Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ennyi ellopni 130ezret? Avagy...

Ennyi ellopni 130ezret? Avagy tisztességesnek tűnő emberek aljassága? És ezt büntetlenül tehetik?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


24/26éves fiatal pár vagyunk,5éve együtt.

Párom idén végzett az egyetemen és mivel hiányszakmája van az ország másik végéből kapott egy olyan ajánlatot amelyet egy hülye sem utasítana vissza.

Ez a cég a szakma csúcsa.


(Csak zárójelben:Mivel nyárom már kezdenie kellet és nem vagyunk gazdagok én amit tudtam elvállaltam...jelen esetben másodállásban egy vendéglátó egységben...még más sza..t is vakartam,mivel a wc takarítás is a feladatom volt.Mindezt azért,hogy legyen indulni pénzünk.Sokszor a hányinger kerülgetett de volt hogy hánytam is.Ezt csak azért jegyeztem meg,hogy én ezért a pénzért alja munkát végeztem,és bizony égett a bőr rendesen,főleg mikor ismerősök is látak.És ugye ott volt a rendes melóm is.Tehát látástól vakulásig dolgoztam sokszor 40-50órákat alvás nélkül)


Tehát találtunk egy albérletet.

65+rezsi+2havi kaució.

Tehát beköltözéskor 195ezer Ft-ot tettünk le a tulajnak.

Sajnos kényszerhelyzetben voltunk mivel Sófokról beszélünk és ott szezonban(nyáron)albérletet találni szinte lehetetlen mindenki kiadja Fő/éj alapon.

(de most h több lehetőség van most is sokan csak májusig adják ki)


Szóval az idő ugye sürgetett mert kezdeni kellett a cégnél.



A tulajdonosok jólszituált emberkéknek tűntek.

Mindketten diplomások a nő tanárnő a férje anyagmérnök.

Letettük a pénzt beköltöztünk.

Vagyis csak párom mert én még maradtam a helyemen a megbeszélt időpontig(felmondási idő)


Aztán beköltözés után kezdődtek a gondok.

-A wc-t nem lehetett lehúzni.

-A konyhában a mosogató alatt kifolyt az összes víz

-A csapokat tekerni kellett sokáig mire jött a víz

-Valamint elvoltak vízkövesedve


Mivel a tulajdonos nagykanizsán lakik közölte hogy csináltassuk meg ő majd állja.


Jó rendben arról nem ők tehetnek hogy a szerelők átvertek minket,de párom majdnem 2héten keresztül kéredzkedett el az új helyéről mert ugye várni kellett a szerelőt.


Meg is jött a szerelő39ezer Ft-ért meg is csinált mindent(igaz senki nem kérdezte ezt hogy hülyejány van-e hó végén 36ezred kifizetni a szerelőt?)


Na itt úgy nézett ki rendben van minden.


De igen ám jött a következő hiba!!!

(Leírás:a lakaásban 2gázkazán volt beszerelve az egyik a vizet melegítette a másik a fűtésért felelt)


Szóval megengedtük a melegvizet beálítottuk a kellő hőfokot és tisztálkodás....lett volna ha nem úgy üzemelt volna hogy 2-3percig van melegvíz majd 2-3percig jéghideg aztán megin 2-3 perc meleg majd ismét hideg.Mindez úgy hogy közben nem nyúltunk a csapokhoz.


Felhívtuk a tulajt...AKIK EGYÉBKÉNT A LEGOKOSABB EMBEREK A VILÁGON A NŐ MINDENHEZ ÉRT TEHÁT KŐMŰVESMUNKA ÁCSMUNKA GÁZKAZÁN BESZERELÉS VIZSZERELÉS TÉNYLEG MINDENHEZ DE A FÉRFI SEM AZ KEVESEBB ÁM Ő MINDENBEN SZAKEMBERNEK NEVEZI MAGÁT TEHÁT NEKI MINDEN SZAKTERÜLET A SZAKMÁJA ÉS MINDENBEN SZAKEMBER.

Szóval felhívtuk a tulajt aki cinikus hangon közölte,hogy ő most Nagykanizsáról nem tud engem magtanítani a helyes használatára valamint nem hitte el hogy ez valós dolog.

MINT KÉSŐBB KIDERÜL EZEK ELÖREGEDETT KAZÁNOK TÖBB MINT 30ÉVESEK MINDEN SZERELŐ A CSERÉJÉT JAVASOLTA JAVÍTÁSÁT SENKI MERRT MIVEL ÖREG ELROMOLHAT..TUDJÁTOK MINT EGY 30ÉVES KOCSI..OK HOGY MEGCSINÁLTATOM MEG MEGY DE KIT UDJA MIKOR ROMLIK EL MEGINT.


