Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Valaki elmondaná nekem a...

Valaki elmondaná nekem a tegeződés szabályait? Páciensként a nálam pár évvel idősebb fogorvosnak sokadik alkalom után lehet mondani, hogy nyugodtan tegezzen?

Figyelt kérdés
Már egy jó ideje járok parodontológushoz. A férfi nálam nem sokkal idősebb, talán 5-6 évvel kinézetre, persze a valós életkorát nem tudom. Viszont ő sose magáz engem de nem is tegez. Én szoktam őt magázni,mert szerintem illetlenség lenne ha rögtön letegezném. Gondoltam arra, hogy egy pár alkalom után megemlíteném neki, ha nem veszi sértésnek tegeződhetnénk e.. De nem vagyok tisztában ennek a szabályaival. Valaki elmagyarázná?
dec. 4. 00:01
 1/9 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam én nő vagyok.
dec. 4. 00:09
 2/9 anonim ***** válasza:
84%
Nem. Ő orvos, ebben a helyzetben ő áll feletted rangban, tehát neki lenne joga felajánlani a tegeződést. Mivel nem tette, magázd a továbbiakban is.
dec. 4. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Rendben. Köszi.
dec. 4. 01:16
 4/9 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem se ajánld fel. Én 27 éve járok a fogorvosomhoz, két évvel idősebb pasi nálam, én is nő vagyok. De magázodunk, pedig még az esküvői képeit is megmutatta, nemrég nősült.
dec. 4. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
66%

Azért az vicces a leírásban, hogy nem magáz, de nem is tegez. Akkor gondolom hozzá sem szól egyáltalán, mert a magyar nyelvben a kettő valamelyike van csak. Érdekes orvos lehet.


De az még viccesebb, hogy a páciens akarja megmondani, hogy az orvos tegezze-e.

dec. 4. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
88%
Ne akarj vele tegeződni. Nem azért, mert rangban feletted áll, hanem mert ez egy hivatalos kapcsolat. A tegeződés ennél többet feltételez, és nem biztos, hogy ő is akarja.
dec. 4. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
42%

"Viszont ő sose magáz engem de nem is tegez"


Ez hogy van a gyakorlatban? Nyissuk ki a szánkat, öblítsünk?

dec. 5. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
81%
Te valami belső kényszert érzel arra, hogy tegeződjél a fogorvossal ? Mire jó az neked ?
dec. 6. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem illik neked felajanlani. Van valami értelem? semmi olyan dolog nincs amit magazodva nem tudsz elmondani, kivetel ha külföldi vagy és most tanulsz csak magyarul.

Ha munkatársa lennel, pl az asszisztense akkor a tegeződés normális vagy ha szomszédok vagytok peldaul.

dec. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!