Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mi a baj a általánosítással?

Mi a baj a általánosítással?

Figyelt kérdés

Én folyton azt csinálom és meg vagyok vele elégedve,nem vagyok hülye mert a kivétel erősíti a szabályt.Sztem összekeverik a nyelvben az előítéletet az általánosítással...

Általánosítás h a ckanyok szegények,iskolázatlanok,stb

Előítélet mikor azért nem veszek fel egy ckanyt mert ő az.

Az egyik objektív valóság a másik szubjetkív félelem.


2022. okt. 12. 14:43
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
98%
Hogy egy hiányos információmennyiségből levont hamis következtetés.
2022. okt. 12. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Vagy kellő mennyiségű tapasztalat utáni,általánosságban igaz következtetés.

Nem teljesen hamis nem teljesen igaz,általánosítás.Tanuld meg a helyén kezelni...

2022. okt. 12. 15:02
 3/22 anonim ***** válasza:
90%
Ha általánosítasz, annak pont az a lényege, hogy semmiféle "kellő mennyiségű tapasztalat" nem áll mögötte. Az annyit tesz, hogy néhány eset után te ugyanazt kiterjeszted az összes hasonló esetre.
2022. okt. 12. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Az is általánosítás h minden ember meg fog halni,vagy hogy a tűzhely forró.

Tapogassál tűzhelyet ha nem hiszel az általánosítás csodálatos képességeiben.

2022. okt. 12. 15:12
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Abban semmi általánosítás nincs, hogy minden ember meg fog halni, ez szimplán tapasztalati tény, hisz minden megfigyelés 100%-ban alátámasztja ezt.

Hogy a tűzhely forró, az pedig szimplán tévedés, hisz nem vetted figyelembe hogy a tűzhelyeket nem szokás 24/7-ben járatni. Értelemszerűen akkor lesz csak forró, ha begyújtják.

2022. okt. 12. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

valójában legtöbbször csak valamilyen hozzávetőleges modellel ragadjuk meg a valóság egy-egy kiragadott részét. Az egyik ilyen modell az általánosítás.

Én ott látom a problémát, amikor ez nagy hatalommal párosul. Pl. ha a világot alakító közgazdaságtan 19. századi fizika modelljei alapján kezeli/módosítja a valóságot, az probléma...

az általánosítás egy megközelítő modell, ha nyitott vagy a kivételekre, akkor az tűrhető, bár így is könnyen okozhatsz sértődéseket, pl. azt mondod, hogy: "Jé, te milyen művelt vagy, cigány létedre!"

2022. okt. 12. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Ha engem általánosítanak pl korom miatt intelligensnek akkor sosem sértődöm meg,csak örülök magamnak,és tudom h a velem koruak milyen szinten vannak.

Aki ilyen dolgokon megsértődik,azzal nem tudok mit kezdeni.

A sértődés egy érzelmi manipuláció egyébként...Nem jo szokás

2022. okt. 12. 15:43
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy igen szép mondat, egész meghatódtam: "Ha engem általánosítanak pl korom miatt intelligensnek akkor sosem sértődöm meg"
2022. okt. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

"Ha engem általánosítanak pl korom miatt intelligensnek akkor sosem sértődöm meg,csak örülök magamnak,és tudom h a velem koruak milyen szinten vannak."

Na és ha valaki azt mondja, hogy egy ugyanolyan hajszínű ember mint te, ellopta a kocsiját, egy másik ugyanilyen hajú ember betört a lakásába, ez alapján általánosítva téged is bűnözőként kezel és jól összever, ahhoz mit szólnál?

2022. okt. 12. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Pozitiv kontra negatív megkülönböztetés.


Neked az álltalánpsítás mióta verekedés? XD

2022. okt. 12. 16:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!