Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért tesznek ki az emberek...

Miért tesznek ki az emberek facebook profilképnek gyertyát, ha meghal valamely rokonuk?

Figyelt kérdés
Én csak kiírtam üzenőfalra, hogy elhunyt a családtag és mikor lesz a temetés. De a gyertyás profilképnek mi értelme? Már majdnem minden ismerősömnek ilyen képe van fenn. Ez tökre birka effektus szerintem.
2023. ápr. 5. 17:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanazon ok miatt, amiért az épületekre is kiteszik a fekete zászlót.
2023. ápr. 5. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
52%
Ha sokat örököltél, rendezz egy tüzijáték partit és feltöltheted a videót a halotti torról. Az élet szép, de a halál nélkül semmit nem ér.
2023. ápr. 5. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%
Én ilyenkor részvétet szoktam nyilvánítani, meg kisebb gesztussal segítettem is akár a rokonokat. Aztán azt mondták, hogy az interneten is gyászolnom kellene. Akkor megfogadtam, hogy nem szabad túl kedvesnek lenni senkivel sem, mert ha jó vagy, akkor talál mindenki kifogásokat, hogy miért nem lehetsz az.
2023. ápr. 5. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
3-as, igencsak okádék rokonaid vannak.
2023. ápr. 5. 18:15
 5/6 anonim válasza:
100%
Ezt én sem értem. Senkinek semmi köze hozzá. Miért kell a világ tudtára adni?
2023. ápr. 5. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Az európai kultúra szomorúan gyászol, de a halál öröm is, mert a halott már nem szenved tovább és a szerettei reménykednek a túlvilág teljességében. A gyertya a fényt jelenti, hogy a halott lásson a túlvilágon. (Gondolom, facebook nincs a túlvilágon, ezért ott nem érdemes gyertyával foglalkozni.)
2023. ápr. 5. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!