Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Csúnya szónak számít a "takony"?

Csúnya szónak számít a "takony"?

Figyelt kérdés

Kicsit megfáztam, és a barátnőm a tünetekről kérdetett, amire azt válaszoltam, hogy taknyos vagyok. Erre kiakadt, és azt mondta: "Fúúj! Ne használd már ezt a proli gusztustalan szót, hanem mondd azt, hogy folyik az orrod!"


Erdélyből származom, életem első 23évét ott éltem, és odahaza ezen nem botránkozik meg senki, nem számít vulgáris kifejezésnek



máj. 12. 21:15
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem tartozik a gusztustalan, csúnya szavak közé, de van negatív kicsengése, ha más szavakkal, más szókörnyezetben használjuk különféle toldalékokkal.
máj. 12. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
59%
Nem "csúnya szó" klasszikus értelemben véve, de az tény, hogy meg lehet fogalmazni a náthát ennél szofisztikáltabban is.
máj. 12. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem a szó számít csúnya beszédnek, csak maga a szó valóságtartalma. A nátha az egy elvont fogalom, ami alatt az egész betegséget értjük az összes velejárójával. Az orrfolyás sem a legjobb helyettesítő szó, mert nem mindegy, hogy csak víz jön az orrodból két napja, vagy van is benne valami. A takony konkrétan az, ami, ez a szó rá, nincs mit mellébeszélni. Budapesten is így hívták mindig is. Legfeljebb ha az ember az asztalnál mimóza lelkűekkel finomkodni akar, akkor nem beszél róla.
máj. 13. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Szólj vissza a tápos barátnődnek, hogy az általa használt "proli" kifejezés is van olyan csúnya, mint a takony! Sőt, talán egy kicsit még csúnyább is, ugyanis az esetek többségében becsmérlésre használjuk. A takony pedig csak takony. Ez a neve, ezen nincs mit szépíteni.

Jó, hivatalos helyeken, pl. patikában, orvosnál inkább az "orrfolyást" ajánlom (az orvosok tudják, mi folyik az orrból nátha alatt), de informális, bizalmas beszélgetésben semmi problémát nem látok a "takony" használatában.

máj. 14. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!