Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Kötelező a vendégnek ételt...

Kötelező a vendégnek ételt adni akkor is, ha nem kér?

Figyelt kérdés
A vendég pár órára jött át. Megkérdeztem, hogy kér-e enni, nemet mondott. Borral is kínáltam, azt elfogadta, ivott pár pohárral. Anyám szerint viszont bunkó vagyok, mert illik akkor is kaját adni a vendégnek, ha nem kér.

2018. jan. 13. 10:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Anyád el van tájolva. Az a parasztság, ha tukmálod az ételt, miközben a másik nem éhes.

B verzió, ha jön valaki, készíts be vizet, bort üdítőt meg egy is aprósüteményt, aztán majd kiszolgálja magát és kész.

2018. jan. 13. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
91%
jó ég, ez a tipikus magyar szokás, hogy bárki jön hozzánk, tömjük halálra. nyilván el tudja mindenki dönteni, hogy éhes-e vagy sem. max kiteszek egy tálban valami nasit (keksz, ropi vagy ilyesmi), de nem adok elé egy tál csilis babot.
2018. jan. 13. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
91%

És hogy gondolta anyád: megfogod a vendéget és megtömöd, mint régen a libát????


Esetleg valami rágicsával megkínálhatod, aztán vagy eszik belöle, vagy sem, de ennél több semmi esetre sem kell.

2018. jan. 13. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
89%
Anyád szerint illik rátukmálni? Érdekes gondolkodásmód.
2018. jan. 13. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
81%

Hozzátok tuti nem mennék vendégségbe!

Kötelező etetni? Hogyan? Azt mondom nem kérek de lekötöztök és megtömtök mint egy ludat? Kiteszel egy kis kekszet aztán kész. Itthon mindig van keksz meg mogyoró, nem kell túlgondolni.

2018. jan. 13. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
90%

Ha nem kér akkor minek kellene adni?


Egy kis rágcsálni valót elé kell tenni és ha eszik eszik, ha nem akkor nem. Nem attól lesz valaki jó vendéglátó, hogy akarata ellenére tömi a másikat. Na meg kellemetlenebb dolog nincs annál, mint amikor tukmálják az ételt minden 2 mondat között. Főleg amikor a háziasszony realizálja, hogy feleslegesen túltolta a mennyiséget és mehet az egész a kutyának, így mentené a menthetőt.

2018. jan. 13. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
63%
Szólj anyukádnak, hogy a lakásod nem hajléktalanellátó hely, nálad nem rászoruló emberek vendégeskednek, értse meg;)
2018. jan. 13. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Attól is függ,hogy ez a pár óra délutáni idõszakra esik, vagy ebédidõ, vagy vacsora.

Ha ebédidõben van nálam valaki,vacsora idõben én nem is kérdezem,hogy eszik vagy sem,hanem tálalok és kész.Ha akkor is azt mondja nem éhes, akkor az az õ dolga.

2018. jan. 13. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Sokszor éreztem magamat rosszul gyerekkoromban emiatt.Egyél sütit,de még egyél.A legtöbbször nem fogadtam el,de vendégségben van egy alaplimit ami szinte kötelező.Ilyen az italtukmálás is,főleg a sötétebb régiókban.
2018. jan. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Én megkérdezem a vendéget, hogy mivel kínálhatom meg, ebben az étel is szerepel.

Aztán választ, ami neki tetszik.

Az az alap, hogy apró süti, rágcsa van az asztalon.

Ha több órát tölt nálam, akkor azért a vége felé csak megkérdezem tőle, hogy nem éhezett e meg, különösen, ha nem a szomszédban lakik.

Ha eszik eszik, ha nem, akkor nem, de biztos, hogy nem erőltetem.

2018. jan. 13. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!