Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mit teszel, ha a vonaton...

Mit teszel, ha a vonaton foglalt helyeden egy idős nénike ül és nincs másik ülőhely?

Figyelt kérdés
2023. szept. 14. 10:00
 1/7 anonim ***** válasza:
96%

Hát attól függ.

Ha több órás út lenne, akkor szólnék, hogy elnézést ide szól a jegyem.

Ha max ilyen 45 perc akkor keresnék helyet és reménykednék h engem nem állítanak fel 6x :D

2023. szept. 14. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Lucifer-666 ***** válasza:
41%
Eladnám neki a jegyemet.
2023. szept. 14. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Majd más átadja a helyét, akinek nem fizetős.
2023. szept. 14. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
3%
eh... had üljön.
2023. szept. 15. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
31%
Mennyit ültem én vonaton a földön... Na aztán? Állni nem szoktam, és biztos nem fogok, rögtön levágom magam a földre. Kényelmesebben is van az ember normálisan kinyújtható lábbal, hát még ha magas, vagy fáj is a térde. Jobb, mint amikor egymás lábterében és képében is ülnek. Kinek mi a megalázóbb. Egyébként volt már, hogy átengedtem megfizetett helyet kialakult tömegnyomorban jobban rászorulónak.
2023. szept. 15. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
97%

Természetesen szólok, hogy az az én helyem, legyen szíves adja át. Az pont nem érdekel, hogy hány éves vagy kicsoda ül ott, az az alap, hogy szólok. Akkor ha erre azt mondja, hogy mit tudom én, rosszul lesz ha hátrafelé kell utazni, vagy a sok csomagjával nem akar messzire ülni az ajtótól, akkor azért megértőbb vagyok egy idős nénikével vagy egy várandós nővel, de akkor a gondját mondja el értelmesen és persze mondja meg, hogy az ő helyjegye hová szól, mert akkor átülök én oda.

Ha úgy foglalja a helyemet, hogy nincs helyjegye, akkor kelljen fel szépen, akárhány éves.

2023. szept. 17. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
95%
#6 Egyetértek, tudomásul kellene venni, hogy a bizonyos előzékenységek járnak, de előjogok nem. 76F
2023. szept. 18. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!