Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Egy grófkisasszonnyal való...

Egy grófkisasszonnyal való házassága egy főhercegnek miért számított rangon alulinak?

Figyelt kérdés

[link]


I. Ferenc József császár, Ferenc Ferdinánd főherceg nagybátyja csak hosszú viták és veszekedések után, súlyos és megalázó feltételek árán engedélyezte unokaöccse házasságát. A Habsburgok a trónörökös házasságát rangon alulinak („unstandesgemäß”) minősítették. A Chotek családot nem tartották önmagukkal egyenlő rangban születetteknek („Ebenbürtigkeit”), bár a Chotekeké volt az egyik legősibb cseh főnemes család. Lehetséges továbbá, hogy a Chotekek szláv származása is hozzájárult ehhez (ekkoriban ugyanis parázslottak a nemzetiségi ellentétek a Monarchián belül). A császár makacsul megtagadta, hogy a grófnő családját a Habsburgokkal azonos rangúnak („ebenbürtig”) ismerje el, azaz a birodalmi főnemesek sorába emelje. Csak morganatikus házasságot engedélyezett unokaöccsének, ami azt jelentette, hogy Ferenc Ferdinánd trónörökösnek e házasságból születendő gyermekeit kizárták a trónöröklésből.



2023. júl. 7. 12:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem a kérdésedet. Szépen leirtad a lányeget.
2023. júl. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Egy föherceg egy másik föherceggel van egy rangban, egy gróf sokkal alacsonyabb rang.
2023. júl. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

A mostani Habsburg ház feje is 'csak' egy bárónőt vett feleségül:


Habsburg Károly, vagy Habsburg–Lotaringiai Károly Tamás Róbert Mária Ferenc György Bahnam (németül: Karl Thomas Robert Maria Franziskus Georg Bahnam von Habsburg–Lothringen; Starnberg, 1961. január 11. –) osztrák politikus, Magyarország tituláris trónörököse, a Habsburg–Lotaringiai-ház feje

1993. január 11-én feleségül vette kászoni és impérfalvai báró Thyssen-Bornemisza Franciskát(wd), akinek a szülei báró kászoni és impérfalvai Thyssen-Bornemisza Hans Heinrich (1921–2002) és Fiona Frances Elaine Campbell-Walter voltak


[link]


Tudom most már nem a XIX. sz. van, de a hagyomány viszont nekik fontos!

2023. júl. 7. 13:43
 4/5 anonim ***** válasza:
67%
Én feleségül vettem a szomszéd kőműves lányát.
2023. júl. 7. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
35%
Mert nekik teljesen natúr puncijuk volt.
2023. júl. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!