már 11:30 -kor lelépett... Péntek van.

Sebaj! Visszaértünk, "Akkor ejtőzzünk egy kicsit"...

15:00 óra magasságában pedig "kipattan" a - napi rendszerességű - szikra", hogy ne is ejtőzzünk, "Menjünk, szívjunk el még egy (fél doboz) cigit, - és tiplizzünk, elvégre megérdemeljük!"


Nos!

Aki ilyen, - és magára ismert, az ne sértődjön meg, hanem viselje a kritikát!

Aki nem így viszonyul a munkához, azt meg arra kérem, hogy - értelemszerűen - ne vegye magára!


Száz szónak is egy a vége:

A német precizitásnak, feladatorientáltságnak, míg lesz magyarság, nem foguk még csak a nyomába sem érni!

Ennyi a magyarázat!

Előkészül.

Nekivetkőzik.

Bevizezi magát.

ELZÁRJA A VIZET! -Ezt Ő is elvárná a magyar vendégétől!

Leszappanozza magát.

KINYITJA A VIZET!

Leöblíti magát.

Elzárja a vizet.

Stb., stb., stb.

Felesleges mozdulatot senki ne várjon Tőle, - így nevelték.

2010. szept. 25. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
93%

Amúgy nem értem, én is így zuhanyzok.

Bevizezem magam, elázrom a vizet, szappan vagy tusfürdő, aztán lezuhanyzom magamról és kész. Jó nem 2 perc, max 5.

Nálam alap, hogy nem folyatom feleslegesen a vizet, nem a számla miatt, hanem zavar a pazarlás.

21/L

2010. szept. 25. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
89%

Én úgy tudom hogy külföldön( nem tudom hogy ebbe Németország beletartozik e de Anglia tuti)nem szokás minden nap fürödni, heti egy két fürdés nekik a normális.


Gondolom tudja hogy itt nálunk szokás minden nap és nem akar kilógni a sorból, ezért minden nap fürdik de lehet hogy nem alaposan.

2010. szept. 25. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!