Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért kell előre engedni a...

Miért kell előre engedni a nőket és kivételezni velük, ha egyenjogúság meg feminizmus van?

Figyelt kérdés

Ajtóban előre engedni őket

Buszon leülni engedni őket

Nőnapot tartani

...



2023. márc. 8. 15:01
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
26%

Ez én sem értem hogyha teljesen egyenlő akkor miért csak az ellenük irányuló erőszak megvetendő a férfiak elleni megmagyarázható.

De a mai feminizmusban már nincs semmi logika.

2023. márc. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
91%

Az előreengedés mindössze az udvariasság és a tisztelet jele. Az egyenjogúság azt jelenti, hogy ugyanazokat a lehetőségeket és jogokat kell biztosítani mindenkinek, függetlenül nemüktől, de ez nem jelenti azt, hogy ne lehetne tisztelettel és udvariassággal közelíteni hozzájuk.A nőnap pedig egy olyan ünnep, amely felhívja a figyelmet egy olyan csoportra, amely hosszú időn keresztül háttérbe szorult és diszkrimináció áldozata lett. A feminizmus és az egyenjogúság elvárása lehetővé teszi, hogy minden embert tiszteletben tartsunk és tekintsünk azonos értékűnek, miközben elismerjük a különbségeket és figyelembe vesszük azt, hogy nagyon sok területen küzdeni kell még az egyenjogúság

megvalósításáért.


De amúgy tény, hogy sokan visszaélnek vele.

2023. márc. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
57%
Én is mindig ezt a kérdést fogalmazom meg magamban, amikor egy nő egyáltalán nem nőként viselkedik (pl. anyázza a másikat, nem engedi át a zebrán a gyalogost stb.).
2023. márc. 8. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
74%
Nem kell.
2023. márc. 8. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 NTBS ***** válasza:
87%
Udvariasság?
2023. márc. 8. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
44%

Nem kell.

Az egyenjogúság arról szól, hogy mindenki legyen udvarias a másikkal. A nő is a férfival!

Ha pedig a férfinap is olyan jelentőségű lenne, mint a nőnap, akkor nem lenne semmi probléma.

2023. márc. 8. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
60%

Az egyenlő jog lelki és emberi.., személyiségbeli egyenlőséget jelent.

Nem pedig azt, hogy azt hisszük, ugyanolyan testben létezünk. Ha valaki nőnek identizálja magát női testben, és mások férfinak önmagukat férfi testben, akkor eléggé általános, magukra vágyott szabály/korlát, hogy megélik ezt a nemiséget. Játszadoznak az identitásukon belül a nőiségükkel, illetve a férfiak a férfiségükkel. Ez nem azt jelenti, hogy bárhogyan lenézik egymást, vagy ne lennének egyenlő felek egy helyzetben egy döntésnél, vagy az egyik megélése kevésbé számítana. Egyszerűen sok férfi meg akarja élni, hogy ő, mint férfi testben lévő, ami erősebb, strapabíróbb, átadja a pihenő helyét a fajába tartozó gyengébbik nemnek, ahogyan a nő is meg akarja élni, hogy neki, mint nőnek, a genetikailag gyengébb felépítésnek át adták a helyet, mert az egy férfi volt, aki rá, mint nőre tekint.


Ez se nem jó, se nem rossz. De ha választani kell, akkor igen is jó, sőt csodás és gyönyörű.


Ez nem kötelezettség. Ez az, hogy ki hogyan éli meg önmagát.


Még az agyunkban is vannak különbségek, hogy a női aggyal rendelkezők általában sokkal jobbak ebben, és sokkal rosszabbak abban, és fordítva. Ez SEM jelent bármiféle jog borulást. Ugyanúgy számít mindenki megélése és döntése, ahogy a 3 éves gyerek megélése és véleménye is pontosan ugyanannyira, egy végtelen apró hajszállnyival sem jobban vagy kevésbé számít, mint a már 4 gyermeket nevelő anyjáé és apjáé, csupán az ő elméjük már sokkal kevesebb korláttal és sokkal több tudással rendelkezik, ezért van, amit egyszerűen sokkal jobban értenek, tudnak, mint a 3 éves 5. gyermekük. Ugyanígy ha 4 nagyon magas IQ-s nő és 1 átlag alatti IQ-s férfi 1 csapatot alkotnak valahol, például egy kiránduláson, és baj történik, elméletileg a férfi is ugyanúgy hozzá tud adni, csak maga a gondolkodási készsége sokkal kisebb, de ugyanúgy lehet értékes, már csak a saját szemszöge miatt, de így is úgy is, ugyanolyan tiszteletet érdemlő, mint személy, mint a többi.


A jogok és az identitások megélése/kiélése, 2 teljesen különböző dolog e témában.

Joga mindenkinek ugyanannyinak kellene lennie, míg identitásban és készségekben mindenki mindenben különbözik.

2023. márc. 9. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 TappancsMancs ***** válasza:
100%

Az egyenjogúság mint a nevében is benne van jogi szempont! És a jog már tartalmazza a megfelelő jogi részleteket. Nem keverendő a nőknek szóló kedvességgel! Mert ugye manapság mindenféle zavaros elméletek keringenek és az emberek sajnos bedőlnek neki, te kérdező viszont ne dőlj be. Szóval az egynjogúság az jogi formula és nem zárja ki a kedveskedést a nőknek. Másik amit összevissza kevernek manapság az "egyenlő"-ség fogalma. :) Egyenlőség a jog előtt és egy munkáltatónál az jogos érdek és jogilag szabályozva is van, foglalkoznak is a kérdéssel. A végletes teória szerint meg a nő és férfi már nem is jogilag egyenlő, és már nem is egyenlő valahogy, hanem egyenesen azonos, mintha semmi különbség sem lenne. :)


És mint írták előre engedni a nőket nem kell és nem valami kötelező, nincs rá jogszabály. Ez szívélyesség amihez nem kell jog és nincs rá törvény!

2023. márc. 9. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 army143 válasza:
24%
Nem tudom ki hogy van vele, de manapság ritka, hogy előreengedjenek (személyes tapasztalat, de a saját korosztalyomról tudok csak nyilatkozni). Van hogy egyszerűen belöknek a terembe, vagy megvárom amíg mindenki kijön, bemegy, és akkor én is helyet kapok. Talán az idősebb korosztály még kedves velünk, de mint mondtam arról nem tudok nyilatkozni. Meg hát, olyan már nincs, hogy verseket írnak, szép szavakat mondanak, remélem a tisztelet és a megbecsülés még jelen van. Bár, a tisztelet csak akkor működik ha mindkét fél megadja azt. Tudom, tudom, elég extrém vágy a vers írás, csak példának hoztam, egyébként ha kedves valaki egy nővel, már az is nagyon jó dolog (szerintem). Elég vitatott téma, erről napokat és éjjeleket lehetne beszélni. Mindkét nemnek vannak hátrányai, és előnyei. (megjegyz.: támogatom a feminizmust, ha jogos)
2023. márc. 9. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 TappancsMancs ***** válasza:
A fiatalok esete még egy kicsit más, akkor még kialakulóban van sok minden és ez is. A fiatal nők és férfiak még tanuló fázis, tehát lehet, hogy még nem érezhető annyira vagy kevésbé fejezik ki. Legalbbis 9-es a válaszból úgy tűnik erre céloztál... :) A vers meg inkább egy jó ráhatás tud lenni, de anno sem írogatott a földműves verseket a leányzónak. :) A verseket a költők írták, és mások őszintén szólva nem is nagyon tudnak verseket írni, nem is várható el minden embertől. :P
2023. márc. 10. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!