Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Tegezitek a fiatal orvosokat?

Tegezitek a fiatal orvosokat?

Figyelt kérdés
Gyerekorvos az illető
2023. febr. 4. 13:02
A kérdező szavazást indított:
Tegezném
Magáznám
42 szavazat
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
87%
Minden orvost magázok, igaz a többségük még idősebb nálam. De ha fiatalabb lennék akkor is, mert ott őt, nem mint "Kovács Janit" keresem fel, hanem mint Kovács doktort. Bár ha ismerős lenne nem járnék alapból hozzá, mert nem fér össze a kettő nálam.
2023. febr. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
72%

Nekem sok orvos ismerősöm van a munkámból kifolyólag így akit ismerek azt tegezem, ha fiatalabb.. mondjuk 40 alatti, mert magam is 30-as vagyok. Ha idősebb akkor magázni szoktam.


De nyilván ismeretlenül magáznám.

2023. febr. 4. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:

Én vagyok a fiatal orvos, és rendszeresen tegeznek, köszönnek hellóval, amiért szólni szoktam, hogy maradjunk a magázódásnál.

Arra gondoltam, lehet, hogy a szakirány miatt tegeznek, vagy mert nő vagyok…

2023. febr. 4. 13:10
 4/28 anonim ***** válasza:
89%
Sosem tegezek idegeneket.
2023. febr. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim válasza:
85%
Nem vagyok hülye tuskó, hogy azért tegezzek valakit, mert fiatal, mikor az adott kontextusban a pozíciója dominál (orvosokat pedig magázunk). Egyetemi tanár vagyok, alig pár évvel idősebb a hallgatóimnál, szoktam szólni azért, ha tegeznek. Mindig mondom, majd akkor tegeződünk, ha az xy (idős oktató) urat is tegezik.
2023. febr. 4. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
88%
Orvost engedély nélkül letegezni a legnagyobb bunkóságok egyike. Nem a Rózsadombról származom, sőt, de felénk ilyet még az állatorvossal szemben is csak a túlgyúrt majmok engednek meg maguknak, amikor a kellékpitbullt hozzák oltatni. Szóval ez pont az az eset, amit nyugodtan kikérhetsz magadnak.
2023. febr. 4. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim válasza:
78%

Én is magázódni, szoktam idegen is és alapvető tisztelet is.

A fogorvosommal miután visszajáró vendég lettem tegeződni kezdtünk.

Szerintem a fiatalságod miatt tegeznek, bár attól még nem kellene.

2023. febr. 4. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim válasza:
65%
Nem orvos vagyok, de vissza szoktam tegezni ilyen esetben és boldogan nézem, ahogy az illető megbotránkozik. Ha neki szabad, nekem is.
2023. febr. 4. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
55%
Én igen, de csak mert kollégák, és megszokásból ez jön. Persze csak ha hasonló korú, ha 40 feletti, őket is magázom.
2023. febr. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
72%
Sosem tegezném az orvost, ez annyira alap illem, hogy magázódom vele, akkor is, ha 20 éves, vagy ha a gyerekem lehetne lassan.
2023. febr. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!