Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért nem képesek az emberek...

Miért nem képesek az emberek változtatni a rossz szokásaikon?

Figyelt kérdés

Maga a kérdés elég összetett a szokások különféle jellege miatt, de a lényeg ugyanaz: mi kell az akarathoz? Sokan elhatározzák, hogy leszoknak erről-arról, és mégis feladják, tehát beszélhetünk akár az akaratgyengeségről is, de én leginkább arra lennék kíváncsi, vajon mi kell ahhoz, hogy az ember egyáltalán hajlandó legyen változtatni?


Két példát írnék: az egyik a cigaretta. Nem kell felsorolni a negatív következményeit, amikkel egyébként a dohányzók is tisztában vannak, és mégis azt mondják: jó nekem ez, nem fogom abbahagyni.

Nem érdekli, hogy büdös lesz tőle, hogy csúnya lesz a bőre, foga, körmei, hogy károsítja az egészségét és másokat is vele - hiába tudja, hogy rosszat tesz magával, mégsem hajlandó még csak elhatározni sem magát, hogy megpróbálja letenni.

Persze ebben szerepet játszik a cigitől való fizikaii függés is, ezért írok másik példát is.


Ismerek néhány igazán bunkó embert. Megbántanak másokat, és hiába tudják, hogy ez az embereknek rossz, hogy fájdalmat és szenvedést okoznak a viselkedésükkel, eszükbe sem jut változtatni egy "tudom, hogy rossz amit teszek, de nem akarok megváltozni".

És így van ez egyéb hibákkal is...


Azon gondolkodom, mi az a löket, ami megadja a változtatás kezdetét? Tehát egyszerűen nem értem, miért nem hajlandóak változtatni magukon az emberek, ha mindeközben tisztában vannak a hibáikkal?

Ne értsetek félre, nem azt állítom, hogy tökéletes emberek kellenek, de remélem érthető volt, hogy mire megy ki a kérdésem:)


2010. szept. 30. 16:08
 1/6 anonim ***** válasza:

mert nem akarnak. lehet hogy azt mondják, mert úgy illene, hogy akarják, de igazából nem. az is lehet hogy tudják, hogy akarniuk kéne, de nem.


én pl cigizek, iszok, zabálok, nem mozgok semmit, összevissza alszom, szarul végzem a munkám, utálatos vagyok, egy sor dolog amin változtatni lehetne, de nem hinném hogy az akaratgyengeség jó szó, sokkal inkább az akarat hiánya.


aki tényleg saját akaratából akar változtatni valamin, az 10ből 10szer sikerül is, láttam már 20éve dohányzót, de intravénás hernyóst is leszokni egyik napról a másikra orvosi segítség nélkül.

2010. szept. 30. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, de mi kell ahhoz, hogy az ember AKARJON megváltozni, ha látja, hogy rossz, amit művel?
2010. szept. 30. 16:44
 3/6 anonim ***** válasza:
49%
nekem is kell a cigi minden nap egy doboz, kell a fü, minden nap szívok és kell az hogy néha tök részegre igyam magam. 18 vagyok otthagytam az iskolát és vagy sokra viszem az életben, vagy semmire, de nem érdekel. :) Így teljesen jól érzem magam és nem hat meg ha bárkinek ezzel bármi gondja van! Ha már kaptam pár rövidke évtizedet ezen a világon, azt nem úgy szeretném leélni ahogy a társadalom jónak tartja! Őszintén nem érdekel mit gondolnak rólam és ha egy másik ember lennék és szeretnék heroinista lenni meg buz| akkor az lennék, mert akkor az lenne jó nekem. Én nem hazudok magamnak, még sose mondtam hogy le szeretnék szokni a cigiröl! szóval összegezve mindenkinek más jelenti a jót az életben! és fogadjuk el hogy nincs két ugyanolyan ember!
2010. szept. 30. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
hogy meg _akarjon_ valaki változni, ahhoz az kell hogy ne azokra a dolgokra vágyjon, amikre. tehát vagy talál egy jobbat, vagy csak már nem leli benne örömét.
2010. szept. 30. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Minden rosszban van valami jó. Ha valamit csinálok, azért csinálom mert szeretem. Ha ennek rossz hatásai is vannak, az csak a velejárója, de akkor is szeretem. Amit szeretek, nem akarok róla lemondani...


"17:03" Ott a pont, én is ezt mondtam régen ha megszóltak, csak más ragozással(a második sort):D

2010. szept. 30. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A függőnek a függőség tárgya olyan, mint az étel. Éhes vagyok, tehát eszem; elvonási tüneteim vannak, vagy csak idegeskedem, tehát rágyújtok, és így tovább.

Az emberek nehezen ismerik fel, hogy hibáztak, mert ahhoz fel kell adniuk a büszkeséget, hogy márpedig én nem hibázom.

2010. okt. 1. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!