Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mennyiben más az étteremben...

Mennyiben más az étteremben adott borravaló, mint az orvosnak adott hálapénz?

Figyelt kérdés
Mindkettőt azért adnám, mert meg lennék elégedve a szolgáltatással.
ápr. 3. 07:57
1 2
 11/11 anonim válasza:

Anno ez azért alakult ki(nem csak Mo.-on), mert a dokik kevés fizut kaptak. A betegek is tudták, ezért meghálálták az ellátást valami kis ajándékkal, pénzzel. Később ez főleg pénz volt és egyre több. Az új generációk pedig már ebbe nőttek bele, hogy normális, ha kapnak a betegtől valamit. Aztán sokan ezt már el is várták. Még a fizetésemelés előtt sokakban ez (főleg a fiataloknál) már kellemetlen érzéseket keltett, és inkább egy normális fizetést vártak el, nem hálapénzt. És ez be is következett.

Én mondjuk nem megszűntettem volna a hálapénzt, hanem anonimmá tettem volna és a kórháznak lehetett volna fizetni. A kórház elrakja a lóvét, adózik is belőle, a beteg által megjelölt doki/nővér/ osztály pedig kap részesedést.

Mindenki jól járna ezzel, az a beteg is, aki nem akar semmit sem fizetni.


De visszatérve az eredeti kérdésre, lényegében a borravaló és a hálapénz ugyanaz, csak más a téma.

ápr. 8. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!