ÚGY VOLTUNK VELE EGYE FENE KIHÚZZUK.


Aztán jöt ugye a fűtés szezon kb1hónapja amikor elégé esős borongós idők voltak bekapcsoltuk.

A tulaj megkért minket,hogy mivel ott régóta nem lakik senki vizsgáltassuk át a kazánokat,hívjunk szerelőt..tehát megint mi mi legyünk otthon fogadjuk a szerelőt.

Kijött megnézte azt mondta ok mehet a fűtés.(ez csak egy negedélyeztetési felülvizsgálat volt,tehát nem szereltetés)


Na ahogy bekapcsolt a fűtésért felelős kazán is úgy romlott el a másik.Egyszerűen kialudt még az őrláng is a vízmelegítős kazánből és ha újra begyújtottuk megint elaludt.


Nem volt melegvizünk!!!

Hívtuk a tulajt aki szintén közölte hogy hívjunk szerelő,persze megint mi megint mi alakítsuk úgy a munkánkat hogy tudjuk fogadni a szerelőt,akire előre nem is lehet készülni,henem felhív 9kor hogy10re ott van.


Ismételten elemntünk,kijöt a szerelő megállapította hogy ezer éves sz.a.r Cserélni kell,és közölte hogy ez hosszabb procedúra nem pár nap.


Visszahívtuk a tulajt,közbe én még telefonon 4-5 gászerelőt felhívtam elmondtam a kazán típúsát hibáit és mindnki ugyanazt mondta ezeréves öreg sza.r.ok.Cserélni kell hosszú folyamat.

Ekkor már 5napja voltunk fűtés és melegvíz nélkül.

Felvetettük a kiköltözés lehetőségét,ekkor kicsit megijedtek elkezdtek intézkedni.Felhívták a gázcéget akik közölték mi a hiba tehát ezt ők tudták.

közölték azt is hogy kicseréltetik a kazánokat de ez hosszú folyamat lesz.A férj korrektül elmondta hogy ahhoz is nagyon mindennek össze kell jönnie hogy ezen a héten legyen melegvíz a lakásban.

Tehát ha a napokat számoljuk ez már 2hét.

Szóltunk hogy kiköltözünk ez így nem jó hiszen nem tudunk zuhanyozni és a fűtés is elég gyengécske és ezt hajnalban ill. reggel felkeléskor érezzük igazán,nepközben elfogadható,de ugye most kinnt az utcán is jó idő van.


Na ki is jötek annak rendje és módja szerint átvették a lakást mindent rendben találtak,én még az előszobát ki is festettem nekik mert kicsit összefogdostuk a falat.


Szóval lakással minden rendben nincs hiba.


Majd ezután jött a feketeleves.

MIVEL A SZERZŐDÉSBEN VAN EGY OLYAN PONT HOGY MIVEL EZT EGY ÉVES IDŐTARTAMRA KÖTÖTTÜK HA EZALATT FELMONDJUK A KAUCIÓ BUKIK!!!!!!!!!

BÁR VAN EGY OLYAN PONTJA IS HOGY ŐK KÖTELSEKE BIZTOSÍTANI A LAKÁS RENDELTETÉSSZERŰ HASZNÁLATÁT!!!!


NA EZ SZERINTÜK AZ Ő RÉSZÜKRŐL MEG IS TRÖTÉNT MIVEL VOLT KULCSUNK A LAKÁSHOZ TEHÁT A LAKÁST TUDTUK HASZNÁLNI,AZ Ő ÉRTELMEZÉSÜKBEN A MELEGVÍZ ILLETVE A FŰTÉS HIÁNYA NEM TARTOZIK A RENDELTETÉSSZERŰ HASZNÁLATHOZ!!!!!!!!!!!!!!


Párom felhívta egy jogász ismerősét valamint a égen beüli is megmutatta ezt egy jogásznak.

ÉS MOST JÖN AMIN LEDÖBBENTEN!!!

AZ EGÉSZ ÜGYÉRT NEM ÉRI MEG FELJELENTÉSDT TENNI UGYANIS TÖBBE KERÜLNE AZ HOGY UTÁNAJÁRJUNK MINT MAGA A KAUCIÓ ÖSSZEGE TEHÁT 130EZER FT.


EZT ŐK TUDTÁK IS TELJESEN NYUGODTAN KÖZÖLTÉK HOGY NEM JÁR VISSZA A KAUCIÓ,SŐT MÉG KI AKARTÁK VELÜNK FIZETTETNI A 21EZRES REZSIT AMELÉYRT MI SEM MELEGVIZET SENM FŰTÉST NEM KAPTUNK,DE AZ ÓRA AZ UGYE ÚGY MÉRTE MINTHA NEKÜNK EZ JÖNNE.

