Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Az igaz, hogy Amerikába jobra...

Az igaz, hogy Amerikába jobra kanyarodok mindig elkanyarodhatnak? Tehat ott nincs piros lampa?

Figyelt kérdés
2023. okt. 22. 15:40
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Nálunk is lehet nagyon sok helyen jobbra kanyarodni, ha van lehetőség arra, hogy úgy alakítsák ki a kereszteződést. Sajnos sok helyen a hely szűke miatt nem lehetséges. Vagy ha így van kialakítva, akkor is sokszor nincs külön sáv, ezért ugyanott kell araszolni, mint az egyenesen haladónak.

De azért egyáltalán nem ritka az ilyen kereszteződés. Legalábbis az én városomban és a környékén. De amerre eddig jártam, mindenhol volt. Nyilván nem minden egyes kereszteződés, de sok helyen.

2023. okt. 24. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
11 értem mire gondolsz, viszont itt szerintem a nem így kialakított kereszteződésekre gpondol a kérdező, hanem amikor nincs külön elvezetett sáv kis járdaszigettel, hanem általában.
2023. okt. 24. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
55%
Igen, a #11 nem tudja, hol van. :D
2023. okt. 24. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

A piros lampanal meg kell allni, mint ha stop tabla lenne es ha jobbra kanyarodsz akkor megteheted ha epp nem jon senki.

Ha lampanal van egy tabla amire kiirtak hogy “no turn on red” akkor meg kell varnod ameddig zoldet kapsz. Ez a nagyon forgalmas es veszelyes keresztezodeseknel szokott lenni.

2023. nov. 4. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!