Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mennyi borravalót illik adni...

Mennyi borravalót illik adni manapság a futárnak (Express One, GLS, DPD stb.)? Ti szoktatok, ha igen, mennyit illik adni?

Figyelt kérdés

Holnap kapok egy csomagot, ki van már kártyával fizetve, de adnék neki, csak nem tudom, mekkora összeg legyen. Mert ha valami nevetséges összeget adok, az rosszabb, mintha nem is adnék egyáltalán, nem akarom megalázni sem, hogy kiszúrom a szemét pár Ft-al.


Előre is nagyon köszönöm a segítő válaszaitok!



2023. máj. 22. 19:37
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
66%
Reagálva az egyik válaszolóra hogy miért adjak neki? mondom az én esetemet! Postán voltam, hívott a futár hogy itt van menjek ki! mondom a postán vagyok épp, azt mondta egye fene megvárlak! Ennek a futárnak (egyébként gls volt) mindég adok egy keveset, az édességet is ő kapta meg :) Magyarul nem, nem lett volna dolga annyit várni még hazaérek (de ez 10 percen belül volt azé) hanem mehetett volna a dolgára.. és másnap mondjuk kihozhatta volna, mert nem ért rá várni, ez ilyen dolog, szval itt igen én visszakaptam. Amúgy tényleg jólkeresnek, de cseszett sokat güriznek ezért! kb, vagy 10 éve egy italozó előtt hallottam hogy két futár beszélgetett, és mondta hogy a borravalókból pár 10-es beugrik nekik, de én nem sajnálom.
2023. máj. 23. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
57%
Büntetni kellene, mint az orvosoknál: aki elfogadja a borravalót, az kap egy százezres büntit vagy két hét börit. Kivétel nincs.
2023. máj. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
A GLS futár átadta a csomagot, és már rohant is. Ha akartam volna, se tudtam volna borravalót adni. Ha ők meg tudják fizetni a futáraikat piaci körülmények között, akkor a többiek is meg tudják.
2023. máj. 25. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
0 forint. A munkáját végzi. Ha esetleg készpénzzel fizetek, nála hagyom az aprót, de borravaló csak azért jár, ha többet tesz az elvárható minimumnál.
2023. máj. 28. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:
100%
#12 maximálisan egyetértek, remélem be is vezetik erre a törvényt
2023. máj. 30. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Én sem adok mostanában már, igaz lemegyek ha csönget. Nem keresek rosszul, de az elmúlt években reál értéken csökkent a fizetésem vagy 15%-ot, míg úgy tudom a futárok nagyon jól keresnek. Baromira megdrágult a futár költség.

Kajánál is már 1300 Ft alatt nem hozzák ki.

#11 a te eseted más, ha engem megvár, mert nekem is volt ilyen, vagy jött előbb mert kértem, akkor én is adok.

2023. jún. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
100%
Épp most ment el egy foodorás futár, neki sem adtam borravalót és rohadtul meg vagyok elégedve önmagammal, továbbra is vigasztal a tudat, hogy ők is a fizetésükért dolgoznak, pont úgy ahogy mi.
2023. jún. 3. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Amennyit jól esik, szerintem nincs ilyen,hogy "mennyit illik". Ha akarod, nem adsz semmit, ha akarod, akkor annyit, amennyit akarsz. :) Easy. :):) Vagy pl ha nagyobb összeget adtál, és marad visszajáró, akkor pl azt az aprót akár megtarthatja pl szerintem.
2023. júl. 17. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!