Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért nem illik megkérdezni...

Miért nem illik megkérdezni egy nőtől a korát és a súlyát?

Figyelt kérdés
Mi férfiak is öregszünk, ráadásul korábban is halunk meg, minket ez érzékenyebben is kéne, hogy érintsen. Az elhízottak körében is a férfiak vannak többen.

2023. szept. 27. 19:06
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Mert van akit érzékenyen érint. Én például vékony vagyok, és nem szeretem. És már tökre elegem van belőle, hogy olyan sok ember mondta: jaajj de sovány vagy, nem eszel? Hány kiló vagy stb stb.. egy ideig tűrtem, de aztán már agresszív viselkedést hozott ki belőlem.

Nem illik. Tapintatossàg.

2023. szept. 27. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Súlyt férfiaktól sem illik.
2023. szept. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Az mindegy, mi a téma, általánosságban igaz, hogy a női psziché sokkal érzékenyebb, sértődékenyebb minden téren, ezért vigyázni kell vele. Ennek a másik véglete, hogy sok férfi pedig olyan tompa felfogóképességgel él, hogy nemhogy sehogy megsérteni nem lehet, de matematikai képleteken kívül agyilag mást nem is értelmez.

A másik ok pedig az, hogy a férfi le van tojva, hogy néz ki, elég, ha szebb az ördögnél, ha ronda és öreg: akkor sármos... de egy nőnek muszáj jól kinéznie. Fiatalnak, karcsúnak. Ezért őket eleve nyomasztja, frusztrálja ez a téma, ez az elvárás. Tudja, hogy iszonyatnem sokat kínlódott, de mégsem tökéletes, a kora is előrehaladt, és akkor még a szemére is vetnék. Persze, hogy nem szeretik, ha hánytorgatják ezt a témát. Bárki rögtön felkapja a vizet, ha valami olyat kérdeznek tőle, amivel nincs kibékülve.

2023. szept. 27. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A legrosszabb ha több vagy mint aminek látnak. És akkor azok a nézések, hogy fúú téényleeeg? nem is nézel ki annyinaaak? és jön a bűntudat hogy jah, de öreg is vagyok...rosszul esik. A súlyra megint nem lehet jót mondani. Igazából nem az a baj hogy megtudják hanem az emberek további reakciói a válaszokra ami bunkó vagy bántó tud lenni, akkor is ha nem rossz szándékú. Csak elgondolkodtat hogy nyeszlett/dagadt vagyok, vagy kisgyerek arcú/vagy vén trotty. Meg ezek bizalmas privát dolgok.
2023. szept. 27. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
De férfiaknál akkor is más. Apám elvált 45 éves, ősz is, ráncos is mégis simán tud csajozni, 10 évvel fiatalabb nőket is simán felszed.
2023. szept. 28. 18:59
 6/8 anonim ***** válasza:

5.

Hú de jó neki. Akkor biztosan bagyon szép férfi, mert most nagyon előtérbe került a külső.

Férfinél nem gond az ősz haj, és kissebb ràncok sem, mert sokak szerint, az méf sármosít is.

Mindegy. A lényeg az, hogy szerencsés férfi a papid.

2023. szept. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

A kor és a súly olyan személyes információk, amelyeket sok ember érzékeny területnek tart, függetlenül a nemüktől. Azért illik óvatosan kezelni ezeket a kérdéseket, mert:


1. **Magánügyek**: Mindenkinek joga van eldönteni, hogy megosztja-e az ilyen személyes információkat másokkal. A kor és a súly az egyén saját magára vonatkozó adatok, és nem mindig érzi jól magát az ember, ha megkérdezik róluk.


2. **Érzékeny területek**: A kor és a testsúly olyan dolgok, amelyekkel az embereknek lehetnek érzékenységeik vagy komplexusaik. Ezeknek a kérdéseknek feltevése kellemetlen lehet és sértheti az embert.


3. **Nem mindig relevánsak**: A kor és a testsúly nem mindig releváns információk egy beszélgetés során. A beszélgetés során inkább az érdeklődési körök, a közös témák és az élmények kifejezése lehet sokkal hasznosabb és értékesebb.


Fontos az empátia és az odafigyelés mások érzéseire. Ha valaki önként megosztja ezeket az információkat, az egy másik kérdés, de nem ajánlott nyitókérdésként használni őket egy ismerkedés során. Inkább építsd fel a kapcsolatot más módokon, és ha az illető úgy érzi, készen áll megosztani ezeket az információkat, akkor majd elmondja.

2023. szept. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
76%

A súly kérdés csak a túlsúlyosokat zavarja egyébként.

Egy csinos nőtől nyugodtan megkérdezheted, nem fogja zavarni, hisz őt miért is zavarná.

2023. szept. 29. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!