Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Szerintetek zavaró, ha valaki...

Szerintetek zavaró, ha valaki nagyon kerüli a szemkontaktust?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre magamon, hogy nagyon-nagyon ritkán nézek valaki szemébe. Még a legjobb barátaimnál is kerülöm a szemkontaktust. Általában inkább a száját figyelem az embereknek, vagy ha messze van tőlem akkor egyben az egész arcát, de a legjobb az, ha rájuk se nézek. Inkább babrálok valamivel, vagy mást nézek és közbe úgy beszélek. Pedig nem vagyok olyan szégyenlős, visszahúzódó típus, szóval jókat dumálok teljesen ismeretlen emberekkel is, csak éppen nem nézek a szemükbe :D Szerintetek ez zavaró? Egyszerűen nem tudom rávenni magam, ha valakinek a szemébe nézek, megzavarodok és elakad a szavam. Esetleg még néhány ötlet is jöhet, hogyan tudnám ezt megszüntetni.


Köszi a válaszokat! :)


2010. nov. 23. 18:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Elég zavaró, meg sajnos ilyenkor sokan azt gondolhatják, akik nem ismernek persze. hogy nem vagy őszinte, vagy valamit titkolsz esetleg. Ezt csak úgy tudod leküzdeni, ha rászoktatod magad, hogy beszéd közben az emberek szemébe nézz, szerintem ennyi az egész.
2010. nov. 23. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
40%
Nem vagy őszinte ember!
2010. nov. 23. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hivatalos megbeszélésekkor elég gyanús lehet. De ehhez a testbeszéd többi elemét is figyelni kell.
2010. nov. 23. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mondják, hogy a szem a lélek tükre, sokáig engem is zavart, hogy beszélgetés közben nem tudok a másik szemébe nézni hosszabban, zavart, hogy a másik keresi velem a szemkontaktust, de mivel annyira éreztem, hogy próbál olvasni a tekintetemből, muszáj volt viszonoznom, fejben tényleg ott lennem, hogy minden kommunikációs csatornán a megfelelő dolgokat üzenhessem. Pedig őszinte vagyok, csak visszahúzódó és zárkózott, ha viszont olyan helyzetben vagyok- pl vizsga, állásinterjú -, ahol olvasnom kell a másik szeméből gond nélkül megy.

Megoldást csak te tudsz találni, legfeljebb pár lehetséges okot sorolhatok fel, miért lehet ez nálad.

Lehet, hogy a valódi érdeklődés hiánya az oka, amire az egyetlen megoldás, ha megpróbálsz tényleg ott lenni fejben és követni a másikat, különbn ha a szemedbe néz, ugyanúgy látni fogja az érdeklődés teljes hiányát. Ha a másik szemébe nézel, azt kellene jelezned vele, hogy érdekel a monndanivalója, a véleménye, kíváncsi vagy rá, mit gondol arról, amiről épp beszélsz, annak a kifejezése, hogy egyenrangúnak tartod magaddal (régen komoly sértés volt, ha egy alacsonyabb egy magasabb rangú szemébe nézett, a keleti kultúrákban most is van ennek szerepe). Ha kinézel oldalra, azt jelzed, hogy jobb dolgod is lenne, mint őt hallgatni, ha fel, akkor azt, hogy nagyon eleged van belőle, ha pedig beszélgetés közben lesütöd a szemed, a másik azt érezheti, hogy feletted áll.

Ha "jól eldumálás" közben feltűnően nem nézel a másik szemébe, az illető gondolhatja rólad, hogy képmutató vagy, vagy nem mondasz igazat, szóval jobb rászokni és megszokni. Idővel menni fog.

Remélem, ki tudsz ebből hámozni valami értelmeset a sok hülyeségből, amit itt összehordtam :)

2010. nov. 23. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Gyakorolj magaddal a tukorben. Beszelj, es nezz a sajat szemedbe.
2010. nov. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Milyen érdekes, velem is pont ez van! Én is mindenkinek a száját nézem.
2010. nov. 30. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!