Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha a kisgyerekek csókolommal...

Ha a kisgyerekek csókolommal köszönnek és nagyobb korukban át kell állni jó napot kívanokra akkor ennyi erővel miért nem tanítják be eleve a kicsiknek hogy köszönjenek jó napot kívánokkal?

Figyelt kérdés
Ma nagyon siettem haza út közbe be kellett mennem valamiért a boltba és sietségemben véletlenül csókolommal köszöntem és elkezdett a nő kioktatni hogy olyan mintha visszafele fejlődnék. Miért kell ilyenekkel bohóckodni? Így is stresszes az ember napja még gondolkozzzon azon is hogy hogy köszön?

2023. szept. 26. 14:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
74%
te meg miért veszed magadra? az idősebbek amúgyis mindig csak beszólnak, engem nem egyszer kislányoztak már le és az ideg megölt mert nem tetszik ha kisebbnek tekintenek, ha egy kisgyerek csókolommal köszön megint más helyzet (20 vagyok) de az ilyet el kell engedni nem a világvége
2023. szept. 26. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
32%
Valóban visszafelé fejlődsz, ha ez benned ilyen nyomott hagyott, és nem tudod feldolgozni. Nem tűnik fel, hogy egy nyelvbotlás miatt aláz meg téged valaki, és Te nem csak rosszul érzed magad, még másban keresed a hibát, nem abban, aki a helyzetben egyedül tahó volt?
2023. szept. 26. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nem hagy lelki nyomot, csupán csak támadt egy olyan ötletem, hogyha csak az egyik köszönés lenne akkor el tudnánk kerülni az ilyen konfliktusokat.
2023. szept. 26. 15:43
 4/12 A kérdező kommentje:
Mit szólnátok hozzá?
2023. szept. 26. 15:44
 5/12 anonim ***** válasza:
54%
Normális családokban eleve nem tanítják a gyerekeket a röhejes csókolomozásra, hanem kezdettöl a napszaknak megfelelö köszönére szoktatják öket.
2023. szept. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
69%

"Ha a kisgyerekek csókolommal köszönnek és nagyobb korukban át kell állni jó napot kívanokra akkor ennyi erővel miért nem tanítják be eleve a kicsiknek hogy köszönjenek jó napot kívánokkal?"


Mert egy csomó ember annyira ostoba!

2023. szept. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
52%
én is mindig máshogy köszönök, amihez van kedvem, ha lenne egy konkrét köszönési forma, akkor se azzal élnék, mert rühellem ha megmondják mit mondjak vagy csináljak :) most ha néha jónapotot vagy csókolomot köszönöm ugyanannak se kövez meg.. a hello-t kerülöm mert állítólag flegma.. ennyit erről, nem kell ezen agyalni
2023. szept. 26. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
90%

Hát ha ilyenért okoskodik a "kedves" eladó szépen küld el melegebb éghajlatú helyekre..

Roppant értelmes és művelt lehet ha valaki ilyenért beleáll a másikba.

2023. szept. 26. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem is egy ökörség ez a csókolgatás. Az én gyerekkoromban még ment, érdekesen nekem a 40-es évek felén túl a 10-14 évesek sem csókolomoznak, talán a közvetlenségem miatt.
2023. szept. 26. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Támogatom.
2023. szept. 26. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!