Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Finoman szoktál jelezni a...

Finoman szoktál jelezni a sokáig maradó vendégnek, hogy most már talán ő is mehetne?

Figyelt kérdés
Mondjuk délutáni vagy kora esti buli van, és jó a hangulat. A vendégek nagyjából este tíz körül távoznak. De minden társaságban akadhat egy-egy személy, aki nem veszi észre magát és ellenne vígan éjfélig vagy valamivel tovább. Ha te nem akarsz tovább beszélgetni vele, ilyenkor te szólsz neki, hogy te is fáradt vagy és inkább lefeküdnél vagy nem akarod megsérteni őt és nem szólsz semmit neki?
2023. máj. 11. 07:37
A kérdező szavazást indított:
Igen, szólsz neki hogy menjen
Nem, addig marad, ameddig szeretne, azért vendég
12 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Megkinálom egy "elindulós kávéval".
2023. máj. 11. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
36%

Nalunk volt ebbol egy felreertes a csaladban!! Anyamek meghivtak apam unokatestveret es a hazastarsat.

Ebed volt,aztan par ora mulva hoztak a kavet. 17.00 korul. Utana mindig mentek haza a rokonok. Utolag megtudtam,h a kave kinalasa azt jelenti ,h hazakuldi oket a vendeglato. A szuleim se tudtak ezt es sose ertettek,h miert mennek haza olyan koran!!


Tehat a mai veneracio biztos,h nem tudja a kave uzenetet.

Eleve ugy szoljon a meghivas,h hanyra jojjenek es hanyig.

2023. máj. 11. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
77%

2-es vagyok. En a mai napig utalom a celozgatast,mert ez sulhet ki belole,h amasik nem erti.


Jol szivattsk egymast a hulyek 40 even at minden evben tobbszor.


Rokonok leven megbeszelhettek volna ertelmes ember modjara,ki meddig er ra.

2023. máj. 11. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
Kedvesen közlöm vele, hogy én már lassan lepihennék :)
2023. máj. 11. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nekem már volt ilyen. Este találkoztunk egy kis beszélgetésre többen. Mindenki hazament 9-10 felé. Egy ember maradt. 12-kor már szóltam, hogy szeretnék lefeküdni. Sajnos nem értette. Pedig nem célozgattam, hanem konkrétan mondtam neki. Kb. még 3x kellett neki szólnom, hogy menjen már el :D

Sajnos minden társaságban van egy ilyen. Más is járt már így, hogy nála voltunk és ott maradt egy ember, akinek nem sikerült észrevennie, hogy mindenki elment csak ő maradt.

2023. máj. 11. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
De jó, hogy hozzánk sosem jöhet senki!
2023. máj. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nem jelzek sose semmit.

Megmondom, hogy szerintem nekem itt a tali vége. Még egy vendégemet sem kellett sose megkérjem, hogy menjen el. Megtenném, de mire a szövegben oda érek, már szedelőzködik.

2023. máj. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Persze, hogy jelzem. Egy alkalmas pillanatban, amikor beáll egy perc csend a beszélgetésben, mondom, hogy "hát most már elég későre jár az idő, lassan ideje nyugovóra térni, köszönöm, hogy eljöttél, jó volt látni, gyere legközelebb is". Azért ez elég egyértelműen elbúcsúzás, tudni szokták, hogy illene indulni. :)
2023. máj. 11. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

#2

Szerintem pedig jó egy ilyen szokás illedelmesen jelezni, hogy most már jó lenne menni. HA mindenki tudja, hogy mit jelent. A japán például egy elég merev kultúra, vagyis nagy átlagban sokkal többen tisztában vannak az illemszabályokkal és ilyen típusú jelzésekkel. Van nekik is például egy hazaküldős teájuk, amit ha felajánlanak, nem illik elfogadni, hanem el kell köszönni.


Erről a hazaküldős kávéról például én is most hallok először és a net sincs tele írásokkal róla.

2023. máj. 13. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
De ha nem veszi a tag akkor ki kell mondani. "Na, kérsz egy elindulós kávét?". Ennyi. Ha pedig nem veszi az illető a lapot, akkor konkrétan mondom neki szeretnék pihenni, és jó lenne ha menne és kész. Én sose érzékenykedem ilyen dologgal kapcsolatban. Ha emiatt megsértődik, akkor sajnálom, de ő is érzéketlen volt hogy nem vette figyelembe hogy már késő van pl.
2023. máj. 13. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!