Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Szerintetek mióta lett divat...

Attila1025 kérdése:

Szerintetek mióta lett divat napbarnítottnak lenni és mit jelképez?

Figyelt kérdés
Régi korokban az volt a büszkeség, ha valaki fehér volt, a nemesek büszkék voltak rá, hogy nem kell dolgozniuk és nem kell a napon lenniük. Manapság viszont az az égő, ha valaki nyáron hófehér. Szerintem manapság pont a barnaság jelképezi a szabadságot, a tehetősséget, hogy valakinek van ideje és pénze a napon dögleni, a fehérek pedig általában az irodai dolgozók, akik 5-kor indulnak haza a melóból... Szerintem valamikor az ipari forradalom és a 2. világháború között változhatott meg a dolog.
2011. aug. 13. 14:49
1 2
 1/16 napietus ***** válasza:
100%
valahogy a 2 vh. között, mikor kezdtek felkapottak lenni a tengerparti nyaralóhelyek. egyébként a tenger mellett az ember egész máshogy barnul le, azt nem lehet utánozni semmivel :)
2011. aug. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
76%

Nem,szerintem ez akkor változott megh, mikor bejöttek a szolik, és rájöttek az emberek, hogy napégés nélkül is lehetnek barnák.

Amúgy pedig igen, mostmár sokszor férfiak esetében is a "kivagyiságot" jelenti, a nők meg azt hiszik, hogy vékonyítja őket a barnaság. A szép, egészséges barnaság igen, csak a sok szolicica túlzásba viszi, és csak ráncosodnak tőle....

2011. aug. 13. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
61%
A fekete ember feher akar lenni, a feher meg barna/fekete. Soha nem vagyunk megelegedve azzal ami van.
2011. aug. 13. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
77%
Igen, ez akkor változott meg, mikor a tehetősek elmentek nyaralni a tengerpartra, a Balatonra, és nyaralás után szép barnán tértek haza. Meg kb. akkor, mikor divatba jöttek a fürdőruhák, mivel nyakig begombolva tényleg elég röhejesen lehet lebarnulni. :)
2011. aug. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
74%
Hiába döglök egész nap a napon, lebarnulni sosem fogok rendesen. Két napon belül teljesen lehámlok, és utána ugyan olyan hófehér vagyok mint napozás előtt voltam.
2011. aug. 13. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Eppen azert hamlasz le ket nap alatt, mert egesz nap doglesz a napon. A napozast folyamatosan, naprol-napra kell novelni, igy le is barnulsz, meg meg is marad.
2011. aug. 13. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Engem kb valami halálos betegnek néznek a hófehér bőröm miatt.:)Egyből mondják menjél el szoliba. Csak hogy nekem az a bajom, hogy túl érzékeny a bőröm ilyen sz@rokhoz.

Mintha a fehér bőr nem is lenne emberi, úgy néznek rám sokan.

Sajnálom, hogy így születtem.:D Tényleg nincs megelégedve senki sem magával, de ez a környezete miatt is lehet.

Hozzám is sokszor úgy állnak, hogy hogy nézel ki menjél már el szolizni, mert anélkül egy 0 vagy. Olyat sosem hallottam, hogy fogadd el magad úgy ahogy vagy, mert így is szép vagy.:) Á, azt már nem!

Amikor divatba jöttek a bikinik, meg a szolárium. Egyrészt ez is a médiának köszönhető.

2011. aug. 13. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Próbáltam a fokozatosat is, legmagasabb faktorú naptejjel is, és úgy sem jött össze.
2011. aug. 13. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
74%
Én a fehér fajban hiszek! Amúgy meg nem egészséges a túl sok napozás és a szolizás sem!
2011. aug. 13. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

A múlt század elején jött divatba a fürdőzés mint szabadidős tevékenység, eleinte talpig érő hálóingekben ugyan.

Amúgy ugyanilyen okokból az ájuldozás is divat volt egykoron úri körökben.

2011. aug. 13. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!