Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Idén Halloweenkor milyen...

Idén Halloweenkor milyen jelmezbe öltöztetitek a gyerekeket?

Figyelt kérdés

Tavaly vettünk a gyerekeknek egész jó jelmezeket a tescoban úgy döntöttünk mivel nincs sok felesleges pénzünk, nem veszünk újakat idén szellemjáráskor is abban lesznek.


[link]


2010. okt. 14. 00:37
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
43%

"óvodában is van olyan, hogy Halloween-nap,"


Magyarországon nov 1.-e Mindenszentek napja.

Nov. 2.-a Halottak napja.

Ha az óvodában majmolnak az a na baj napja.gy

2010. okt. 14. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
69%
Halloween október 31-én van, tehát nem halottak napján, az másnap van. Mi ünnepeljük mindkettőt, szoktunk töklámpást faragni, a lakást kidekorálni, de nincs gyerekünk és mi sem öltözünk be, (sajnos). Egy egyszerű lepedő is megteszi, ha szellemnek öltözteted,
2010. okt. 14. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszodat utolsó! :D Jó fej vagy!
2010. okt. 14. 10:15
 14/30 anonim ***** válasza:
92%

Nem amerikai ünnep! Hanem angolszász és ír. Az más, hogy Amerikában mit csinálnak.


A kérdésre is válaszolva, én megtartom a Samhain-t és Halottak napján is elmegyek a családdal (mamák, nagynénik, szüleim, unokatesók) a temetőbe. Ez a beöltözöm-dolog nekem idegen, de aki szereti, csinálja! Egyébként meg a kisgyerekek úgyis rákérdeznek a dolgokra, és meg lehet nekik magyarázni valamilyen szinten a hagyományokat is.

2010. okt. 14. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
30%
szánalmas ez a halloweenozás... nagyon kár hogy már bevezették ezt az ovodában is =( ...
2010. okt. 14. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
35%

Tényleg elég szomorú, hogy külföldi szokások majmolására nevelik a gyerekeket már oviban is :( ott van nekünk a szép magyar farsang, nem elég az?

Nekem biztos nem lenne hangulatom bohóckodni halottak napja környékén...

2010. okt. 14. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
32%
igen =( ... inkább farsangkor ünnepeljenek a gyerekek.. emlkészem nekem ovis koromban hatalmas élmény volt a farsang...de úgy látszik az már nem menő-.-""""
2010. okt. 14. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
81%

Áááh, úgy bírom ezt a sok unalmas, besavanyodott embert... Nem csoda, hogy ez az ország nem fejlődik, ha mindentől elzárkóznak az itt élők:/

Nekem nincs gyerekem, én pedig már kinőttem a kiöltözésből:/ De Halloween partit biztosan tartok: ijesztő dekoráció, faragott tökök, vicces édességek, Tim Burton, és This is halloween, This is halloween...:)

2010. okt. 14. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 A kérdező kommentje:
Utolsó szeretem a hozzáállásodat, szeretlek Téged! :)
2010. okt. 14. 17:57
 20/30 anonim ***** válasza:
38%

17:55 : Igen unalmas vagyok és besavanyodott vagyok azért amiért ezen a napon inkább kimegyek a mamámmal a temetőbe hogy mécseseket gyújtsunk a dédszüleim sírjánál... de az biztos sokkal kultúráltabb nyugatiasabb eszme lenne ha bunkó módon becsöngetnék másokhoz édességet kuynerálni :P ... az a baj hogy nálatok itt kezdődik a fejlődés...ehh..elég korlátoltak vagytok ... Szánalmas ez a felfogás :S és kedves kérdező jó lesz majd ha a gyereked később is viháncolva fog futkorászni az utcán halloweenkor ... :S

"egy besavanyodott kultúrálatlan tahóvisszamaradott 14éveslány"

2010. okt. 14. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!