Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért ilyen tekintélyelvű a...

Miért ilyen tekintélyelvű a magyar kultúra?

Figyelt kérdés

Nekem először abban tűnt fel ez, hogy amikor gyerek voltam, engem nagyon keményen fogtak a szüleim. Aztán mind az általános, mind a középiskolában ilyen kőszigorú, tekintélyelvű tanáraink voltak. De ha például a politikát nézzük, teljesen mindegy, hogy a Fidesz vagy az MSZP van hatalmon, mindenki központosított államot hoz létre.


Vannak ismerőseim Franciaországból, ott sokkal lazábbak az emberek. Miért jó az, hogy itt ilyen agresszívek és leuralóak az emberek?


Szerintem például azért van ennyi depressziós ember, mert ilyen merev a kultúránk.



febr. 6. 17:12
 1/7 anonim ***** válasza:
82%
Sose volt igazi polgáriasodás, ami elindult, azt rövid időn belül szétverte valami, ami tele volt retorzióval, hatalmi gőggel.
febr. 6. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
25%
A magyar sajnos egy ilyen önsors rontó nép.
febr. 6. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
79%

Tapasztalatom szerint a családok nagy része is tekintélyelvű. A feleségem meglehetősen népes családjában mindenki főiskolát végzett, vagy egyetemet. Mégis mindig minden kérdésben annak van igaza, aki 5 másodperccel idősebb.Ez érv is.

Nem tudom, ez mennyiben függ össze a sok depresszióssal, de nem lepődném meg, ha összefüggne.

febr. 7. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
79%
#3 Továbbá ezért könnyű diktatúrát kiépíteni és fenntartani.
febr. 8. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
45%

Azért az, hogy vannak bizonyos viselkedési szabályok, amiket pl. egy iskolában illik betartani, még bőven nem jelent semmiféle tekintélyelvűséget.

Egyébként kíváncsi vagyok, mit szólnál pl. egy japán iskolához.

febr. 17. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Szándékos Bendegúz ***** válasza:
100%

A tekintélyre való hívatkozás lényege az, hogy az illető bizonytalan a dologban.

Ha biztosan tudná, hogy mi a helyzet, mi az igazság, akkor hagyná, hogy mások is megvizsgálják azt a dolgot.

Akkor nem érezné fenyegetésnek azt, hogy mások vizsgálgatják a dolgot.

Ez az iskolában tanitott anyagokra is igaz.

febr. 19. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Magyarország a feudalizmusból/félfeudalizmusból egyenesen egy kommunista diktatúrába ment, ahonnan 20 év relatív szabadság után visszaestünk a 14 éve tartó orbáni oligarchiába.


Egyszerűen sosem volt olyan, legalábbis nem tartósan, hogy decentralizálják a hatalmat több egyenrangú szereplő között, így nem alakult ki kultúrája az egyenrangúságnak.

márc. 20. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!