Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha elmész egy étterembe és...

Ha elmész egy étterembe és sokat kell várni, akkor adsz borravalót?

Figyelt kérdés

2020. máj. 11. 17:55
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
97%
Ha finom az étel és a kiszolgálás udvarias, akkor igen. Számtalan oka lehet annak, ha többet kell várni, az első, ami az eszembe jut, hogy sokan vannak, akkor pedig nem lehet elvárni, hogy ugyanolyan gyors legyen a kiszolgálás, mintha csak én lennék.
2020. máj. 11. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Sőt, ha olyan kedvemben találnak, akkor lehet úgy rakom vissza a kést, és a villát, hogy az elégedetlenségemet fejezem ki.
2020. máj. 11. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
84%
Igen, ez nem a felszolgáló hibája. Étterembe akkor ülök be, ha van időm. Ha nincs, elvitelre kérem előre, vagy gyorséttermet választok.
2020. máj. 11. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
71%

Mit jelent az, hogy sokat kell várni? Az igazán jó éttermekben a legtöbb étel frissen készül, vagyis nem készülhet el 20 perc alatt. Persze aki az olcsó, helyi kifőzdéhez van szokva, ahol 15 perc után kihozzák a rántott szeletet, annak biztosan soknak fog tűnni a Pomo D’oroban az egy óra, pláne ha nem kért elôételt. Nálam általában nem az idô határozza meg, habár nyilván egy spagettihez nem kell egy óra, tehát nagyban függ attól, hogy hol és mit eszem.

Nekem fontosabb a jó kiszolgálás, hogy tudjon a pincér kommunikálni (pl magázódjon), ismerje az alapvető udvariassági formulákat, a kiszolgálás sorrendjét. Ez után jön a tálalás és az étel általam, laikusként való megítélése, de nyilván egy jó étteremben némileg különb tálalást várok, mint amit én otthon csinálok egy lencsefőzelékkel. Hogy ízlik-e valami, azt nem keverem össze azzal, hogy vajon jól van-e elkészítve, a kettő teljesen különböző dolog.

2020. máj. 12. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Én távol állok attól a sznobizmustól, hogy kulturálódni járjak éttermekbe. Ebből következően nyilván be se teszem egy olyan helyre a lábam, ahol már előre lehet tudni, hogy drága lesz az étel és sokat kell rá várni.


Voltam már olyan helyen, ahol tele volt az étterem, kedvesek voltak, mégsem néztem el nekik a késést, mert 1. az utánunk jövők már megették a saját ételüket, mikor nekünk kihozták 2. kicsi is volt az adag.

2020. máj. 12. 13:02
 6/21 anonim válasza:
100%
Elmegyek
2020. máj. 12. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
52%
5-ös! Nem csak sznobizmusból lehet járni jó étterembe, aki szereti a jó, esetleg különlegesebb ízeket és anyagilag is megteheti, az elmegy időnként. Senki nem mondta, hogy ez kultúrálódás, bőven a szórakozás kategória, azon belül is az ember érdeklődési körétől és pénztárcájától függ. Ha vmelyik hiányzik, akkor nem jársz ilyen éttermekbe, de attól még az nem lesz automatikusan sznob, aki mégis megteszi, mint ahogy automatikusan nem proli az, aki sátoros ünnepeken a helyi csárdában eszi a halászlét, és ez minden kulináris élménye. Ízlés dolga.
2020. máj. 13. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 atesz763 ***** válasza:
100%
Hát ez azért több dologtól függ, de ha tényleg rettenetesen sokat kell várni, látszólag bármi indok nélkül akkor lehet.
2020. máj. 15. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim válasza:
82%
Attól függ, hogy frissensültet re delek vagy olyan ételt ami kész van(pl babgulyás,galuska stb..).Ha frissensültet akkor 20 perc várakozást tartok reálisnak.
2020. máj. 15. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Én még 30 percnél se látok semmi problémát, de furcsa, hogy egyes válaszolók úgy tesznek, mintha nekik még soha nem kellett kellemetlenül sokat várniuk.
2020. máj. 15. 21:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!