Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Az igaz, hogy Amerikába jobra...

Az igaz, hogy Amerikába jobra kanyarodok mindig elkanyarodhatnak? Tehat ott nincs piros lampa?

Figyelt kérdés
2023. okt. 22. 15:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
59%

Úgy tudom igen. Németeknél pl. pár helyen van ilyen krerszteződés még, ahol jobbra zöld nyíl (tábla) jelzi, hogy piros ellenére megállás után körültekintően mehetsz.


Elvileg ez amerikában meg alap.

(a 2 nép gondolkodásában ez az alapvető különbség: USA-ban mindent szabad ami nem tilos. Németeknél minden tilos, ami nincs külön engedélyezve.)

2023. okt. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
96%
60 éve nálunk is lehetett piros lámpánál jobbra kanyarodni (mint tudjuk, ez csak akkor volt egészséges, ha épp nem jött keresztben senki).
2023. okt. 22. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
13%
Usaba nem kell a stop tábla előtt kötelezően fékezni leállni ha látod hogy nincs közelben senki vagy messze van és siman kiférsz elhúzol. ,
2023. okt. 22. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
96%
3: ez nem igaz, pont hogy mindenkinek fékezni kell, hogy meggyőződjön róla, hogy senki más nincs ott. All four stop. Mind a 4 oldalról érkezőnek fékezni kell.
2023. okt. 22. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
5# Így baleseteztünk, vén maca itt nyaralt usából és elénk vágott mert rosszul mérte fel a távolsagot , ezzel védekezett és azt allította a zsaruinak hogy az eu ban is igy kell tenni .
2023. okt. 22. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Justinianus ***** válasza:
100%

"a 2 nép gondolkodásában ez az alapvető különbség: USA-ban mindent szabad ami nem tilos. Németeknél minden tilos, ami nincs külön engedélyezve.)

Megnyugtatlak, hogy Németországban is - ahogy minden jogállamban - mindent szabad, ami nem tilos.

USA-ban is csak azért lehet pirosnál jobbra kanyarodni, mert a közlekedési szabályok ezt írják. Különben ennyi erővel az USA-beli állampolgár azt is gondolhatná, hogy balra kanyarodhat piros lámpánál.

2023. okt. 22. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

"Megnyugtatlak, hogy Németországban is - ahogy minden jogállamban - mindent szabad, ami nem tilos."


Megnyugtalak, túloztam de a nép felfogását elég jól ismerem, 15 éve élek köztük, és én erről beszéltem, nem a jogállamiságról.


Amikor olyat kérdezek egy némettől, amire nem tudja a jogszabályt, többnyire csípőből rávágja, hogy nem szabad, vagy tilos.

Pl. régen csak a mobil volt tilos a kormánynál (nára kibővítették a listát), kérdeztem hogy mi van a fényképezővel? Aaaaz tilos volt a válasz.

Nem volt tilos. Most már az, legalábbis ha lcd-van rajta.

2023. okt. 22. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
14%
Mert ott logikusabban gondolkodnak a törvényhozók és tudják, hogy a kis ívben történő jobbra bekanyarodás, ha nem jön senki, nem árt senkinek. Ez csak nálunk van, hogy direkt fogjon mindenkit minél tovább a pitos lámpa, hogy ne lehessen haladni. Nálunk már zöldhullám sincs pl.
2023. okt. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

"Nálunk már zöldhullám sincs pl."

Magyaroknál még egész sokat láttam.

Németeknél meg bizonyos autógyűlölő városokban szándékosan úgy programozzák, hogy "zsilip" legyen, állj meg minden lámpánál üres utakon is, és inkább menj tömegközlekedéssel.

2023. okt. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Itt vannak a szabalyok a pirosnal valo jobb kanyarra :

Where turning right on red is permitted:

-You must come to a full stop.

-You must ensure that it is safe to turn right at the red light.

-You must yield the right of way to pedestrians, cyclists and vehicles that are about to enter or that have already entered the intersection.

Ezek a szabalyok ervenyesek :

In Canada and the United States except in New York City and on the island of Montréal, and where prohibited by a traffic sign.

2023. okt. 23. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!