Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Az ateistákat hogyan temetik el?

Az ateistákat hogyan temetik el?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert én még soha nem voltam olyan temetésen, amit ne pap vagy lelkész tartott volna. Az hogy az illető életében nem járt templomba, nem gyakorolta a vallását gyakran előfordult, de maga a temetési szertartás egyházi jellegű volt. Másképp hogyan szokták ezt csinálni? Régen a kommunistákat hogyan temették el?

febr. 19. 20:13
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%
Azt nem tudom, a kommunistákkal mi volt, de lehet kérni nem egyházi szertartást, kicsit olyan jellegű, mint a polgári esküvő. Nincs benne Isten meg zsoltár, csak elmondják ki az elhunyt, miket csinált, miket szeretett, kik hiányolják. Ezt átlag temetkezési vállalat tudja biztosítani.
febr. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
30%
Két kézzel. Bocs. 😅 Szted hogy temetik el őket?
febr. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
100%
Ez persze normál hosszúságú, tehát nem rövidebb, mint az egyházi, de az elhunyt családjának kell megadni a "váz" adatokat, pl mit szeretett az illető, és ehhez tesznek egy ünnepélyes/megható sablon szöveget, verseket stb.
febr. 19. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
90%
Így van. Sőt temetőben is temetkezhet nem vallásos személy, annak ellenére hogy valami rejtélyes ok miatt a papok szedik a sápot. Jelenleg egy egyházi temetésért a pap 100 ezer forintot kér. Emiatt én elmondtam végakaratomat a családnak: hamvasztást kérek és egy otthoni zenés-táncos rendezvényt, amin megemlékeznek rólam. Arra is felszólítottam őket, hogy a hamvaimat környezettudatosan öntsék bele a lefolyóba, hogy a szennyvíztisztítóban ki tudja szűrni a rendszer és biztonságosan komposztáljanak, majd egy szép virág nőhessen ki a mikroelemes maradványaimból.
febr. 19. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Gyászbeszédet bárki mondhat. Ki-ki kérheti hite szerint, h akar e vallásos vonalat magának, vagy sem. Az én családomban mindenki vallásos volt, aki eddig meghalt, így pappal ment a szertartás. Talán én leszek az első majd egyszer, aki totál ateistaként fogok meghalni és kérni is fogom előtte, h ne egyházi jellegű legyen a temetés, hiába vagyok megkeresztelve. Mondjuk ez jó esetben még nagyon sok év múlva lesz, addigra ki tudja milyen szokások lesznek.
febr. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
9%
engem szorjanak Gyurcsany kertjebe.
febr. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
92%
Beszédet tart családtag, ismerős, szíbész stb., esetleg képeket vetítenek, dalokat játszanak stb. Ilyesmiket láttam eddig.
febr. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
0%
Nem temetik őket hanem oda dobják a kutyáknak
febr. 19. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Létezik olyan foglalkozás, hogy "polgári búcsúztató", ö mond beszédet, meg vezeti le a temetést, sokkal szebb és ünnepélyesebb, mint egy egyházi temetés.
febr. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

Remélem úgy mint ebben a videoban 0:15-nél:


https://www.youtube.com/watch?v=oB1pDASNe8E

febr. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!