Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Kutyások! Miért csak Magyarors...

Kutyások! Miért csak Magyarországon van az, hogy az év utolsó napján szinte az összes fórumon hisztériáztok a tűzijátékok hangja miatt?

Figyelt kérdés

Már számos külföldi országban éltem és kivétel nélkül mindenhol hatalmas szilveszteri bulikat tartanak, több környező országban még a petárda is legális, még sincs sehol ekkora hisztéria a kutyások részéről, hogy „jajj, fél a kutyám”.


37/F



dec. 31. 23:05
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
65%
Boldog Új Évet Kívánok! Igyál még egy kicsit, hogy ne ilyen savanyúan köszöntsd az új évet...
dec. 31. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
56%

Ha 37 éves fejeddel vetted volna a fáradságot és utánaolvastál volna, tudnád, hogy nem csak a kutyákra jelent akár halálos vesztélyt ez a baromság, és nem csak a háziállatok számára, hanem kb. minden állat számára, a madaraktól kezdve a macskákon át a lovakig, akik az ijedtség miatt a sötétben menekülve megsérülhetnek vagy el is pusztulhatnak.


hogy a környező országokban nem foglalkoznak az állatvilággal egyáltalán, az csak őket minősíti.


Lehet, 37 évesen nem petárdáznod kéne, hanem felnőni és nem tinigyerek szintjén maradni ezekkel a játékokkal.

dec. 31. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:

„Lehet, 37 évesen nem petárdáznod kéne, hanem felnőni és nem tinigyerek szintjén maradni ezekkel a játékokkal.”

Ezzel mellélőttél, mivel még életemben nem petárdáztam. Mellesleg 2 diplomával rendelkező okleveles szakközgazdász végzettségem van, szóval nem maradtam egy „tinigyerek szintjén”. Egyszerűen csak idegesít, hogy az internetes fórumok másról sem szólnak, mint a kutyások panaszáradatairól, valamint a megszökött kutyák kereséséről. Nem lehetne inkább bezárni erre az egy napra a kutyákat? Az elszabadult állatok ráadásul más emberekre is nagy veszélyt jelenthetnek.

dec. 31. 23:15
 4/34 anonim ***** válasza:
52%

Ebben az országban egy kutya élete többet ér,mint egy emberé/gyereké. Sokak szemében. Sajnos.

Begyűrűzött a törvényhozásba az állatvédők sötétzöld része,meglátszik sokmindenen.


Egy olyan országban, ahol egy kaukázusi juhászkutyát csak bent-tartással adnak örökbe,mit vársz? Elment a józan ész sokaknál.


Nekem is van kutyám, 40 évem alatt mindig volt. Kölyökkoruktól öregkorukig. Az előző 15 évet élt,a mostani 14 éves.

Soha nem szöktek el. Nem lett bajuk se augusztusban,

se szilveszterkor. Mert biztonságban voltak.


Én arra helyezném a hangsúlyt a vagdalkozás helyett,hogy limitált helyen lehessen tűzijátékozni,petárdázni.


Mert most is az a baj,hogy mindenhonnan lövik itt nálunk karácsony óta.


Lehessen szilveszterkor 23-01-ig. Es ennyi. 2 órát kibír mindenki.

dec. 31. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
62%
37 éves férfi miért tesz fel ilyen gyerekes kérdést?
dec. 31. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
91%

Itt is tartanak szilveszteri bulikat, itt is durrogtatnak az utcákon, itt is jól szórakoznak.

Külföldi cikkek is foglalkoznak a szilveszteri tűzijátékok hatásaival az állatokra.

Nem hiszem, hogy nagy a különbség.

Lehet, hogy amíg külföldön éltél, nem olvastál annyi fórumot, most meg igen, ezért tűnik úgy, hogy ekkora a hisztéria. Holott csak pár ember kommentjét olvasod. Aki nem olvas fórumokat, az lehet, hogy nem is hallott az állítólagos hisztériáról.

Nincs kutyám, de én se szeretem az ilyen durrogtatásokat, na és? Attól még elviselem.

dec. 31. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
52%

Ha olyan sok helyen laktál, akkor tisztában is vagy azzal hogy nem mindenhol van kulturált állattartás, rendszerint máshol a nagy bulik közepette ott kuporog az állat egy tujafa alatt, az ember meg csak a vendéggel, és magukkal van elfoglalva.

Az állattartás olyan mint a gyerekvállalás, amit a magyar szeret cigány fejjel megoldani(jóvanazúgy az állam felneveli, megoldja, szóval érted)

Szerencsére már jó sok éve kialakult egy rutin, tapasztalt gazdák között, amit tudnak alkalmazni ilyenkor.


Sajnos nem tudunk Ukrajnai frontra egy belépőt váltani, de én megtapasztalnám veled kérdező milyen amikor lőnek, hallod, de nem látod honnan, megértenéd a félelmet ott.

jan. 1. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
15%

A kutya az ember szolgája és nem fordítva

Senkit nem érdekel hogy 5 perce nem tudják mi van, semmi bajunk nem lesz tőle

jan. 1. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
95%
Kedves kérdező én Usa-ban meg Franciaországban éltem hosszabban, ugyanúgy vannak fórumok ahova emberek írogatnak helyi ünnepek elott vagy szilveszter elott. Nem hiszem hogy magyar-specifikus lenne a probléma, nem kell mindig ezzel jönni.
jan. 1. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim válasza:
25%

Kutyás szomszédaim körben, fejenként több kutyával, akik egész évben visítanak, üvöltenek, ugatnak idegtépő módon, most lapítanak mint a fene.

Kb megérdemelték volna, ha vagy 100 rakétát ellövök innen a kertből, de nem...

Én nem vagyok ekkora paraszt.

jan. 1. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!