Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A nemek közötti egyenjogúság...

A nemek közötti egyenjogúság felül írja az illemet?

Figyelt kérdés
2017. febr. 7. 22:52
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
11%

Nem, már hogy írná? Illem az illem. No mosogatás, meg takarítson már a pasi is otthon. Sőt a kis dolgánál üljön ő is a vécére, és hajtsa le a tetőt. Meg nehogymár azért ne adjanak nekünk igazat egyes hímsovoniszta disznók mert diszriminálni akarják a női nemet. A mi szavunk pont annyit ér mint az övék.

Viszont ha az illem azt írja hogy előre kell engedni, mert nők vagyunk, akkor előre kell engedni.

A női parkoló is jár nekünk.

meg ugye a kerti munkában mi nem tudunk segíteni mert végülis csak a törékeny gyengébbik nem vagyunk.

2017. febr. 7. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
Mivan? Ez most irónia akar lenni, vagy komolyan gondolod (fogalmazásodból erre következtetek)?
2017. febr. 7. 23:21
 3/30 anonim ***** válasza:
10%
Döntsd el magad.:)
2017. febr. 7. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
Ez nem egy barkóba oldal.
2017. febr. 7. 23:31
 5/30 anonim ***** válasza:
73%
A kérdés elég furán hangzik. Nem írja felül - inkább a modern nemi egyenjogúsági eszmék alakítják át az illemet, így az elavult, értelmetlen és alakoskodó rituálék (ajtónyitogatás és társai) szép lassan elvesztik jelentőségüket.
2017. febr. 7. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
31%
Az első válaszoló fatális tévedésekben él :) Ha nem szeretné (szavaival élve) "a gyengébbik nem" a diszkriminációt, akkor nincs szükség az általa említett női parkolóra. Igazából az egyenjogúság az itteni szinten nem is akkora probléma, Amerikában vannak belőle óriási problémák az önmagukat "feministáknak" hívó személyek miatt. A kérdésre válaszolva szerintem igen, felülírja. De ez csak az én véleményem. Ettől függetlenül előreengedem mindig a hölgyeket és lehajtom az ülőkét
2017. febr. 8. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
70%

Mire gondolsz? Rengeteg illemszabály van, a gyakorlatban csak kettő maradt a nemi szerepekre, amit azért betart a nagy többség, ez az ajtó körüli procedúra és a bemutatkozás. Az összes többi kiveszőben van, mint pl. a kabátfelsegítés (szerencsére), fizetés...

A csomagcipelés sem jó példa, mert az nem a nőnek, hanem a gyengébbnek szól, lehet egy beteg vagy 50 kilós férfi és 80 kilós nő is a felállásban, és akkor már a nő segít :)

2017. febr. 8. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
96%

Sok esetben felülírja, és szerintem praktikusabb is így


előzőhöz:A csomagcipeléshez csak annyit, hogy sokszor láttam már, hogy apuka lovagiasan viszi az utcán a 10 kilós szatyrot, anyuka meg cipeli a 20 kilós gyereket, mert hát ki más vinné, a gyerek a nő dolga ugye...

2017. febr. 8. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
56%

Egyértelműen felülírja.

Egyenjogúság CSAK ott létezik, ahogy egyetlen mondat SEM tartalmazza azt, hogy " a nőnek kell/illik..." vagy " a férfinak kell/illik..."

2017. febr. 8. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 Sunshinedoll ***** válasza:
48%
Ha lenne teljes egyenjogúság, akkor azt mondom felül írja. De amíg a nők kevesebb fizetést kapnak, amíg a bántalmazott nőkkel sz-rul bánnak az igazságszolgáltatásban, amíg a bántalmazott kapcoslatokban élők nagy része nő, amíg az abortuszról pasik döntenek, meg amíg a nők teste tárgyiasítva és szexualizálva van, amíg 12 éve kislányokra gerjednek felnőtt férfiak, amíg az aktív szexuális életet élő nőket lekrvázák, meg amíg a színesbőrű nők még sz-rabb helyzetben vannak, mint én, meg amíg az LGBTQA+ tagjait megkülönböztetik, addig szerintem nyugodtan elvárhatom, hogy egy pali kinyissa nekem az ajtót és feladja rám a kabátot, vagy meghívjon vacsorára.
2017. febr. 8. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!