Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mennyi borravalót illik adni...

Mennyi borravalót illik adni a futárnak?

Figyelt kérdés
Étel házhozszállítás, csomagküldő cégek futárai, bevásárlás. Én az első kettőnek 500at kb, bevásárlás ha segít behozni pl, 1000-et is adok. Ez sok vagy kevés? Mennyit szoktatok adni?

2023. márc. 15. 15:26
 1/9 anonim válasza:
80%
Szerintem semennyit. Az a dolga hogy kihozza azt amit rendeltem. De ha nagyon akarsz adni akkor max egy 500as.
2023. márc. 15. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha segít bevinni oda, ahova NEM kötelessége, akkor az már nem borravaló.

Nekem adott már át GLS futár csomagot úgy, hogy mire észbekaptam, már el is ment. Ha akartam volna, sem tudtam volna borravalót adni.

2023. márc. 15. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
De akkor mi, ha nem borravaló? Nem egyeztünk meg, h behozza, nincs erre megbízása tőlem vagy ilyesmi. Ugyanilyen erővel mondhatjuk, hogy szívesség, mint hogy quasi megbízás amiért fizetség jár. Kertes ház amúgy, a teraszra hozza fel nem a hatodikra.
2023. márc. 15. 23:09
 4/9 anonim ***** válasza:
90%
Semennyit. Módfelett magas szállítási költséget kell fizetni Wolton és Foodpandán. De egy sima netes vásárlásnál is megkérik az árát. Egyszer már kifizetem a szállítást, miért adnék még pénzt ezen felül?
2023. márc. 16. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
83%

Én sem adok semmit a futárnak. Mi elég gyakran rendelünk interneten, és ha minden alkalommal adnék neki kb. 500.- Ft-ot, az azért már nem semmi.

Ő "meggazdagodna", én "tönkremennék".

2023. márc. 16. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
79%
A maradékot. Ha fizetni kell, és kerül mondjuk 1600-1800 forintba a dolog és te odaadsz neki egy 2000-est, akkor mondd azt, hogy a maradékot nem kell visszaadnia, azt a pár száz forintot megtarthatja.
2023. márc. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
83%
Semennyit, sokat fizetek a szállításért, meg alapból nem tudom értelmezni a borravaló intézményét. Pl. Japánban egyenes durva sértésnek számít ha borravalót adsz.
2023. márc. 17. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
#2 Hozzám is csak a GLS jár,(3-4x volt), olyan gyorsan adják át az árut, és mennek el, hogy időd sincs borravalót adni. Ez azt jelenti, hogy ugyanígy megfizethető más futár is borravaló tarhálása nélkül.
2023. márc. 20. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
7-es, oké, de ez nem Japán 😂😂😂 más meg gondolom ott szokás, ami nyugaton sértés lenne
2023. márc. 21. 23:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!