Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mennyire bunkóság az, ha a...

Mennyire bunkóság az, ha a buszon két ülést foglalok?

Figyelt kérdés

Azaz ha a mellettem lévő ülésre leteszem a táskámat és így nem tud senki mellém ülni?

Azért csinálom ezt, mert eléggé visszahúzódó a személyiségem és volt már példa, hogy mellémültek. Viszont én ültem belül és nekem előbb volt a leszálló helyem mint a mellettem ülőé.

Azonban a személyiségemből adódóan nem volt merszem egy idegen embert megkérni, megszólítani, hogy engedjen ki, ezért nem szálltam le a szokásos helyen. Csak akkor, amikor ő is leszállt, 2 megállóval később.


Ilyen esetekben bunkóság 2 helyet foglalni, ha nem akarom hogy mellém üljenek?


2023. jan. 21. 23:48
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
72%

Sötét bunkóság. A jegyed egyetlen helyre szól.

Pofátlanul arra apellálsz, hogy nem akarnak konfliktust. Én már csak azért is kérem, hogy le tudjak ülni.


Sunyi, szemétség. Aki nem viseli a tömeget, pszichés beteg, járjon gyalog.


De az ilyeneknél nem arról van szó, hanem a kényelemről, hogy ne az ölében kelljen tartani a táskáját. Bunkó.

2023. febr. 16. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
72%

Abszolút bunkóság. Én rá szoktam szólni az illetőre, hogy "elnézést, leülnék!" nyilván akkor, ha nincs máshol üres hely.


Ha ennyire szerencsétlen vagy, akkor ne ülj le, álljál!

2023. márc. 12. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!