ÉS EZEK UTÁN MÉG ŐK FENYEGETTEK MEG HOGY FELJELELNTENEK MINKET A 21EZRES REZSIÉRT MIKÖZBEN NÁLUK OTT VAN A TŐLÜNK BENYEL 130EZER FT.


ANNYIRA HATNI AKARTAK RÁNK HOGY IDÉZEM A FÉRFIT"NÉZZÉK ADOK MAGUKNAK 1PERC GONDOLKODÁSI IDŐT HOGY ELDÖNTSÉK BIZTOS HOGY NEM AKARJÁK KIFIZETNI A SZÁMLÁKAT?"

MAJD MIUTÁN KÖZÖLTÜK HOGY DEHOGYIS MÉG Ő MONDTA HOGY JÓ AKKOR MI MÉG FOGUNK TALÁLKOZNI!!!!


Tehát ezek jólszituált úriemberek voltak.Lagalábbis kinézetre megjelenésre valamint a végzettségük is azt sugallta hogy ők becsülets állampolgárok!!


De még egyzser mondom akár hiszitek akár nem mindenhez értettek!!!!

ersze nem értettek semmihez csak játszották az agyukat.

tudjátok a diplomám van akkor már minden szaktrületen tudok mindent.

Párom már mesélt az ilyenekről hogy sok ilyen volt már az egyetemen is,és én is találkoztam már pár ilyen..kommunikáció szakon végeztem de ha kihívom a festőt azért kioktatom hogy hogy kell azt csinálni mert én abban is szakember vagyok típúsú emberkékkel.



SZÓVL MOST ITT VAGYUNK ÍGY VAGYUNK ÉS AZ A PÉNZ MIÉRT ÉN MAJDNEM KIDŐLTEM HOGY ELTUDJUK KEZDENI KÖZÖS ÉLETÜNKET AZ MOST OT VAN OLYAN EBEREK KEZÉBEN AKIK EZÉRT A KISUJJUKAT SEM MOZDÍTOTTÁK.



TÉNYLEG NINCS SEMMI REMÉNY?

TÉNYLEG NEM ÉRI MEG EZÉRT FELJELENTÉST TENNI?

HOGY LEHET AZ HOGY HA VALAKI ALLOP A BOLTBÓL EGY GURIGA SAJTOT AZT GYORSÍTOTT TÁRGYALÁSSAL AZONNAL A BÖRTÖNBE ZÁRJÁK PÁR NAPRA AKI VISZONT ELLOP 130EZRET MÉG FÖLÉNYESKEDHET MERT TUDJA HOGY A TÖRVÉNY NEKI KEDVEZ?


NOS ÍGY JÁRTUNK FRISSEN ÚJ ÉLETET KEZDŐ FIATALOK.

ÉS TALÁN CSAK ANNYI HOGY HA ILYEN JÓLSZITUÁLT JÓMEGJELENÉSŰ EMBEREK ILYET6 CSÚNYÁN ÁTVERNEK AKKOR MIT VÁRJUNK??


KÖSZÖNÖM HOGY VÉGIGOLVASTÁTOK.


EGY AZ IDEGESSÉGTŐL SZÉTROBBANÓ 26ÉVES FÉRFI.


2010. nov. 15. 10:48
 1/3 anonim ***** válasza:
Hát,nem minden a diploma meg a jó megjelenés,jobb,ha ilyen külsőségeknek nem dől be az ember.
2010. nov. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha anyagiakról van szó, vigyázni kell a "túlművelt" alakokkal. Ők a pénzvilág gengszterei, tudják hogy becsületesnek lenni jó, de nem hasznos:) Mostmár ti is:(

Sajnálom, bele se tudom magam képzelni a helyzetetekbe, az én gondolkodásommal szerintem azt tenném hogy ha nem tudok felülkerekedni rajta, akkor süllyedjek minél mélyebbre. (pl betörés) De persze ezt nem ajánlom.

2010. nov. 15. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

tapasztalat:

mielőtt aláirod és beköltözöl,beszélni kell a szomszédokkal és az előző lakóval,illetve mindent kipróbálni...igen,nyáron a fűtést is...(jártam hasonló cipőben,tudom milyen)

nekem mondjuk egy nem túl barátságos kinézetű ismerősöm megoldotta mikor nem akarták visszaadni a kauciót:d

2010. nov. 15. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!